Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω. Θέλω να παραγγείλω από σκρουτζ το παιχνίδι και θα πληρώσω άμεσα όλο το ποσό. Υποθέτω αύριο μεθαύριο τα καταστήματα θα το έχουν αφού η μέρα έκδοσης είναι 25/2. Υπαρχει περίπτωση να μην έχει απόθεμα και έτσι να περιμένω 5 η 10 μέρες μέχρι να το στείλουν??

Ρωταω γιατί έχω και μια βδομάδα άδεια τώρα και θα κάτσει just

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα μόλις τώρα στο site της Bandai Namco Europe για να δω μήπως υπήρχε καμιά ενημέρωση για tracking number και βλέπω μία νέα επιλογή delivery: download και μόλις το πάτησα μου εμφάνισε activation key.

Τι παίζει εδώ; Μήπως επειδή θα αργήσει να φτάσει το physical πακέτο, μας στέλνουν κωδικό για τη launch day;

Εάν το ενεργοποιήσω, θα έχω κάποια επίπτωση για το physical; Ή θα έρθει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, costacurta είπε

 

https://www.redline.gr/search.asp?searchfor=elden+ring

Δεν ξέρω ποια έκδοση κοιτάς,αλλά δείχνει να έχει άμεσα διαθέσιμες κάποιες. Ρίχνεις τηλέφωνο αν ενδιαφέρεσαι,για επιβεβαίωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με τα reviews πάντως, αναμένεται επική παιχνιδάρα.

Εν το μεταξύ κατέβηκε ήδη και το day one patch (γύρω στα 200Mb). Μακάρι να μην έχουμε τεχνικά προβλήματα και να απολαύσουμε το παιχνίδι στο έπακρο χωρίς να περιμένουμε άλλα patches. 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

https://www.redline.gr/search.asp?searchfor=elden+ring

Δεν ξέρω ποια έκδοση κοιτάς,αλλά δείχνει να έχει άμεσα διαθέσιμες κάποιες. Ρίχνεις τηλέφωνο αν ενδιαφέρεσαι,για επιβεβαίωση.

Πήρα ο πρώτος δεν είχε απόθεμα ο δεύτερος είχε αναμένω σε 2 μέρες. Καλή συνέχεια guys για κάνα δεκαήμερο θα χάσω το φως μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vitapeis είπε

Μπήκα μόλις τώρα στο site της Bandai Namco Europe για να δω μήπως υπήρχε καμιά ενημέρωση για tracking number και βλέπω μία νέα επιλογή delivery: download και μόλις το πάτησα μου εμφάνισε activation key.

Τι παίζει εδώ; Μήπως επειδή θα αργήσει να φτάσει το physical πακέτο, μας στέλνουν κωδικό για τη launch day;

Εάν το ενεργοποιήσω, θα έχω κάποια επίπτωση για το physical; Ή θα έρθει κανονικά;

Χωρίς να μου βγάζει κάτι αντίστοιχο για να το δω, μήπως είναι για τα pre order extras; Λίγο δύσκολο μου φαίνεται το σενάριο που περιγράφεις. 😆

Για tracking number πάντως, πρέπει να μιλήσεις με το support (ευχαριστώ @CarbonFibre και @YiannisPj για την ενημέρωση), αλλιώς θα σε ξεχάσουν, μάλλον. 😂Πληροφοριακά, το δικό μου φαίνεται να είναι στην Βουδαπέστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδι που θα αναφερεται ως οροσημο στο μελλον της βιομηχανιας.

Οποια reviews ριξαν το σκορ στα 9/10 ηταν κατα βαση για τεχνικα θεματα και κυριως στο PC.

Με αλλα λογια, αγγιζει σχεδον την τελειοτητα,μιλαμε για ενα νεο Breath of the Wild 5 χρονια μετα.

 

2 μερες ακομα και μετα αντιο κοινωνικη ζωη. Εφτασε ο καιρος παιδες !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κατι gameplaywise,ξερω ότι είναι κάπως παράλογα θεωρητικο αφου δεν εχει κυκλοφορήσει το παιχνιδι απλα η ερώτηση απευθύνεται σε veterans τηs fromsoft και ας απαντηθεί εμπειρικά απο προηγούμενα παιχνιδια,εγω λοιπόν σαν κλασσικος νουμπας εχω τελειώσει το πρώτο και το δεύτερο souls παιχνίδι καθαρά strenght build με ενα πελώριο οπλο και μια πανοπλία πολυ βαρια, ενω στο τρίτο (οπως και στο bloodborne)εδωσα περισσότερη σημασία στη ταχύτητα και στο dexterity, έπαιζα με κατανα και ελαφρά πανοπλία που μου εδινε ταχυτητα,αναγνωριζω οτι σε ένα παιχνίδι 80plus hours  κάπως τον παντρεύεσαι τον χαρακτήρα και ετσι αποφάσισα για πρώτη φορα ετσι για την διαφορετικότητα να παίξω σαν μαγος,και ξαναλέω δεν εχω ιδέα πως λειτουργούν οι μάγοι στα fromsoft,απο οτι διαβάζω στα classes του παιχνιδιού οτι πιο κοντά σε μαγο(και οχι hybrid μοντελα)είναι η class  ASTROLOGER

