Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Χαιρετε!

Σημερα μου εγινε αποπειρα παραβιασης της πορτας και ο κλειδαρας που ηρθε μας ειπε οτι ηταν κλειδαρια της πλακας και οτι σιγουρα θα ξαναρθουν μιας και εβαλα τις φωνες και τραπηκαν σε φυγη.

Οποτε για να μην ρισκαρω κατι τετοιο αποφασισα να αλλαξω τον μηχανισμο ολοκληρο.Δεν γνωριζω καθολου απο αυτα τα πραγματα καθως και απο τι αποτελειται μια κλειδαρια.

Θα μπορουσατε σας παρακαλω να μου κανετε μια ολοκληρωμενη προταση για αλλαγη της κλειδαριας με καποια πολυ καλη εως τα 250 ευρω;

Καλησπέρα, πες μας τι πόρτα έχεις.

Είναι θωρακισμένη με κλειδαριά κυλίνδρου ή χρηματοκιβωτίου ? Αν θες ανέβασε φώτο της πορτας που να φαίνονται και οι πίροι. (οχι τα κλειδια)

Επισης σε πια περιοχή έγινε το συμβάν? (αν θέλεις μας το λες για να εχουμε τον νου μας)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Καλησπέρα, πες μας τι πόρτα έχεις.

Είναι θωρακισμένη με κλειδαριά κυλίνδρου ή χρηματοκιβωτίου ? Αν θες ανέβασε φώτο της πορτας που να φαίνονται και οι πίροι. (οχι τα κλειδια)

Επισης σε πια περιοχή έγινε το συμβάν? (αν θέλεις μας το λες για να εχουμε τον νου μας)

Η πορτα ειναι θωρακισμενη με κλειδαρια χρηματοκιβωτιου.

Περιοχη Χαριλαου Θεσσαλονικης,τον μαστορα που τον ρωτησα αν εχει περιστατικα τριγυρω μου απαντησε οτι γινεται χαμος οποτε ουτε και εμεις στην Ανατολικη Θεσσαλονικη την γλιτωνουμε..

Επίσης μου προτεινε για defender εναν disec μοντελο συγκεκριμενα δεν ξερω χωρις μαγνητικο και για κυλινδρο κατι Deka S η καπως ετσι απο γερμανια απο οτι μου ειπε.

Επεξ/σία από alexisgav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Η πορτα ειναι θωρακισμενη με κλειδαρια χρηματοκιβωτιου.

Περιοχη Χαριλαου Θεσσαλονικης,τον μαστορα που τον ρωτησα αν εχει περιστατικα τριγυρω μου απαντησε οτι γινεται χαμος οποτε ουτε και εμεις στην Ανατολικη Θεσσαλονικη την γλιτωνουμε..

Επίσης μου προτεινε για defender εναν disec μοντελο συγκεκριμενα δεν ξερω χωρις μαγνητικο και για κυλινδρο κατι Deka S η καπως ετσι απο γερμανια απο οτι μου ειπε.

BKS σου πρότεινε μάλλον και πιθανότατα τον Livius. Ρώτησε και για τα υπόλοιπα προϊόντα με τα ονόματά τους. 

Επεξ/σία από Alejandro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Alejandro είπε

BKS σου πρότεινε μάλλον και πιθανότατα τον Livius. Ρώτησε και για τα υπόλοιπα προϊόντα με τα ονόματά τους. 

Αν οντως ειναι αυτα αξιζουν ,προσφερουν καποια ασφαλεια δηλαδη η ειναι κατωτερα απο αλλα στην ιδια κατηγορια τιμης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, alexisgav είπε

Η πορτα ειναι θωρακισμενη με κλειδαρια χρηματοκιβωτιου.

Περιοχη Χαριλαου Θεσσαλονικης,τον μαστορα που τον ρωτησα αν εχει περιστατικα τριγυρω μου απαντησε οτι γινεται χαμος οποτε ουτε και εμεις στην Ανατολικη Θεσσαλονικη την γλιτωνουμε..

