Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 16/3/2020 στις 2:01 ΜΜ, mixschino είπε

Αν το τοπικο σου καταστημα ειναι ανοιχτο μπορεις να τηλεφωνησεις να ρωτησεις αν μπορεις να πας να παραλαβεις ο ιδιος, ετσι εκανα εγω την προηγουμενη εβδομαδα. Βεβαια καλο θα ηταν αν δεν ειναι κατι επειγον, να  μεινεις στο σπιτι και να περιμενεις λιγο ακομα :) 

Τελικα κινηθηκε σημερα μετα απο ενα μηνα. Ακουσα μηχανακι και βγηκα στο μπαλκονι. Μεσα σε 5 δευτερολεπτα ειδα το μηχανακι να φευγει. Κατεβηκα κατω και βρηκα ειδοποιητηριο. Οποτε θα τρεχω αυριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, baggeo είπε

Τελικα κινηθηκε σημερα μετα απο ενα μηνα. Ακουσα μηχανακι και βγηκα στο μπαλκονι. Μεσα σε 5 δευτερολεπτα ειδα το μηχανακι να φευγει. Κατεβηκα κατω και βρηκα ειδοποιητηριο. Οποτε θα τρεχω αυριο...

Εχω την εντυπωση οτι το πακετο σου δεν ηταν ποτε πανω στο μηχανακι, μονο ειδοποιητηρια μεταφερουν :) Κι ας πληρωσες εσυ μεταφορικα για να σ το φερουν σπιτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, mixschino είπε

Εχω την εντυπωση οτι το πακετο σου δεν ηταν ποτε πανω στο μηχανακι, μονο ειδοποιητηρια μεταφερουν :) Κι ας πληρωσες εσυ μεταφορικα για να σ το φερουν σπιτι.

Σωστη ειναι η εντυπωση σου. Ετσι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, baggeo είπε

Σωστη ειναι η εντυπωση σου. Ετσι ειναι.

 σε εμένα 3 φορές το τελευταίο εξάμηνο δεν αφήνουν καν ειδοποίηση, βλέπω στο tracking ότι γράφουν ότι άφησαν ειδοποίηση αλλά δεν περνάει κανείς, έχουν σύστημα την λούφα φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραλάβει κάνεις η έχει δέμα από ups να δω κάτι στην πορεία του δέματος; (ένα print screen αρκεί) προτιμότερο ups Ευρώπης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2020 στις 10:35 ΠΜ, Mando είπε

μην κανετε παραγγελιες καινουργιες , δεν προκειται να ερθουν (τουλαχιστον απο Κινα) , το aliexpress μου εκανε refund 3 παραγγελειες απο μονο του (χωρις να εχει περασει το οριο που εχουν οι πωλητες για αποστολη). Τα συνορα εχουν κλησει , οι πτησεις ελαχιστες , μπαχαλο στο ταχυδρομικο συστημα (οχι μονο της Ελλαδας).

από Ευρώπη έρχονται και μάλιστα με γοργούς ρυθμούς

Capture.JPG.51e48ad6c05d6447ac615aa3c005457e.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την μεθοδο αποστολης του ιδιου του  aliexpress ερχονται οι παραγγελίες τις δυο τελευταίες εβδομάδες σε χρονο ρεκορ μέσω Σουηδιας

και σε 2 παραγγελίες που είχα με china post  μπηκαν και βγηκαν αυθημερόν απο τελωνείο ενω πριν έκαναν ενα μήνα

Μάλλον πρεπει να έχουν μείνει πολυ λιγοι που αγοράζουν ακόμα απο Κινα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, περιμένω ένα δεματάκι από Ολλανδία με PostNL με tracking number 3SKAAG6865790 

Με ποια εταιρία γίνεται η παράδοση στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Καλημέρα παίδες, περιμένω ένα δεματάκι από Ολλανδία με PostNL με tracking number 3SKAAG6865790 

Με ποια εταιρία γίνεται η παράδοση στην Ελλάδα;

Εάν είσαι σίγουρος ότι ταξιδεύει με το Ολλανδικό, θα παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, makfil είπε

Εάν είσαι σίγουρος ότι ταξιδεύει με το Ολλανδικό, θα παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ.

Ναι, από Ολλανδική εταιρία έφυγε το δέμα μέσω PostNL. Στα ΕΛΤΑ πάντως δε φαίνεται ο κωδικός (είναι και περίεργης μορφής) παρόλο που έχει μπει Ελλάδα από χθες.
 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makfil είπε

Έρχεται με τα ELTA Courier και βρίσκεται στην Καλαμάτα.

Σήμερα θα παραλάβεις.

Με το καλό να το χαρείς.

Σωστός, σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τον χρόνο σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2020 στις 7:40 ΜΜ, radiotv είπε

πάρε πίσω τα λεφτά σου και παρήγγειλε το από άλλον, ζήτα step in από ebay, θα σε δικαιώσει.

Η διαδικασία step in του ebay που μου προτείνεις είναι για επίλυση του προβλήματος μέχρι 30 μέρες μετά την αγορά . Στην περίπτωση την δική μου έχουν περάσει μήνες .

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για την διαδικασία επιστροφής χρημάτων από το paypal ; Το request στο ebay πρέπει να το κλείσω αν πάω να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω από το paypal ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...