εχω αρκετές και πολυ basic απορίες  αρχικα

1)α)στους μάγους υπάρχει ενα επιπλέον stat που θα πρέπει να ανεβάζω στα level up το focus points?που οσο πιο πολύ εχω τοσο πιο πολλές φορες κανω cast?λιγο μπακαλίστικα το λεω αλλά καπως έτσι λειτουργει???

1)β)πως το αναπληρώνω με εναλλακτικού τυπου flask?(εννοώ περα απο rest)

2)τα μαγικά που χρησιμοποιώ δεν τα αποκτάω οπως τα περισσότερα παιχνίδια απλα αναβαθμίζοντας τον χαρακτήρα αλλα ειτε τα αγοράζω ειτε τα βρισκω στον κοσμο σε αποστολές σεντούκια κτλ σωστα????

 

3)α)το intelligence ειναι το ανάλογο strenght ενος ιππότη αρα οσο πιο μεγάλο τοσο πιο μεγάλη ζημιά προκαλώ σε αντιπαλους

3)β) που αυτο σημαίνει οτι το strenght περα απο requirements για πανοπλίες ειναι παντελώς άκυρο στατ σε μαγους???

4)το faith τι είναι σαν  υποκατηγορια για αλλού είδους μαγικα?healing buffs και τέτοια ενω το arcane το ορθοδοξο για μπαλες φωτιες και πιο κλασσικες μαγικες επιθεσεις??αρα υπαρχει ενα μονοπατι και εδω ωστε να γινω πιο καθαροαιμος ειτε arcane ειτε faith

5)σε ένα μαγο παίζει ρολο το οπλο?λιγο στην αρχή και μετα μόνο για να ανεβαζει τα στατσ??υποθετω αν φτασεις late game θα εχεις τοσες μαγειες που το οπλο θα εχει δευτερευοντα χαρακτηρα??

 

 

αν μπορεί κάποιος να μου γράψει  οποιαδήποτε αλλη πληροφορία για την προσέγγιση ενος μάγου σε fromsoft καλοδεχούμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kosmsamo είπε

Χωρίς να μου βγάζει κάτι αντίστοιχο για να το δω, μήπως είναι για τα pre order extras; Λίγο δύσκολο μου φαίνεται το σενάριο που περιγράφεις. 😆

Για tracking number πάντως, πρέπει να μιλήσεις με το support (ευχαριστώ @CarbonFibre και @YiannisPj για την ενημέρωση), αλλιώς θα σε ξεχάσουν, μάλλον. 😂Πληροφοριακά, το δικό μου φαίνεται να είναι στην Βουδαπέστη.

https://service-en.bandainamcoent.eu/app/detail/a_id/5496/m/ /t/Store Elden Ring Editions - How to redeem your key/p/7916

@YiannisPjΤο link για τo download είναι για τα preorder bonus(Gesture, Digital guide). Πρέπει να ενεργοποιήσεις το παιχνίδι όμως πρώτα για να κάνεις redeem.

@kosmsamo και μένα Βουδαπέστη είναι. Ελπίζω να μην χαζεύει το Δούναβη και καθυστερήσει! :D

Edit πριν από λίγο έφυγε από Βουδαπέστη για τελικό προορισμό λέει.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

https://www.redline.gr/search.asp?searchfor=elden+ring

Δεν ξέρω ποια έκδοση κοιτάς,αλλά δείχνει να έχει άμεσα διαθέσιμες κάποιες. Ρίχνεις τηλέφωνο αν ενδιαφέρεσαι,για επιβεβαίωση.

Έχω προπαραγγειλει από εκεί και σήμερα έλαβα email επιβεβαίωσης για την launch edition άνευ steelbook όμως. Δεν με ενδιαφέρει έτσι  κ αλλιώς. 

Λογικά αύριο με ενημέρωσαν ίσως γίνει και αποστολή.  Άψογοι μέχρι στιγμής θα δούμε εν τέλει βέβαια με το καλό σε όλους όσοι περιμενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...