Επίσης μου προτεινε για defender εναν disec μοντελο συγκεκριμενα δεν ξερω χωρις μαγνητικο και για κυλινδρο κατι Deka S η καπως ετσι απο γερμανια απο οτι μου ειπε.

Καλησπέρα, Χαριλάου Θεσσαλονίκης και εγώ, στην οικοδομή μου είχαμε 3 διαρηξεις, επίσης στην γύρω γειτονιά έμαθα για άλλες δύο περιπτώσεις, κάνε αναβάθμιση το συντομότερο, αν θες στείλε μου pm να σου προτείνω κλειδαρα, σοβαρό με πολύ καλές τιμές

Επεξ/σία από Violator1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vibrator456 είπε

Γράψε εδώ τα προιόντα και τις τιμές του κλειδαρά που αναφέρεσαι.Θέλω να διαθέσω μάξιμουμ 300 ευρώ για μία πόρτα ασφαλείας 10 ετίας που έχω με κλειδί χρηματοκιβωτίου. Τί ακριβώς προσφέρει σε αυτά τα λεφτά ο δικός σου;

Το 300άρι θέλω να είναι η τελική τιμή ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

Μενω κι εγώ στην περιοχή σου, αλλά πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση, θέλω να μάθω από τους ειδικούς του φόρουμ αν είναι σοβαρή η προσφορά.

Ευχαριστώ.

Τιμές και προϊόντα είναι αρκετά, το θέμα είναι τι συνδιασμο θέλεις να κάνεις,θα χρειαστεί να κάνεις ολική αναβάθμιση της κλειδαριας σου μίας και έχεις τύπου χρηματοκιβωτιου, αυτό σημαίνει ότι η θα πας σε omega plus λύση που είναι κλειδαριά φιξ χωρίς να χρειαστείς και κυλινδρο, η κλειδαριά είναι στο εμπόριο τουλάχιστον 10+ χρόνια  δέν έχει ακουστεί ποτέ κανένα κρούσμα,θεωρείτε top VFM λύση πολύ ποιο κάτω από τα 300€ η άλλη λύση είναι να βάλεις μια γραναζωτη κλειδαριά με κυλινδρο και defender, ένα από τα βασικά πλεονέκτηματα που έχει η δεύτερη λύση είναι ότι στο μέλλον αν χρειαστεί, με μια αλλαγή μόνο του κυλίνδρου κάνεις αναβάθμιση ασφαλείας, defender όπως και δηποτε, είναι έγκλημα να μην βάλεις όπως έχουν αναφέρει οι ειδικοί εδώ μέσα, δεν θέλω να σου προτείνω συνδιασμους, αν και μετά από πολύ διάβασμα εδώ μέσα έχω μια αξιοπρεπής εικόνα, ας μιλήσουν οι ειδικοί αυτό που θα κάνω σαν καταναλωτής είναι να σου στείλω πμ το site να συγκρίνεις τιμές και προσφορές, οπότε με ταβάνι τα 300€ που διαθέτεις ας δούμε τι θα σου προτείνουν τα παιδιά εδώ μέσα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vibrator456 είπε

Γράψε εδώ τα προιόντα και τις τιμές του κλειδαρά που αναφέρεσαι.Θέλω να διαθέσω μάξιμουμ 300 ευρώ για μία πόρτα ασφαλείας 10 ετίας που έχω με κλειδί χρηματοκιβωτίου. Τί ακριβώς προσφέρει σε αυτά τα λεφτά ο δικός σου;

Το 300άρι θέλω να είναι η τελική τιμή ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

Μενω κι εγώ στην περιοχή σου, αλλά πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση, θέλω να μάθω από τους ειδικούς του φόρουμ αν είναι σοβαρή η προσφορά.

Ευχαριστώ.

Αυτήν την στιγμή ο μάστορας έρχεται να μου αλλάξει την κλειδαριά ,μόλις γνωρίσω νεότερα για τις μάρκες θα ενημερώσω και θα πω τις εντυπώσεις μου.Να πω πως η τιμή 250 είναι χωρίς παραστατικό -τι περίεργο- γιατί μετά θα ανέβαινε και άλλο η τελική .

