Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Galaxy Note10 και Galaxy Note10+ είναι τα «απόλυτα εργαλεία για power users»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, panathatube είπε

Η διαφορά είναι ότι η Apple σου δίνει 5w φορτιστή ενώ η Samsung 25w. Καλό ήταν να έχουν τον 45αρη στο κουτί βέβαια και να υποστηρίζεται και το "απλό" Note 10.

Με την φόρα που πέφτουν οι τιμές στην σαμυ περιμένω 2 μηνες και με τα ρέστα παίρνω τέσσερις ταχυφορτιστες να βάλω ένα σε κάθε πρίζα του σπιτιού μου αμα λάχει!

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, panathatube είπε

Η διαφορά είναι ότι η Apple σου δίνει 5w φορτιστή ενώ η Samsung 25w. Καλό ήταν να έχουν τον 45αρη στο κουτί βέβαια και να υποστηρίζεται και το "απλό" Note 10.

Η Apple δε διαφήμισε ΠΟΤΕ ταχυφορτιση για τα iPhones. Το αν φορτίζονται πιο γρήγορα με το φορτιστή του iPad είναι άλλο θέμα...

Επισης ηθελημένα ή όχι ξεχνάτε ότι η Apple είναι μια και έχει το δικό της λειτουργικό , το δικό της AppStore , το δικό της λειτουργικό για ρολόγια , το δικό της λειτουργικό για υπολογιστές και μεταξύ τους υπάρχει ΠΛΗΡΕΣ integration και ΟΠΟΙΟΣ γουστάρει.

Η Samsung και η όποια Samsung είναι αστείο να χρησιμοποιεί τέτοιες πρακτικές όταν δεν εμπίπτει στην παραπάνω κατηγορία.

Και ακόμα πιο αστείο είναι να τις αποδεχόμαστε ως καταναλωτές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει κανένα innovation, υπάρχει κάθε φορά μια safe μικρή αναβάθμιση από το προηγούμενο μοντέλο στο επόμενο.

Όποιος ψάχνει για καινοτομίες πρέπει να ψάξει αλλού π.χ. Sony που τολμά να πρωτοτυπεί (π.χ. 4k οθόνες με 21:9 ratio), ακόμα και η LG (αν και συχνά όχι πετυχημένα) το προσπαθεί (π.χ. με τα air gestures) ή ακόμα ακόμα και η Oppo που είναι κινεζική περισσότερο τολμά και ας τις υποτιμάτε λες και έχουν χολέρα.

Απλά η safe προσέγγιση είναι πιο σίγουρη από μια καινοτόμα και αυτήν την φιλοσοφία έχουν Apple και Samsung.

Όσοι προσπαθούν να καινοτομήσουν ταυτόχρονα ρισκάρουν κιόλας και οι ανωτέρω 2 πάντως δεν το επιθυμούν παρόλο τον πακτωλό χρημάτων που διαθέτουν (εδώ καλά καλά δεν τολμούν να αφαιρέσουν τα notch και τις τρύπες στις οθόνες τους).

Take it or Live it λοιπόν και για μένα προσωπικά είναι όχι γιατί πιο "ξεχωριστό" θεωρώ ένα π.χ. OP7 pro με τα 90hz οθόνη του και το Oxygen OS παρά ένα Note με το πενάκι του.

Αλλά αυτά είναι προτιμήσεις, ανάγκες και προτεραιότητες, έχει ευτυχώς ο μπαξές πολλά ζαρζαβάτια για όλα τα βαλάντια.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εγω θα μεινω με το S10 μου το μεσαιο επαιρνα τις δυο προηγουμενες χρονιες την σειρα Note 8 - Note 9 και τι καταλαβα ; Δυστοιχως δεν θα δωσω 999 ευρω και γι αυτο τον χρονο πολυ τους στηριζα εχω και το Ρ30 Pro μου επισης ειμαι αρχοντας. Μενει να πεσει η τιμη του μικρου στα 700 ευρω εκει κατι μπορει να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Άλλες δύο Migato με τρύπα στα 1000 ευρώ. Καλοφόρετες όσοι τις πάρουν.

Επιτέλους κάποιος έπρεπε να το πει......το ερώτημα είναι θα είναι στην μόδα μετά τον Σεπτέμβρη ή οι δυστυχείς κάτοχοι τους θα ζητάνε ανταλλαγή ως συνήθως 

Επεξ/σία από HriStakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, HriStakos είπε

Επιτέλους κάποιος έπρεπε να το πει......το ερώτημα είναι θα είναι στην μόδα μετά τον Σεπτέμβρη ή οι δυστυχείς κάτοχοι τους θα ζητάνε ανταλλαγή ως συνήθως 

Θα ειναι στην μοδα μεχρι να ανακοινωθει το mate30pro που καπου εκει θα αρχισει η Samsung να ριχνει και την τιμη του αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, strack147 είπε

Και μετά κράζουν την OnePlus για τις τιμές. Χρήστης του 7pro και δεν εχω να ζηλέψω κάτι !

Σίγουρα δεν έχεις εφόσον δεν σε ενδιαφέρουν οι δυνατότητες του s pen . Το ίδιο μπορώ να πω και εγώ με το Xs max αλλά δεν το λέω ξέρεις γιατί ;

 Γιατί κάποιος εκεί έξω που χρησιμοποεί note + s pen αν του δίνανε δώρο το δικό σου πολύ καλό αντικειμενικά One plus 7pro θα είχε να ζηλέψει κάτι ... If you know what I mean...

