Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω πάντως ότι έχει αρχίσει και χαλαρώνει με τα 38αρια και από εβδομάδα μερικά προγνωστικά που είδα δίνουν πολύ κομπλέ θερμοκρασίες τύπου 30-33.

Το εύχομαι. Τα 30αρια ειδικά σε σκιά παλεύονται άνετα (για εμένα τουλάχιστον), αυτά τα 38αρια όμως αδερφάκι μου απλά σε εγκλωβίζουν σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, BlueBlade είπε

από εβδομάδα μερικά προγνωστικά που είδα δίνουν πολύ κομπλέ θερμοκρασίες τύπου 30-33.

 

Που το ειδες αυτο,  γιατι αποτι βλεπω σε διαφορες σελιδες δινουν 36-37

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Που το ειδες αυτο,  γιατι αποτι βλεπω σε διαφορες σελιδες δινουν 36-37

Το meteo έχει μεταθέσει την πρόγνωση για ζέστη στην Αθήνα προς 31 - 1, και χωρίς να είναι ιδιαίτερη. Γενικά, είναι δύσκολο να προβλεφθεί η διάρκεια και η διατάραξη των μελτεμιών άπαξ και αρχίσουν. Θα φανεί πιο ξαφνικά πιστεύω, όσο θα πλησιάζουν οι μέρες.

Απλά φέτος πέρασαμε δύσκολα, γιατί άργησαν να ξεκινήσουν. Κάθε χρόνο θυμάμαι 10-20 Ιουνίου μαξ παίρνει τον κόσμο ο αέρας στα ΒΠ της Αθήνας, με διακοπή μιας εβδομάδας στα μέσα Ιουλίου για κάποιο καυσωνάκι και ξανά-μανά μελτέμι μετά. Το φετεινό, 0 μελτέμι ως τις 22 Ιουλίου, ήταν βασανιστήριο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το βραδάκι πάντως ήταν πολύ ωραία, και σήμερα που βγήκα μπαλκόνι το πρωί για τσιγάρο ήταν αρκετά δροσερά 

Μακάρι να κρατήσει μερικές μέρες έτσι ακόμα, γιατί κοντεύουμε να ξεπουληθούμε με το A/C όλη μέρα ανοιχτό 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Χτες το βραδάκι πάντως ήταν πολύ ωραία, και σήμερα που βγήκα μπαλκόνι το πρωί για τσιγάρο ήταν αρκετά δροσερά 

Μακάρι να κρατήσει μερικές μέρες έτσι ακόμα, γιατί κοντεύουμε να ξεπουληθούμε με το A/C όλη μέρα ανοιχτό 🤣

Ανεβαίνει σταδιακά η θερμοκρασία, ειδικά απο Τετάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Ανεβαίνει σταδιακά η θερμοκρασία, ειδικά απο Τετάρτη.

Θα είμαι διακοπές από Δευτέρα (πρώτα ο Θεός) οπότε δε θα πληρώνω ρεύμα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Θα είμαι διακοπές από Δευτέρα (πρώτα ο Θεός) οπότε δε θα πληρώνω ρεύμα 😛

Εγώ έχω κλείσει για τα εξωτικά μπαλκονήσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

46 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εγώ έχω κλείσει για τα εξωτικά μπαλκονήσια.

Στο ίδιο μέρος θα πάμε. 

Και στα ταρατσονήσια για ηλιοθεραπεία 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cumulus είπε

Παμε για ψησιμο παλι.

Από ό,τι φαίνεται ναι, βέβαια όχι από τις 28 που ειπώθηκε αρκετά, αλλά από τις 31-1-2, που βλέπω και στο windy σταθερό πάτερν εξαφάνισης - εξασθένισης μελτεμιών.

Το θετικό σε σχέση με τον προηγούμενο καύσωνα (25 Ιουνίου - 7-8 Ιουλίου) είναι ότι θα έχουμε μία ώρα λιγότερη ημέρα, ειδικά στη Ν. Ελλάδα, έχει κοπεί μισή ώρα από την ανατολή και μισή από τη δύση.

Το δεύτερο θετικό είναι ότι η αιγοπρόβεια αγέλη θα απουσιάζει από τα αστικά κέντρα για να παστωθεί σε ξερόβραχους, οπότε δε θα έχουμε και διακοπές ηλεκτροδότησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...