Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αγορά απο το Banggood ένα πληκτρολόγιο στα 85 ευρώ και είναι σε αυτή τη φάση:

2020-06-03 02:46

Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

2020-06-02 17:08

Hagen, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Έχει σκοπό να προχωρήσει απο Hagen κι αν ναι σε πόσες περίπου μέρες να το περιμένω αν έχει κάποιος εμπειρία. Επίσης ελπίζω πως δεν θα έχω τελωνεία με priority direct που διάλεξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα.  Ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Έχω πολύ καιρό να αγοράσω κάτι από το αμερικάνικο amazon.

Όταν έκανα τις αγορές μου, μου έβγαζε 3 options για shipping: standard, expedited και amazonglobal.

Τώρα μου βγάζει μόνο amazonglobal με διάφορα πράγματα που έχω δοκιμάσει. Αυτό γίνεται λόγω κορονοϊού ή έχουν αλλάξει τα πράγματα και πλέον μπορείς να παραγγείλεις μόνο με amazonglobal; Οι τιμές είναι εξωφρενικές έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2020 στις 9:43 ΠΜ, aekoriginal21 είπε

Έκανα αγορά απο το Banggood ένα πληκτρολόγιο στα 85 ευρώ και είναι σε αυτή τη φάση:

2020-06-03 02:46

Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

2020-06-02 17:08

Hagen, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Έχει σκοπό να προχωρήσει απο Hagen κι αν ναι σε πόσες περίπου μέρες να το περιμένω αν έχει κάποιος εμπειρία. Επίσης ελπίζω πως δεν θα έχω τελωνεία με priority direct που διάλεξα.

παρομοια κατασταση και σε εμενα εφτασε hagen σημερα εαν μπορεις ενημερωσε ποτε θα σου ερθει και σε ποια περιοχη εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παρέλαβα χθες εγώ κι ενώ το banggood έλεγε για παράδοση στις 21.

DHL, κατευθείαν σπίτι την επόμενη μέρα που έφτασε Αθήνα (προχθές έφτασε).

Πραγματικά το επίπεδο της DHL σε σχέση με ελτα, acs κλπ είναι πολύ ανώτερο.

Αθήνα βρίσκομαι Φώτη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2020 στις 1:44 ΜΜ, Labros636 είπε

Παιδιά καλημέρα.Ολη την περίοδο του κορονοιου παραλαμβανα δέματα με προέλευση Ευρώπη σε περίπου 2-2,5 εβδομάδες .Ποτε μεγαλύτερη καθυστέρηση.Περιμενω όμως τώρα 3 δέματα και τα 3 από Ευρώπη από 4,7 και 11 Μαΐου από Γαλλία,Αγγλία και Γερμανία αντίστοιχα και κανένα δεν έχει εμφανιστεί.Και τα 3 untracked.Εχει κανεις αντίστοιχες καθυστερήσεις το διάστημα αυτό;

ΟΛΑ tracked και ΟΛΑ κολλημένα

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, aekoriginal21 είπε

Καλά παρέλαβα χθες εγώ κι ενώ το banggood έλεγε για παράδοση στις 21.

DHL, κατευθείαν σπίτι την επόμενη μέρα που έφτασε Αθήνα (προχθές έφτασε).

Πραγματικά το επίπεδο της DHL σε σχέση με ελτα, acs κλπ είναι πολύ ανώτερο.

Καλησπέρα, σε εμενα φάνηκε χθες feucht, germany. Μπορείς να μου πεις αν είχες κάποια άλλη ενεμέρωση πριν το παραλάβεις? Επίσης στο 17track σου βγάζει dhl και απο δίπλα ελτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, pavloa said:

Καλησπέρα, σε εμενα φάνηκε χθες feucht, germany. Μπορείς να μου πεις αν είχες κάποια άλλη ενεμέρωση πριν το παραλάβεις? Επίσης στο 17track σου βγάζει dhl και απο δίπλα ελτα? 

Σε αυτό το στάδιο περιμένεις να φτάσει Ελλάδα, τότε θα σου έρθει μήνυμα οτι έφτασε στην χώρα προορισμού.

Απο κει και πέρα στην δική μου περίπτωση, την επόμενη  παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aekoriginal21 είπε

Σε αυτό το στάδιο περιμένεις να φτάσει Ελλάδα, τότε θα σου έρθει μήνυμα οτι έφτασε στην χώρα προορισμού.

Απο κει και πέρα στην δική μου περίπτωση, την επόμενη  παρέλαβα.

Α οκ.. Οπότε λογικά μέχρι την άλλη Παρασκευή θα το παραλάβω.. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραγγειλει καποιος απο ali αρχες Μαιου και να εχει παραλαβει τιποτα; η εστω Απριλιο; κατι παραγγελιες που ειχα κανει τελει Δεκεμβριου ο ταχυδρομος δεν εφερε ποτε το χαρτι και τα εχασα. Φοβαμαι οτι θα γινει ξανα η ιδια ιστορια. (Ανηκω α αθηνων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, fotis9713 είπε

Εχει παραγγειλει καποιος απο ali αρχες Μαιου και να εχει παραλαβει τιποτα; η εστω Απριλιο; κατι παραγγελιες που ειχα κανει τελει Δεκεμβριου ο ταχυδρομος δεν εφερε ποτε το χαρτι και τα εχασα. Φοβαμαι οτι θα γινει ξανα η ιδια ιστορια. (Ανηκω α αθηνων)

Παραγγελίες Μαρτίου ακόμη περιμένω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παραγγελία απο wish τον Μαρτιο και ώς εκ θαύματος ηρθε τον Μαιο. Απλο επιστο λικό ταχυδρομείο.

Απο Τσεχια περιμένω απο 16/5 με την ιδια σημείωση: το tracking σταματάει μετα την άφιξη στην Ελλάδα.

Χτες παράγγειλα απο Πολωνία με GLS. Για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να κανω μια αγορα απο bangood και οι επιλογες που εχει στην αποστολη ειναι WAREHOUSE  CZ πρεπει να ειναι τσεχοσλοβακια και 2 μεθοδοι αποστολης EU Priority Mail  2,29 ευρω και   EU Priority Line 27 ευρω   

παρακαλω εξηγηστε μου  ποιες ειναι οι διαφορες αλλα και θεματα τελωνειου ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2020 στις 4:37 ΜΜ, ababapanos είπε

τα δεματα απο bangood απο CZ με  EU Priority Mail , με πια εταιρια ερχονται Ελλαδα?

για σου φιλε το ιδιο ρωταω και εγω εχεις εμπειρια και για τελωνειο? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...