Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, -Mikasa- είπε

Το καλό σε σχέση με τον προηγούμενο καύσωνα είναι πως τα βράδια έχει δροσιά.

Που την εχει?Κεντρο Αθηνα βραζει ο τοπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Που την εχει?Κεντρο Αθηνα βραζει ο τοπος...

Το βράδυ έξω καλά ήταν, τα σπίτια βέβαια με τόσες μέρες υψηλών θερμοκρασιών την έχουν ακούσει 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα στις 14:00 για δουλειά με το αμάξι όπως και χθές, στα πρώτα 5' λέω εντάξει, δεν κάνει τόσο ζέστη, μετά έβαλα το arcondition γιατί άρχισα και ίδρωνα.

Το καλό είναι πως δεν είχε κίνηση όπως και χθές, οι περισσότεροι είναι στα σπίτια τους και άλλοι για μπάνιο.

Μετά τις 10-12 Αυγούστου θα είναι ήρεμα, θα έχει φύγει αρκετός κόσμος.

Πέμπτη η Παρασκευή στα ρεπό, θα πάω για το 4ο μπανάκι.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, AntiCambeR said:

Πρέπει να είχε τουλάχιστον 2-3 βαθμούς λιγότερο......

Προσωπικα καταλαβα οτι ειχε περισσοτερο, γιατι το μεσημερι δε μπορουσα να κοιμηθω με ορθανοιχτο το παραθυρο οπως συνηθιζω και με το αρκουδισιον off κατα διαστηματα. Επρεπε να κλεισω το μεγαλυτερο ανοιγμα του παραθυρου και να εχω σταθερα ανοιχτο το αρκουδισιον (27ο).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μιλάμε πως έχει κάπου 32°C με υγρασία 41%, και με αίσθηση θερμοκρασίας 33°C.Ομως έχει ανυπόφορη ζέστη, σαν να έχει 37-38°C.

Ημουν στον δρόμο μισή ώρα με το παπί και έχω βράσει, φτάνω στην δουλειά το μεσημέρι και ο άλλος είχε κλειστό το κλιματιστικό, κατευθείαν το άναψα στους 20 στην μεσαία σκάλα και μετά το ανέβασα στους 22.Την προηγούμενη φορά πάλι το ίδιο είχε κάνει, κρύωσα λέει και το έκλεισα.Αφού ιδρωμένος ήταν. 😥

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι ουτε που σας αγγιζω μερικους αλλα ειπα και εγω να μπω σε ενα μικρο club (TFA 35.1140.01 Spring Breeze Weather Station).

ταπεινή εγκατασταση, το ανεμόμετρο εινα

ι δυο οροφους πανω στο μπαλκονι, 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, great είπε

ξερω οτι ουτε που σας αγγιζω μερικους αλλα ειπα και εγω να μπω σε ενα μικρο club (TFA 35.1140.01 Spring Breeze Weather Station).

ταπεινή εγκατασταση, το ανεμόμετρο εινα

ι δυο οροφους πανω στο μπαλκονι, 

 

Αυτό τι είναι; Έχεις βάλει αισθητήρα εξωτερικά και σου δείχνει το αποτέλεσμα θερμοκρασίας και υγρασίας στην οθόνη μέσα στο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

περιοχη?

N. Boυτζάς (ψηλά)

5 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Αυτό τι είναι; Έχεις βάλει αισθητήρα εξωτερικά και σου δείχνει το αποτέλεσμα θερμοκρασίας και υγρασίας στην οθόνη μέσα στο σπίτι.

ναι εχει ανεμομετρο (μαλλον ετσι λεγεται) και θερμοκρασια υγρασια και καιρο, δηλαδη βλεπει βαρομετρικο και σου λεει οτι ισως να βρεξει και τετοια. εχω εσωτερικη/εξωτερικη σε ολα, ανεμους σε Μποφορ, ιστορικοτιτα ενος χρονου και αν θες βαζεις αλερτσ οτι αν ας πουμε οι ανεμοι ειναι 6 μποφορ κανε μπιπ-μπιπ :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, great είπε

N. Boυτζάς (ψηλά)

ναι εχει ανεμομετρο (μαλλον ετσι λεγεται) και θερμοκρασια υγρασια και καιρο, δηλαδη βλεπει βαρομετρικο και σου λεει οτι ισως να βρεξει και τετοια. εχω εσωτερικη/εξωτερικη σε ολα, ανεμους σε Μποφορ, ιστορικοτιτα ενος χρονου και αν θες βαζεις αλερτσ οτι αν ας πουμε οι ανεμοι ειναι 6 μποφορ κανε μπιπ-μπιπ :)

Ενδιαφέρον, θέλω ένα τέτοιο για την σκεπή επάνω στο δωμα να μετράω θερμοκρασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κι έρχεται ψυχρότερη την άλλη βδομάδα 😕

Από την επόμενη Τρίτη? Γιατί τουλάχιστον για δυτική Μακεδονία έχει ήλιο μέχρι Δευτέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...