Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Auto, και enable δοκίμασα μόνο. Έχει ακόμα:

Enhanced τέσσερα mode,  eco mode 45w ,eco mode 65w και τέλος advanced για να βάλουμε pbo limits και pbo scalar overdrive. Χάνω μπάλα..

μονο με advanced κανεις προκοπη :lol:

15 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Δεν εχει δωσει ακομα 1.0.0.3ab σε x370/b350 και δεν νομιζω να εχει δωσει σε οτιδηποτε εκτος απο x570 μεχρι στιγμης. Καλο κραξιμο πεφτει και στην asus στα σχετικα forums.

στην asus prime x370 pro που διαβασα παιζουν ολα κομπλε ,ειδανε χαρα οι καψερoΙ πρωτη φορα που σηκωσε το board συχνοτητες στις μνημες πανω απο 3200Mhz ακομα και με Hynix :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

μονο με advanced κανεις προκοπη :lol:

στην aasus prime x370 pro που διαβασα παιζουν ολα κομπλε ,ειδανε χαρα οι καψερη πρωτη φοραπ ου σηκωσε το board συχνοτητες στις μνημες πανω απο 3200Mhz ακομα και με Hynix :lol:

Οτι δουλευουν δουλευουν, υπαρχει π.χ. τυπος με ch6 που τρεχει 4x8GB@3838 16-16-16 και latency 63.8. Απο την αλλη ειναι παρα πολλοι που δεν μπορουν καν να ποσταρουν και τρωνε συνεχεια καποια codes η θελει συνεχεια reset το bios και μανουαλ ξανα σεταρισμα τις μνημες. Την τεταρτη περιμενω τον 3700x να δω τι θα μου σκασει και εμενα, μιας και δεν εχω bdie μνημες, τουλαχιστον προς το παρον.

Παντως το 1.0.0.3ab η asus δεν το εχει δωσει ακομα στις παλιες, αλλα μονο στις x570, περιμενουμε δλδ να δουμε τι αλχημειες θα κανει για να παιξει σε οσες εχουν 16αρι bios, δλδ σε ολες της πρωτης γενιας και πιθανοτατα και σε καποιες απο την δευτερη γενια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, narta είπε

Γιατι ΟΛΟΙ ειναι competitve wannabeδες που μαζευουν headshotιδια με το κιλο και το K/D ratio ειναι στο <0.7 στην καλυτερη. Φυσικα για ολα αυτα φταει το χαμηλο framerate και οχι η κουλαμαρα που εχουν.😂

Συμφωνω απολυτα μιας και ξερω ΜΗ Κουλους με λαπτοπ 5ετιας λεβελ 9 faceit. Η κουλαμαρα τους φταιει indeed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, nikpoth said:

Τζίφος τα Enhanced mode. Το mode 4 κρατάει ποιό πολύ τα 4.350 στους πυρήνες αλλά τσιμπάει και λίγο voltage σε idle ποιο πολύ από pbo enable. 

Καλό το ότι κρατάει 4350. Θέλουμε 4400 όμως για να πιάσει τα specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Στελνει η amd τον 200ge για αναβαθμιση bios . Bεβαια οπως και να το κανεις ειναι βαβουρα ολη αυτη η διαδικασια. 

bro !!!οντως στελνει αλλα συμφωνω φασαρια ακουγεται ολη η δουλεια 

AMD Offers Free ‘Boot Kit’ for Struggling Ryzen 3000 Owners

 

https://www.guru3d.com/news-story/amd-offers-free-‘boot-kit’-for-struggling-ryzen-3000-owners.html

 χαχαχαχα........... It is not necessary to return the provided thermal solution

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

bro !!!οντως στελνει αλλα συμφωνω φασαρια ακουγεται ολη η δουλεια 

AMD Offers Free ‘Boot Kit’ for Struggling Ryzen 3000 Owners

https://www.guru3d.com/news-story/amd-offers-free-‘boot-kit’-for-struggling-ryzen-3000-owners.html

 χαχαχαχα........... It is not necessary to return the provided thermal solution

Αν εισαι αθηνα, μπορω να σε βολεψω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Razor333 είπε

Δεν εχει δωσει ακομα 1.0.0.3ab σε x370/b350 και δεν νομιζω να εχει δωσει σε οτιδηποτε εκτος απο x570 μεχρι στιγμης. Καλο κραξιμο πεφτει και στην asus στα σχετικα forums.

η asus παντα ειχε θεμα με τις crosshair απο αποψη Bios ,ποτε δεν καταφερε να βγαλει ενα bios της προκοπης για την Ch7 ας πουμε σε μαγαλο διαστημα απο οταν μπηκε στα ραφια, αντιθετα οι prime επαιζαν μια χαρα. Παρομοιως και η ch8 τα ιδια θεματα βλεπω να εχει. Εχει χασει την αξιοπιστια της η rog team

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, musedoubler είπε

Αν εισαι αθηνα, μπορω να σε βολεψω! 

bro !!σε ευχαριστω βορεια ειμαι θεσσαλονικη αλλα ολο και καπποιος θα βρεθει απο εδω  οταν ερθει η ωρα :D!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ultraex2003 είπε

bro !!σε ευχαριστω βορεια ειμαι θεσσαλονικη αλλα ολο και καπποιος θα βρεθει απο εδω  οταν ερθει η ωρα :D!!

Ειπα να βοηθησω εναν συνανθρωπο, εξαλλου η σημασια του φορουμ αυτη ειναι!!! Εγω παλι ειμαι τρομερα μπερδεμενος ακομα για το τι ryzen3000 θα αγορασω ρε γαμωτο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, musedoubler είπε

Ειπα να βοηθησω εναν συνανθρωπο, εξαλλου η σημασια του φορουμ αυτη ειναι!!! Εγω παλι ειμαι τρομερα μπερδεμενος ακομα για το τι ryzen3000 θα αγορασω ρε γαμωτο... 

Δεν είσαι ο μόνος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...