Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταιγίδα με κεραυνούς στον Ωρωπό. Κατέβασα γενικό και ρελέ διαφυγής μιας και κάποιοι πρέπει να έσκασαν μερικές δεκάδες μέτρα μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιστέρι ο δρόμος απέναντι από το σπίτι μου οι κάδοι κανονικά είναι στην γωνία αριστερά τώρα έφυγαν και από την θέση στην φωτογραφία.

Σε μια στιγμή είδαμε μια λεκάνη τουαλέτας να την έχει πάρει το νερό δεν πρόλαβα να την βγάλω  βίντεο.

IMG_20211015_133046_edit_892371188029458.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάποια λεπτά, καθαρός ουρανός και ήλιος, μετά από λίγο όλα σκοτάδι. Αυτές τις εναλλαγές συνεφιας - ηλίου, σταμάτημα - ξεκίνημα, δεν τα έχω δει ξανά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Πριν κάποια λεπτά, καθαρός ουρανός και ήλιος, μετά από λίγο όλα σκοτάδι. Αυτές τις εναλλαγές συνεφιας - ηλίου, σταμάτημα - ξεκίνημα, δεν τα έχω δει ξανά. 

Πραγματικα ριχνει καταιγιδα 5-10 λεπτα και μετα βγαζει ηλιο...απιστευτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Πριν κάποια λεπτά, καθαρός ουρανός και ήλιος, μετά από λίγο όλα σκοτάδι. Αυτές τις εναλλαγές συνεφιας - ηλίου, σταμάτημα - ξεκίνημα, δεν τα έχω δει ξανά. 

Το ειδες στην Μηδεια και σε χιονι κιολας :P

Ουσιαστικα επειδη το stream ειναι νοτιο και υπαρχει ασταθεια στην ατμοσφαιρα, αυτο που συμβαινει ειναι να δημιουργουνται διαρκως πυρηνες στην περιοχη του Σαρωνικου και να μπαινουν Αττικη μεχρι τον εκφυλισμο τους . Ακολουθει ηλιος μεχρι την ανατροφοδοτηση απο Σαρωνικο κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Το ειδες στην Μηδεια και σε χιονι κιολας :P

Ουσιαστικα επειδη το stream ειναι νοτιο και υπαρχει ασταθεια στην ατμοσφαιρα, αυτο που συμβαινει ειναι να δημιουργουνται διαρκως πυρηνες στην περιοχη του Σαρωνικου και να μπαινουν Αττικη μεχρι τον εκφυλισμο τους . Ακολουθει ηλιος μεχρι την ανατροφοδοτηση απο Σαρωνικο κοκ.

Για πυρήνες καταιγίδας είδα να αναφέρεται και σε ένα site στον τίτλο, αλλά δεν είδα το άρθρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, liakjim είπε

Καταιγίδα με κεραυνούς στον Ωρωπό. Κατέβασα γενικό και ρελέ διαφυγής μιας και κάποιοι πρέπει να έσκασαν μερικές δεκάδες μέτρα μακριά...

Απο τη στιγμη που αστραφτει λεγεται καταιγιδα .Δεν παιζει ρολο αν βρεχει ή δε βρεχει . Οταν βρεχει και αστραφτει λεγεται καταιγιδα με υετο ,διαφορετικα σκετη καταιγιδα ή ξηρη καταιγιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...