Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, LeukoSustima είπε

A o.k,απλά επειδή είδα διάφορα ψάχνοντας στο google.

Νταξει είναι μια παραγγελία άνω των 100 ευρώ αλλά δεν είναι και μια περιουσία.Επομένως λέω να την κάνω,αν και φαντάζομαι λόγω της κατάστασης θα κάνει παραπάνω.

Πάντα με την acs προωθείται στην ελλάδα?και το τρακιν ναμπερ παραμένει το ίδιο?

Παραγγελία από Αγγλία προς τα τέλη Ιανουαρίου λίγο μεγαλύτερη από 100 ευρώ, δέμα. Αποστολή με Royal mail. Εφτασε Κρήτη σε 7 ημέρες. Κανονικά με tracking. Παρέλαβα από ΕΛΤΑ. Πήγα και το πήρα ο ίδιος όταν είδα ότι έφτασε στο ταχυδρομείο.

Μετά από 10 μέρες παρέλαβα και το χαρτάκι της ειδοποίησης από τον ταχυδρόμο!!! 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, sunstorm είπε

Παραγγελία από Αγγλία προς τα τέλη Ιανουαρίου λίγο μεγαλύτερη από 100 ευρώ, δέμα. Αποστολή με Royal mail. Εφτασε Κρήτη σε 7 ημέρες. Κανονικά με tracking. Παρέλαβα από ΕΛΤΑ. Πήγα και το πήρα ο ίδιος όταν είδα ότι έφτασε στο ταχυδρομείο.

Μετά από 10 μέρες παρέλαβα και το χαρτάκι της ειδοποίησης από τον ταχυδρόμο!!! 🤣🤣

Α,μάλιστα,άρα δεν έρχεται στανταρ με acs.

Πως το είδες οτι είναι στα ελτα?το έγραφε στο track and trace στη σελίδα της royal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, LeukoSustima είπε

Α,μάλιστα,άρα δεν έρχεται στανταρ με acs.

Πως το είδες οτι είναι στα ελτα?το έγραφε στο track and trace στη σελίδα της royal?

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ με acs περίμενα να έρθει. Απλά μόλις μου έδωσε το tracking το κατάστημα, δοκίμασα στο site των ελτα και μου το εμφάνισε κι εκεί. Οπότε το παρακολουθούσα μετά από εκεί.

Πάντως σε ότι μου έχουν στείλει κατά καιρούς με royal mail το μόνο που έχει χαθεί ήταν ένα μικρό δεματάκι χωρίς tracking. Τα υπόλοιπα που μου έχουν στείλει με tracking number μου ήρθαν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teris3 είπε

Γνωρίζει κανείς τα δεματάκια από Κινα με YunExpress με τί έρχονται στην Ελλάδα;

Mε χελωνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2020 στις 2:21 ΜΜ, sunstorm είπε

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ με acs περίμενα να έρθει. Απλά μόλις μου έδωσε το tracking το κατάστημα, δοκίμασα στο site των ελτα και μου το εμφάνισε κι εκεί. Οπότε το παρακολουθούσα μετά από εκεί.

Πάντως σε ότι μου έχουν στείλει κατά καιρούς με royal mail το μόνο που έχει χαθεί ήταν ένα μικρό δεματάκι χωρίς tracking. Τα υπόλοιπα που μου έχουν στείλει με tracking number μου ήρθαν κανονικά.

Νομιζω πως εαν λεει σκετο Tracked σαν υπηρεσια στο σαιτ της Royal Mail τοτε ερχεται με ΕΛΤΑ. Εαν γραφει Tracked & Signed For νομιζω το αναλαμβανει η ACS.

Ειχα παραγγειλει κατι τακακια για το ποδηλατο απο ενα καταστημα στην Αγγλια στις 27 Απριλιου, τα εδωσαν στις 28 Απριλιου στην Royal Mail και κολλησαν 1 μηνα στην Αγγλια

Εφυγαν εχθες 26 Μαιου απο Αγγλια συμφωνα με την Royal Mail. Αντε να δουμε ποτε θα φτασουν :P

99440183_386448458906261_3162398503242563584_n.jpg.122ac0f66d8f0a58358369973f719ab2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, omokas είπε

Νομιζω πως εαν λεει σκετο Tracked σαν υπηρεσια στο σαιτ της Royal Mail τοτε ερχεται με ΕΛΤΑ. Εαν γραφει Tracked & Signed For νομιζω το αναλαμβανει η ACS.

