Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Just now, Basilhs23___ said:

Οπως έγραψα πριν, αισθάνεσαι αρκετή ζέστη. 

Φυσάει αρκετά έξω, αλλά είναι σαν να φυσάει αερόθερμο φάση. :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Thresh είπε

Φυσάει αρκετά έξω, αλλά είναι σαν να φυσάει αερόθερμο φάση. :(

Ακριβώς. 

Ελπιζω να ειμαστε εντάξει από το πρωί. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Basilhs23___ said:

Ακριβώς. 

Ελπιζω να ειμαστε εντάξει από το πρωί. 

Αμφιβάλω, ΣΚ θα πέσει ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αμφιβάλω, ΣΚ θα πέσει ευτυχώς.

Από Δευτέρα θα έχει πάλι υψηλές θερμοκρασίες όπως δείχνει το meteo. Θα μας τηγανίσει φέτος;

Μαρούσι σχεδόν 03:00 29 βαθμοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.pngΟ Γιαννάκης εγινε βουλευτής..διψάει να μείνει στην επικαιρότητα ( " θα καειτε" "την Πέμπτη θα την θυμάστε για καιρο")...Μην γίνεις σαν τον Γιαννάκη:p

για να το παίξω κ γω μετεωρολόγος ο δείκτης δυσφορίας θα λέγαμε ότι το Σάββατο ήταν χειρότερα από χτες και αυριο (αφού εσκασαν μποφορ κ σκόνη...;) 

Επεξ/σία από kage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αύριο πάντως δίνει και λίγες βροχές. Μακάρι να αλλάξει λίγο το κλίμα και γενικά να πέσει η θερμοκρασία τις επόμενες μέρες.

Αν μας πάει έτσι μέχρι τον Σεπτέμβριο καταστραφήκαμε, με το ζόρι βγαίνω από το σπίτι τις τελευταίες εβδομάδες.

Υ.Γ Σε λίγο έχω να πάω να πάρω έναν φίλο από το αεροδρόμιο και ο κλιματισμός έχει χαλάσει. Χάρηκα λοιπόν που σας γνώρισα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες που ήρθα στην Θεσσαλονίκη δεν παλευόταν με την ζέστη και την υγρασία. Επαρχία Φλώρινας που ξεκίνησα κατά τις 9:30 ήδη είχε δροσίσει με τον αέρα που είχε, αλλά μετά την Έδεσσα ζεστός αέρας πάλι. 

Χαλκιδική σήμερα παλεύεται 😈

#imnotevensorry 

Άντε καλά μπάνια 

 

20210702_162712.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

32.1 βαθμοί στο σπίτι με 36% υγρασία. Κανένα έλεος. 

Κηφισιά έπιασε ήδη τη χαμηλότερη βραδινή των τελευταίων 10 ημερών, 25,5 - μάλιστα, χωρίς να έχει φτάσει ακόμα "ώρα ελάχιστης", δηλ 4-5 το πρωί.

Πάει κι αυτό, ουφ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξω καλά είναι, τα σπίτια έχουν μείνει ζεστά ακόμα, τελικά το βράδυ άναψα κλιματιστικο, το ένα από τα δύο και έβαλα ανεμιστήρα να φέρνει τον αέρα στα διπλανά δωμάτια, ελπίζω να μην χρειαστώ καθόλου αύριο, το κάψαμε πολλές ώρες τις τελευταίες 7 ημέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Για αύριο πάντως δίνει και λίγες βροχές. Μακάρι να αλλάξει λίγο το κλίμα και γενικά να πέσει η θερμοκρασία τις επόμενες μέρες.

Αν μας πάει έτσι μέχρι τον Σεπτέμβριο καταστραφήκαμε, με το ζόρι βγαίνω από το σπίτι τις τελευταίες εβδομάδες.

Υ.Γ Σε λίγο έχω να πάω να πάρω έναν φίλο από το αεροδρόμιο και ο κλιματισμός έχει χαλάσει. Χάρηκα λοιπόν που σας γνώρισα 😂

Και εμείς, αλλά δώσε και κανένα σημάδι να δούμε ότι είστε οκ με τον φίλο 😛 

Σε άλλα νέα, σήμερα φαίνεται να πέφτει λίγο. Στο σπίτι βέβαια έχουν ζεσταθεί για τα καλά οι τοίχοι οπότε έστω και λίγες ώρες, το A/C χρειάζεται. Αν μείνει ~31-32, θα την παλεύουμε με ανοιχτά παράθυρα σε καμιά βδομάδα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και άργησα λίγο να γράψω ότι προχθές ο σταθμός μου κατέγραψε τη μεγαλύτερη μέση θερμοκρασία 33.8 ! βαθμούς.

οκ το ξέρω δεν είναι τόσο επιστημονικό όσο του στυλ εγω δε ζεστάθηκα ιδιαίτερα ή το θερμόμετρο του αυτοκινήτου μου ,που είναι γνωστό ότι έχει μηδενική απόκλιση , αλλά αυτό εχω αυτό παραθέτω .

 

Μια ακόμη μπακαλίστικη μέθοδος 

https://www.in.gr/2021/07/02/greece/kaysonas-stous-50-vathmous-eftase-pragmatiki-thermokrasia-tin-tetarti-doryforikos-xartis-tis-eyropaikis-diastimikis-ypiresias/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32.2C χθες στο σαλόνι στις 18:00 περίπου, Κάτω Πατήσια, και αυτό ήταν το reading του αισθητήρα στο συγκεκριμένο δωμάτιο που βρίσκεται όσο πιο μακρια γίνεται απο την μπαλκονόπορτα. Εναν βαθμό επάνω έδειχνε ο αισθητήρας που είναι δίπλα στον τοιχο του μπαλκονιου στο ίδιο δωματιο. Υγρασία εκείνη την στιγμή 31%. Ο εξωτερικός αισθητηρας (παντα κρυμένος απο τον ήλιο) ήταν στους 39.5C.

ΥΓ: ελεγχω και αν χρειαστεί ρυθμίζω/σετάρω τα μουσικά μου όργανα τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα οπότε όλες αυτές οι μετρήσεις μπαίνουν κανονικά σε αρχείο μαζί με ότι αλλαγές στο setup κανω στα όργανα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Και εμείς, αλλά δώσε και κανένα σημάδι να δούμε ότι είστε οκ με τον φίλο 😛

Αν εξαιρέσεις ότι έκανα "μπάνιο" στην διαδρομή, το μπουκαλάκι με το νερό ήταν έτοιμο να του πετάξω μέσα ένα φακελάκι τσάι και το κινητό υπερθερμάνθηκε σε σημείο που έσβησε εντελώς και έμεινα χωρίς GPS. Όλα καλά, επιβίωσα 😂

Πάντως σήμερα ειδικά είναι μια χαρά, έχει λίγα σύννεφα, φυσάει και η θερμοκρασία είναι αισθητά πιο χαμηλή. Έβγαλα το σκυλί βόλτα χαλαρά. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...