Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα είμαι νέος στη revolut και θα ήθελα να μάθω αν επηρεάζει την φορολογία μου το να έχω revolut,θα πρέπει κάπως να δηλώνω τα λεφτά της revolut? Τώρα με την revolut bank τι ακριβώς αλλάζει?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Bill_1991 είπε

Καλησπέρα είμαι νέος στη revolut και θα ήθελα να μάθω αν επηρεάζει την φορολογία μου το να έχω revolut,θα πρέπει κάπως να δηλώνω τα λεφτά της revolut? Τώρα με την revolut bank τι ακριβώς αλλάζει?

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα, δεν αλλάζει κάτι.
Σαν άλλη μια τράπεζα είναι. Τώρα αν ρωτάς για μαύρο εισόδημα δεν έχω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, george1807 είπε

Καλησπέρα, δεν αλλάζει κάτι.
Σαν άλλη μια τράπεζα είναι. Τώρα αν ρωτάς για μαύρο εισόδημα δεν έχω απάντηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση,ρωτάω γιατί εγώ δεν εργάζομαι (είμαι φοιτητής και δεν έχω εισόδημα) ,αν βάλω ένα μικρό ποσό στη revolut πχ 50 ευρώ ,θα μου πουνε που τα βρηκες αφου δεν εχεις εισοδημα? ή μόνο αν είναι μεγάλα ποσά που ξεπερνούν το αφορολόγητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Bill_1991 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση,ρωτάω γιατί εγώ δεν εργάζομαι (είμαι φοιτητής και δεν έχω εισόδημα) ,αν βάλω ένα μικρό ποσό στη revolut πχ 50 ευρώ ,θα μου πουνε που τα βρηκες αφου δεν εχεις εισοδημα? ή μόνο αν είναι μεγάλα ποσά που ξεπερνούν το αφορολόγητο

Κατά γενικό κανόνα δεν θα ασχοληθεί κανείς για 50€. Για 5000€ μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george1807 είπε

Κατά γενικό κανόνα δεν θα ασχοληθεί κανείς για 50€. Για 5000€ μπορεί.

Τώρα ως τράπεζα ζητάει κάτι άλλο πέρα από ΑΦΜ και ταυτότητα?κανά ε1,δεη όπως κάνουν οι ελληνικές τράπεζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Bill_1991 είπε

Τώρα ως τράπεζα ζητάει κάτι άλλο πέρα από ΑΦΜ και ταυτότητα?κανά ε1,δεη όπως κάνουν οι ελληνικές τράπεζες?

Μόνο ΑΦΜ και ταυτότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george1807 είπε

Μόνο ΑΦΜ και ταυτότητα

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια,μολις φτιαξω λογαριασμο απλα φτιαχνω μια digital καρτα(γιατι για ηλεκτρονικες αγορες το θελω) και βαζω χρηματα απο την ελληνικη καρτα στη revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bill_1991 είπε

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια,μολις φτιαξω λογαριασμο απλα φτιαχνω μια digital καρτα(γιατι για ηλεκτρονικες αγορες το θελω) και βαζω χρηματα απο την ελληνικη καρτα στη revolut?

Σωστά. 10 λεπτά παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Σωστά. 10 λεπτά παίρνει.

Εχω ακουσει οτι για μεταφορα απο ελληνικη τραπεζα σε revolut μεχρι 15 ευρω ειναι οκ,μετα τα 15 σου κραταει προμηθεια η τραπεζα?γενικα ειναι καλυτερο να βαζω ενα ποσο,ας πουμε 100 ευρω και να ξεμπερδευω ή να βαζω λιγα λιγα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bill_1991 είπε

Εχω ακουσει οτι για μεταφορα απο ελληνικη τραπεζα σε revolut μεχρι 15 ευρω ειναι οκ,μετα τα 15 σου κραταει προμηθεια η τραπεζα?γενικα ειναι καλυτερο να βαζω ενα ποσο,ας πουμε 100 ευρω και να ξεμπερδευω ή να βαζω λιγα λιγα?

 Θα κάνεις top up απο την ελληνική σου κάρτα,άμεσα και ανέξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

 Θα κάνεις top up απο την ελληνική σου κάρτα,άμεσα και ανέξοδα.

Top up επειδη δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι,ειναι απλα η μεταφορα απο χρεωστικη καρτα σε revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bill_1991 είπε

Top up επειδη δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι,ειναι απλα η μεταφορα απο χρεωστικη καρτα σε revolut?

Ναι ,σκέψου το σαν να πληρώνεις σε pos και τα λεφτά πάνε στον λογαριασμό της revolut σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι ,σκέψου το σαν να πληρώνεις σε pos και τα λεφτά πάνε στον λογαριασμό της revolut σου.

Ωραια μια χαρα ευχαριστω για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκεφτομαι στο μελλον να παρω και φυσικη καρτα revolut,σε αναληψεις και καταθεσεις κρατιεται προμηθεια μονο απο τη πλευρα της τραπεζας οχι απο τη revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bill_1991 είπε

Καλησπερα σκεφτομαι στο μελλον να παρω και φυσικη καρτα revolut,σε αναληψεις και καταθεσεις κρατιεται προμηθεια μονο απο τη πλευρα της τραπεζας οχι απο τη revolut?

Στο δωρεάν πρόγραμμα μπορείς να σηκώνεις δωρεάν χρήματα από τη Revolut έως 200€ αλλά τα ελληνικά ΑΤΜ χρεώνουν από 2,5 έως 3,5€ την ανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...