Σωστός. International tracked ήταν το δέμα που μου ήρθε με ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία από το αγγλικό Amazon στις 19 Μαΐου με expedited delivery. Το δέμα ήταν να φτάσει στις 22 Μαΐου. Το tracking number που μου έδωσαν είναι 1Z3746A00403492490

Στο οποίο δείχνει ότι έχει πάρει καινούργιο και έχει επιστραφεί πίσω το δέμα. Ύστερα από επικοινωνία με to chat του Amazon μου είπαν ότι είναι glitch του συστήματος και ότι έρχεται κανονικά. Αλλά και στο amazon στο orders την μια λέει ότι θα καθυστερήσει μέχρι 1 Ιουνίου και την άλλη ότι επιστρέφει στον πωλητή.και το θέμα είναι ότι όταν έγινε η παραγγελία το κόστος ήταν 90 λίρες και τώρα 129. Οπότε δεν αξίζει να κάνω πάλι αγορά σε αυτήν την τιμή. Είχε κάποιος κανένα παρόμοιο συμβάν; και ποιον να πιστέψω; ups η amazon; Το ότι έχω παραγγείλει 15 δέματα από Κίνα όλα κομπλέ και τώρα προέκυψε θέμα με Amazon νομίζω είναι το τελευταίο που θα περίμενα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή κάνε ένα τηλέφωνο στην UPS αύριο το πρωί για να δεις που βρίσκεται το δέμα σου και μετά αποφασίζεις τι θα κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, proteas90 είπε

Καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία από το αγγλικό Amazon στις 19 Μαΐου με expedited delivery. Το δέμα ήταν να φτάσει στις 22 Μαΐου. Το tracking number που μου έδωσαν είναι 1Z3746A00403492490

Στο οποίο δείχνει ότι έχει πάρει καινούργιο και έχει επιστραφεί πίσω το δέμα. Ύστερα από επικοινωνία με to chat του Amazon μου είπαν ότι είναι glitch του συστήματος και ότι έρχεται κανονικά. Αλλά και στο amazon στο orders την μια λέει ότι θα καθυστερήσει μέχρι 1 Ιουνίου και την άλλη ότι επιστρέφει στον πωλητή.και το θέμα είναι ότι όταν έγινε η παραγγελία το κόστος ήταν 90 λίρες και τώρα 129. Οπότε δεν αξίζει να κάνω πάλι αγορά σε αυτήν την τιμή. Είχε κάποιος κανένα παρόμοιο συμβάν; και ποιον να πιστέψω; ups η amazon; Το ότι έχω παραγγείλει 15 δέματα από Κίνα όλα κομπλέ και τώρα προέκυψε θέμα με Amazon νομίζω είναι το τελευταίο που θα περίμενα 🤣

Πωλητής ήταν το ίδιο το amazon ή κάποιος τρίτος; Βάλε αν θέλεις το link του προϊόντος από amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LaMereda είπε

Πωλητής ήταν το ίδιο το amazon ή κάποιος τρίτος; Βάλε αν θέλεις το link του προϊόντος από amazon.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07H57VJ5W/ref=cm_sw_r_cp_awdb_t1_cyTZEbVS0378M

Αυτό εδώ είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, proteas90 είπε

Ωραία, αφού έβαλες Expedited Shipping θα έπρεπε να έχει φτάσει στην ημερομηνία που σου έλεγε το Amazon.

Επικοινωνείς άμεσα με Amazon και τους λες ότι δεν έχεις παραλάβει ακόμα ενώ έπρεπε να το είχες στις 22 (ή οπότε τέλος πάντων γράφει το e-mail που σου ήρθε όταν έστειλαν την παραγγελία) και επίσης τους λες πως θα ήθελες να σταλεί replacement και όχι refund (ώστε να σου στείλουν καινούργιο χωρίς διαφορά στην τιμή).

https://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/contact-us/

Το γιατί δεν έφτασε και τι έγινε τελικά στο δέμα άσε να το ψάξουν αυτοί με την μεταφορική.

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...