Πάντως από ότι κατάλαβα αν πιάνουν τα χέρια σου και κάνεις έρευνα αγοράς μόνος σου θα αγοράσεις καλύτερους συνδυασμούς σε αυτά τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μιας κ πιασανε μια τριαδα στα κατω πατησια το ξημερωμα με το αναλογο "διαρρηκτικο" για MG (X8)...

δειτε πως γινεται αν εισαι μαστορας :

 

 

η δικη μου απορια ειναι πως οι τοξικομανεις βρισκουν αυτα τα "εργαλεια" και γιατι η αστυνομια δεν τους χρησιμοποιει για να βρει αυτους που τα φτιαχνουν & τους προμηθευουν...

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mclein² είπε

μιας κ πιασανε μια τριαδα στα κατω πατησια το ξημερωμα με το αναλογο "διαρρηκτικο" για MG (X8)...

δειτε πως γινεται αν εισαι μαστορας :

η δικη μου απορια ειναι πως οι τοξικομανεις βρισκουν αυτα τα "εργαλεια" και γιατι η αστυνομια δεν τους χρησιμοποιει για να βρει αυτους που τα φτιαχνουν & τους προμηθευουν...

Οπότε παιδιά όποιος φοράει MG (X8) και κλειδώθηκε έξω μια βόλτα από ομόνοια, το άνοιγμα θα γίνει χωρίς ζημιά και θα ειναι οικονομικό, σόρυ είπα να κάνω λίγο χιούμορ 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο κύλινδρο; με ποιους κοντά θα τον βάζατε; 

Screenshot_20200229-155745~3.png

Επεξ/σία από Violator1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Violator1978 είπε

Ποια η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο κύλινδρο; με ποιους κοντά θα τον βάζατε; 

Screenshot_20200229-155745~3.png

το παλευει για agb9000 σε πατενταρισμενο αλλα προτιμω τον agb.

δεν ειναι κακος αλλα δεν ειναι και πολυ καλος. 

εχει θεματα με το βαλε/βγαλε του κλειδιου.

φυσικα στα 50-60 ευρω δεν περιμενεις χρηστικοτητα αλλα αποτελεσματικοτητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kostaspap είπε

Έχει βάλει κάποιος αυτόματη ηλεκτρική κλειδαριά σε κεντρική είσοδο πολυκατοικίας να  μας πει εντυπώσεις ή μειονεκτήματα?

σε πορτα απο τι υλικο σε ενδιαφερει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2020 στις 10:36 ΠΜ, alexisgav είπε

Αυτήν την στιγμή ο μάστορας έρχεται να μου αλλάξει την κλειδαριά ,μόλις γνωρίσω νεότερα για τις μάρκες θα ενημερώσω και θα πω τις εντυπώσεις μου.Να πω πως η τιμή 250 είναι χωρίς παραστατικό -τι περίεργο- γιατί μετά θα ανέβαινε και άλλο η τελική .

Πάντως από ότι κατάλαβα αν πιάνουν τα χέρια σου και κάνεις έρευνα αγοράς μόνος σου θα αγοράσεις καλύτερους συνδυασμούς σε αυτά τα λεφτά.

αγορασες & τοποθετησες πραγματα που δεν ηξερες ποια ηταν ; 

πηγες δηλαδη στον επαγγελματια και του ειπες δινω 250€, βαλε μου τα καλυτερα σ'αυτα τα λεφτα ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στο παντζούρι ωστε να μειώσω τον κίνδυνο να ανοίξει με λοστό ή κατι παραπλήσιο;

Σκεφτόμουν κάτι σε ασφάλεια CAL αλλά δεν νομίζω οτι έχει χώρο να βιδώσει στο πλάι

Υπάρχει κάποια ενναλακτική;

 

Παντζούρι.jpg

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...