Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stavagg31 είπε

Το tracking των ΕΛΤΑ σαν να έχει κολλήσει δεν μου βγάζει τίποτα ενώ από τα ΕΛΤΑ κούριερ μου βγαζει

19 ώρες πριν, kosutasu22 είπε

Ενημερωτικα, φαινεται πως τα ελτα εχουν αλλαξει τη σελιδα ανιχνευσης.

https://itemsearch.elta.gr/el-GR/

Ισως σε σαϊτ οπως το 17τρακ κ.α. να μην εμφανιζονται αποτελεσματα το επομενο διαστημα.

Φαινεται πως ακομα πειραματιζονται με τη νεα σελιδα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, hellghan είπε

55€ ειναι palmrest υπολγοιστη

αρα ειναι εκει ακομα. τα ελτα δεν λενε τιποτα για ελευθεριος βενιζελος κτλπ

Το δέμα σου βρίσκεται Ολανδια ακόμη. Αν περάσει τελωνείο στην Ελλάδα υπολόγισε 25% ΦΠΑ + 15 € έξοδα εκτελωνισμου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Το δέμα σου βρίσκεται Ολανδια ακόμη. Αν περάσει τελωνείο στην Ελλάδα υπολόγισε 25% ΦΠΑ + 15 € έξοδα εκτελωνισμου. 

σαββατο τελειωνει ο χρονος που δινει το aliexpress οποτε θα ζητησω τα λεφτα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα ,έχω μια αποστολή που περιμένω απο AliExpress απο ευρωπαϊκή αποθήκη της Πολωνιας.

το πακέτο Αρκετά βάρη 35 κιλά, ξεκίνησε 06/07 απο Πολωνία και σήμερα γράφει ότι έφτασε Ιταλία και πριν λίγο ότι αναχώρησε απο το Carpi Ιταλίας. Ξέρετε απο αυτό στάδιο πόσες μέρες ακόμα θέλει για να φτάσει Ελλάδα; Ρωτάω γιατί στο σάιτ μου αναφέρει εκτιμώμενη παράδοση για την μεθεπόμενη Δευτέρα 20 του μήνα και μου φαίνεται υπερβολικό

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/7/2020 στις 10:13 ΠΜ, hellghan είπε

image.png.bf854db6eb2a92acf7bfb6ae32995232.png

image.png.e82ceab083589a28f74be5c780547d8f.png

περιμενω δεμα δυο μηνες και το aliexpress λεει τελωνειο ενω με το track number λεει οτι εφτασε Ολλανδία.

Τι φάση. έκανε τοσο καιρο απο Ολλανδια θα κανεια αλλο τοσο για Ελλάδα; 

Θα περιμένεις πολύ ακόμα. Εγώ έχω δέμα από 24/4 (Κίνα), έφτασε Ολλανδία 29/5 και τελευταίο update είναι ότι εκφορτώθηκε στο ΚΑΤ στις 17/6. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα πάει ΓΕΤΑ και θα έρθει σύντομα, αλλιώς αν μπει και τελωνείο... θα συμπληρώσω σίγουρα 4μηνο.

Επεξ/σία από helena_n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια παραγγελνω εδω και πολλα χρονια απο Κινα και Αμερικη και αυτο το πραμα φετος δεν το χω ξαναζησει. 

Συνηθως τα προηγουμενα χρονια περιμενα 1 μηνα το πολυ. Φετοε μιλαμεξεπερναω το τριμηνο και μπαονω στο τετραμηνο. 

Εχω κουραστει να κανω dispute sto ali kai sto paypal. Που οφειλεται αυτο το ρεζιλικι? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρρηγειλα κατι πραγματα απο κινα και εβαλα singapore post αλλα..στο tracking μου εδωσε κατι ολλανδικο και δειχνει οτι ειναι στην ολλανδια,περιεργο περιμενα να ειναι singapore post. οχι  nl post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, enrique19 είπε

παρρηγειλα κατι πραγματα απο κινα και εβαλα singapore post αλλα..στο tracking μου εδωσε κατι ολλανδικο και δειχνει οτι ειναι στην ολλανδια,περιεργο περιμενα να ειναι singapore post. οχι  nl post.

Φιλε μου παλι καλα που στο εστειλαν με το Ολλανδικο! Εμενα με το Σιγκαπουριανο και εχουν ξεκινησει αρχες Μαρτιου απο Κινα, εμφανιστηκαν 23/5 Σιγκαπουρη και απο τοτε τιποτα!

118 μερες μεχρι σημερα 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε μια αγορα απο aliexpress εκανα συμφωνια με τον κινεζο για να μου επιστρεψει 100 δολαρια  . μου ειπε να ζητηζω την επιστροφη . ανοιξα dispute στο aliexpress και ζητησα partial refund 100$ οπως μου ζητησε , αλλα τωρα μου λεει πως το dispute που εκανα δεν το χειρίζεται αυτος αλλα το ali και αυτο παίρνει την αποφαση και μου ειπε να το κλείσω και να ζητησω νεα επιστροφη χωρις διαφωνια για να μπορει να μου επιστρεψει αυτος τα χρηματα.

πως γινεται αυτο? ειναι ετσι? να κλεισω το dispute οπως μου ειπε? η μετα δεν θα μπορω να το ξανα ανοιξω?

 

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νεο tracking των Ελτα αντι να ειναι καλυτερο ειναι χειροτερο.

Πλεον (τουλαχιστον για την ωρα) σε αποστολες που εχω κανει δεν βγαζει την χωρα προορισμου, και πολλες φορες ακομα και στην παραδοση δεν φαινεται η χωρα/τοπος που εγινε η παραδοση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2020 στις 1:26 ΜΜ, darkmatinee είπε

Μου έφτιαξες τη μέρα. Αγορά από amazon.de, αποστολή με royal mail από 18 Ιουνίου και δεν έχει έρθει ακόμα. Δεν θα έρθει ποτέ...

Έφτασε τλκ 13 Ιουλίου. 25 μέρες από Αγγλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, christos_75 είπε

το νεο tracking των Ελτα αντι να ειναι καλυτερο ειναι χειροτερο.

Πλεον (τουλαχιστον για την ωρα) σε αποστολες που εχω κανει δεν βγαζει την χωρα προορισμου, και πολλες φορες ακομα και στην παραδοση δεν φαινεται η χωρα/τοπος που εγινε η παραδοση.

Ναι ειναι τελειως μαπα.

Αυτο που εμενα με ενοχλει περισσοτερο ειναι πως αν βαλεις πανω απο εναν αριθμο, δεν μπορεις να ανανεωσεις τη σελιδα για ολους τους αριθμους ταυτοχρονα αλλα ουτε μπορεις να κανεις copy/paste ολους τους αριθμους ωστε να κανεις νεα αναζητηση. 

Το αλλο που με ενοχλει ειναι πως απο τη σελιδα αυτη δεν μπορεις να ανοιξεις σε νεο tab (η στο ιδιο) οποιοδηποτε συνδεσμο των ελτα, ουτε καν την αρχικη σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παραγειλω μια μπαταρια για ενα εξαρτημα η μια εκδοση βγαινει περιπου 100 ευρω και αλλη 140 ,ξερει κανεις να πει ποσο θα ειναι η τελικη τιμη μαζι με το τελωνειο που σιγουρα θα περασει και για τα 100 και για τα 140 ευρω; ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...