Προς το περιεχόμενο

Νέος στη Revolut


thetiesthatbind

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Mixalhsp80 είπε

Καλημέρα!

Η επιλογή για να κάνει η revolut πάντα τη μετατροπή, που βρίσκεται; Μπορώ επίσης να τη βάλω τη κάρτα στο PayPal;

Ναι μπαίνει στο ΡΡ ,να κάνει την μετατροπή πως το εννοείς;Στο ΡΡ;Εχει επιλογή στο  checkout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, να μη το κάνει το PP, αλλά η revolut. Δεν έχω κάνει ακόμα αγορά, αφού το βγάζει στο checkout όλα καλά.

Χρειάζεται να υποθέσω χρήματα στη revolut για να τα δεσμεύσει το PP. Σωστά;

Κάτι τελευταίο. Η eurobank τι προμήθεια κρατάει για τη φόρτιση;

Επεξ/σία από Mixalhsp80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mixalhsp80 είπε

Ναι, να μη το κάνει το PP, αλλά η revolut. Δεν έχω κάνει ακόμα αγορά, αφού το βγάζει στο checkout όλα καλά.

Χρειάζεται να υποθέσω χρήματα στη revolut για να τα δεσμεύσει το PP. Σωστά;

Κάτι τελευταίο. Η eurobank τι προμήθεια κρατάει για τη φόρτιση;

Υποθέτω ότι το "υποθέσω" είναι λάθος λέξη.

Αν εννοείς "καταθέσω" ναι πρέπει να έχει λεφτά μέσα η ρεβολουτ αλλιως δεν προχωράει,πως αλλιώς θα γινόταν;Δεν δεσμευει τίποτα,τα αφαιρεί κατευθείαν όταν γίνει η αγορά.Βάζεις μονο την κάρτα και όχι τον λογαριασμό.

Κάνει top up με την κάρτα της €μπανκ που δεν έχει έξοδα και είναι άμεσο.Δεν κάνεις έμβασμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mixalhsp80 είπε

Ναι, να μη το κάνει το PP, αλλά η revolut. Δεν έχω κάνει ακόμα αγορά, αφού το βγάζει στο checkout όλα καλά.

Χρειάζεται να υποθέσω χρήματα στη revolut για να τα δεσμεύσει το PP. Σωστά;

Κάτι τελευταίο. Η eurobank τι προμήθεια κρατάει για τη φόρτιση;

Ναι στο checkout σου βγάζει επιλογή την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα σου(στην συγκεκριμένη περίπτωση η Revolut). Απ'όσο είχα διαβάσει παλαιότερα είχε επιλογή να το κάνει πάντα αλλά την έβγαλαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον αυτή η επιλογή.

Τελευταία φορά που ήθελα να μεταφέρω GBP από το PP στη Revolut, δεν με άφηνε να τα μεταφέρω σε λίρες, και επέβαλε τη μετατροπή σε Ευρώ από το PP... :(

 

Μακάρι να το επανέφεραν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giostau είπε

Νομίζω δεν υπάρχει πλέον αυτή η επιλογή.

Τελευταία φορά που ήθελα να μεταφέρω GBP από το PP στη Revolut, δεν με άφηνε να τα μεταφέρω σε λίρες, και επέβαλε τη μετατροπή σε Ευρώ από το PP... :(

 

Μακάρι να το επανέφεραν!

αυτό νομίζω αφορά το που εχει ανοίξει ως χώρα το ΡΡ σου .Και νομίζω δεν αλλάζει.Δεν κρατάω  υπόλοιπο στο ΡΡ οποτε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

αυτό νομίζω αφορά το που εχει ανοίξει ως χώρα το ΡΡ σου .Και νομίζω δεν αλλάζει.Δεν κρατάω  υπόλοιπο στο ΡΡ οποτε δεν μπορώ να το δοκιμάσω.

Τι να σε πω...

Ελλάδα το έχω ανοίξει εγώ.

Κι εγώ δεν κρατάω υπόλοιπο, αλλά μου έστειλαν κάποια χρήματα σε λίρες κάποια στιγμή (τύπου 10-15 λίρες) και για να τα τραβήξω με ανάγκασε να τα μετατρέψω μέσω ΡΡ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apostolos22 είπε

Ναι στο checkout σου βγάζει επιλογή την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα σου(στην συγκεκριμένη περίπτωση η Revolut). Απ'όσο είχα διαβάσει παλαιότερα είχε επιλογή να το κάνει πάντα αλλά την έβγαλαν.

Αυτό ακριβώς ήθελα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giostau είπε

Κι εγώ δεν κρατάω υπόλοιπο, αλλά μου έστειλαν κάποια χρήματα σε λίρες κάποια στιγμή (τύπου 10-15 λίρες) και για να τα τραβήξω με ανάγκασε να τα μετατρέψω μέσω ΡΡ

Σου έστειλαν χρήματα στο Paypal λοιπόν, η Ρεβολουτ δεν εμπλέκεται κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πως το PP πάντως έχει απεν/ποιήσει πλέον την επιλογή για μετατροπή.

https://www.roman-reviews.com/how-disable-paypal-currency-conversion-save-money-fees/

Έχω φάει το κόσμο να βρώ μέσα απο το Site τους το "Manage pre-approved payments". Δεν υπάρχει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosgnr είπε

Έχω φάει το κόσμο να βρώ μέσα απο το Site τους το "Manage pre-approved payments". Δεν υπάρχει πουθενά.

Πριν πληρώσεις κάνεις την επιλογή, αρκεί να το προσέξεις βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...