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί κάποιος που έχει το note 9 να πάει στο note 10 ή στο note 10 plus τώρα και να σκάσει 1000+€ και όχι σε 4 με 5 μήνες που θα έχουν max 550€ το μικρό και 700 το μεγάλο; Επίσης γιατί εδώ εις τας ευρωπας είμαστε καταδικασμένοι από την Samsung να τρώμε στην μαππα κάθε σκουπίδι exynos που πλασάρει και όχι τον snapdragon ;;;; Αναρωτιέμαι εάν είναι τόσο καλός ο exynos γιατί δεν τον λανσάρει στην αμερικάνικη αγορά που είναι και μεγαλύτερη και θα βγάλει περισσότερο κερδος; 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι αφαίρεσε από το YouTube τα βιντεο που κοροιδευε την Apple για το headphone jack.

Προσωπικά θεωρώ ότι όλες οι εταιρείες πλέον πρέπει να κάνουν αναβάθμιση κάθε 2 χρόνια, για να μην πω και 3. Η αγορά δεν τραβάει, ο κόσμος έχει βαρεθεί και δεν υπάρχει innovation στην κατηγορία από κανένα παρα μόνο gimmicks που προσπαθούν να τα παρουσιάσουν ως χρήσιμες και πρωτότυπες αλλαγές για να δικαιολογήσουν τις αυξήσεις που κάνουν χωρίς πραγματικό λόγο.

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Αδιάφορο.

Xiaomi Black Shark 2 με snap 855+ στα 600€ αυτή τη στιγμή είναι ότι ποιο vfm κυκλοφορεί.

Οτι χειρότερο έχει βγάλει η xiaomi.

Απορώ γιατί το βάφτισαν Gaming phone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, KrisDs είπε

Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι αφαίρεσε από το YouTube τα βιντεο που κοροιδευε την Apple για το headphone jack.

Προσωπικά θεωρώ ότι όλες οι εταιρείες πλέον πρέπει να κάνουν αναβάθμιση κάθε 2 χρόνια, για να μην πω και 3. Η αγορά δεν τραβάει, ο κόσμος έχει βαρεθεί και δεν υπάρχει innovation στην κατηγορία από κανένα παρα μόνο gimmicks που προσπαθούν να τα παρουσιάσουν ως χρήσιμες και πρωτότυπες αλλαγές για να δικαιολογήσουν τις αυξήσεις που κάνουν χωρίς πραγματικό λόγο.

Έχεις ένα πολύ μεγάλο δίκαιο όλα τα τηλέφωνα τα βλέπεις είναι στο μάτι μια κοψια ίδιο στιλ ίδιο σχήμα ίδιες πάνω κάτω δυνατότητες με μικροδιαφορές πχ τα Herz λειτουργίας της οθόνης ή η pop up camera ή το zoom έχει κουραστεί ο κόσμος να βλέπει πλέον σχεδόν κάθε μήνα νέα τηλέφωνα..

Εγώ έχω το OnePlus 7 pro ωραίο τηλέφωνο δυνατότητες καταπληκτικές για τα δικά μου θέλω αλλά όταν η εταιρία ακόμα δεν έχει βγει το 7 pro μου ανακοινώνει το προσεχές 7T pro με κάνει να θυμώνω και νιώθω λίγο πολύ μαλακας καλά εφόσον έχετε να δώσετε τεχνολογία επιπλέον γιατί δεν βγάζετε μια και καλή ένα μοντέλο το χρόνο αλλά κάθε έξι μήνες μας δίνεται κάτι παραπάνω με δώσεις; Και αυτό ισχύει για όλες τις εταιρίες όχι μόνο για την oneplus ok εταιρίες είναι κέρδος θέλουν αλλά με αυτά που κάνουν θα επέλθει κορεσμός στην αγορά κινητών τηλεφώνων και πτώση στις πωλήσεις. Ο κόσμος έχει κουραστεί θέλει κάτι πραγματικά νέο όχι βελτιωμένα μοντέλα κάθε έξι μήνες 

 

 

Επεξ/σία από HriStakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εσάς που απορείτε για τους λόγους ύπαρξης του απλού Note 10, τα πράγματα είναι πολύ απλά. Η Samsung  φέτος ακολούθησε την τακτική που ακολούθησε η Apple πέρυσι με τα iPhone XS και XS Max που ουσιαστικα παρουσίασε 2 ίδια με το X μοντέλα με συγκεκριμένες διαφορές που αφορούσαν το μέγεθος της οθόνης, της μπαταρίας και των καμερών. 

Σε εσάς που απορείτε για τους λόγους ύπαρξης του απλού Note 10, τα πράγματα είναι πολύ απλά. Η Samsung  φέτος ακολούθησε την τακτική που ακολούθησε η Apple πέρυσι με τα iPhone XS και XS Max που ουσιαστικα παρουσίασε 2 ίδια με το X μοντέλα με συγκεκριμένες διαφορές που αφορούσαν το μέγεθος της οθόνης, της μπαταρίας και των καμερών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...