Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Galaxy Note10 και Galaxy Note10+ είναι τα «απόλυτα εργαλεία για power users»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, paris_chav είπε

Σε κάθε θέμα που αφορά κινητό της Samsung, της Apple ή τώρα τελευταία και της Huawei, θα υπάρχουν σχόλια που θα προσπαθούν να μας πείσουν πόσο value είναι τα Xiaomi, πόσο τυχεροί αισθάνονται αυτοί που με 200 και 300 ευρώ εχουν εμπειρία ναυαρχίδας του χιλιάρικου και πόσο κορόιδα είναι όλοι οι υπόλοιποι που τους αρμέγουν οι μεγαλοεταιρίες.

Αφού βλέπετε ότι δεν βάζουμε μυαλό και θα συνεχίσουν να μας τα παίρνουν γιατί χαλάτε τη ζαχαρένια σας ; 

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο. Σε έναν ηλίθιο κάποια στιγμή κάποιος του έδειχνε το φεγγάρι και αυτός κοιτούσε το δακτυλο. Οντως κάποιοι άδικα χαλάνε την ζαχαρένια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το segmentation της σειράς Note ξεκίνησε από πέρυσι. Διαφοροποίηση μόνο σε Ram και Storage. Φέτος ένα βήμα παρακάτω με δυο συσκευές με διαφορετικά χαρακτηριστικά και κυρίως ελλείψεις. Απουσία microsd, headphone jack σε μια συσκευή που είτε έχει υποστηρικτές που την λατρεύουν, είτε φανατικους που δεν τους αρέσει(αλλά μετά κάνουν την κωλοτουμπα τους, αγοράζουν και μπαίνουν στο πρώτο κλαμπ, ξέρεις εσύ....).

Σίγουρα θα είναι πολυ καλή συσκευή αλλά η στρατηγική της Samsung να αφαιρεί πράγματα για να τα βάλει(θεωρητικά προς ώρας) την επόμενη χρονιά ως αναβάθμιση και κυρίως να κάνουν πράγματα που κοροίδευαν(μεταξύ μας αδιάφορω στις εταιρείες αυτό, εμείς καθόμαστε και τα λέμε για να γελάμε, αυτές τα λεφτά θέλουν) δεν μας αρέσει.

Υ.Γ: Είχαμε δει οτι το Note ήταν ένα S με κάποια έξτρα χαρακτηριστικά, πλέον αρχίζει να μην ισχύει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντελώς ασυγκίνητος από τα... "νέα μοντέλα". Εκεί που , 1 - 1μιση χρόνο πριν, ακούγαμε "βάζει τέλος στη σειρά Note η Samsung", ξαφνικά, τρελή κ@λοπιλάλα, για σωρό μοντέλων, χωρίς πραγματικό λόγο ύπαρξης.

Απίστευτος κανιβαλλισμός μοντέλων, από την ΙΔΙΑ την εταιρεία, κόντρα σε κάθε λογική "μάρκετινγκ" αλλά και στρατηγική πωλήσεων: Ξαφνικά συνύπαρξη S9+, Note 9, S10+, Note 10 και... Note 10+ !! Ολα μαζί διαθέσιμα. Για τί? Για ποιον? Με ποια "στόχευση αγοράς? Αυτό που θα ήταν θανάσιμο λάθος για κάθε δυτικό "μάρκετερ", στη Σαμμυ προφανώς πληρώνει κάποιον τύπο "Head of Product Marketing" ή αντίστοιχο, με μερικά εκατομμυριάκια, για να παραλάσσει το ΙΔΙΟ τηλεφωνο σε 10 παραπλήσιους τύπους. Ασυλληπτα πράγματα.

Παραμένω μέχρι νεοτέρας, με το υπερ-άριστο S10 μου, το οποίο ΝΑΙ, είναι, υπερ-εργαλείο δουλειάς και παραγωγικότητας, γρηγορο, πανέτοιμο για multitasking, άριστο σαν λήψη και ΤΗΛΕΦΩΝΟ, άριστη οθόνη και μπαταρία, σούπερ εμπειρία χρήσης και ποιότητα στο χέρι, και γενικά όλο το "πακέτο", με αρκετά λιγότερα. Ευχομαι στη Σαμμυ, κάποια στιγμή να συνέλθει. Ισως στο .... Νοτε 14, ποιος ξέρει, με οθόνη.... 8.8 ίντσες και καναδυό μαρκαδόρους δώρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μαρεσει που το τελευταιο το εβαλες και με κεφαλαια.

Στα 550ευρω που κοστιζει απο Ελλαδα το Mi9 128gb,υπαρχει

  • το Oneplus 7 απο το επισημο site,
  • το mate20pro
  • το S10/e
  • Βασικα πριν λιγο καιρο(για να γυρισουμε στα του Note)εβρισκες στα χρηματα του Mi9 128gbτο Note9 που περαν του περσινου τσιπ που φοραγε,σε ολα τα αλλα ηταν καλυτερο.

Εσυ εχεις μεινει ακομα στις τιμες που εχουν οι συσκευες day one?

Μπλα μπλα μπλα 

https://www.skroutz.gr/s/17622261/Xiaomi-Mi-9-128GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λένε οι καινοτομίες τελείωσαν ,όχι δεν τελείωσαν,αν δεν δω σοβαρό ζουμ στο 11 χωρίς να αφαιρέσει τα καλά του 10 τους αποχαιρεταω όπως αποχαιρέτησα και την apple μετά από 8χρονια και ποτέ δεν το μετάνιωσα ,το μάθημα με την αφαίρεση της κάρτας φαίνεται ότι δεν το πήρε με το s6,τώρα κατεβάζει και την μπαταρία του tab s6 από την ήδη οριακή καλή μπαταρία του s4 για να μας την δώσει του χρόνου σαν αναβάθμιση και ενδεχόμενος να μας χλευάσει κιόλας στην παρουσίαση όπως έκανε με το βίντεο του note 9,παρόμοιες πονηριές έκανε και η apple και βλέπει τώρα την πλάτη της σαμμυς αλλά έτσι όπως το πάει θα βλέπει την πλάτη της Huawei

Επεξ/σία από slk200gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Samsung πάντως, 15w ταχυ(what?)φόρτιση το s10+ τον Φλεβάρη, 45w το note10+ τον αύγουστο..να έχουμε και μια δικαιολογία για αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, baiosss είπε

Με ένα χρόνο εγγύηση, μπλα,μπλα,μπλα...

Δεν έχουν ανάγκη από εγγύηση τα Xiaomi. Δεν το ήξερες? Τυπική είναι και αυτή. Αξιόπιστες κατασκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leonproniknidis είπε

Και οι διαφημίσεις μεσα στα μενού μούρλια !!! Προσθέτουν έξτρα points στην ανεπανάληπτη εμπειρία χρήσης του MIUI !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Marduk1 είπε

Μπραβο στην sammy με τις κινηταρες..το note 10 plus η οθονη του θα ειναι το κατι αλλο..επιμενω ομως σε snapdragon 855 και οχι exynos 9825

Περιμένω να δω την οθονη γιατι λενε πως η οθόνη το xperia 1 ειναι οτι καλύτερο ύπαρχει.. ιδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MAFAKA είπε

Και οι διαφημίσεις μεσα στα μενού μούρλια !!! Προσθέτουν έξτρα points στην ανεπανάληπτη εμπειρία χρήσης του MIUI !!!

Όχι που ζεις. Κάνεις Unlock τον Bootloader Και περνάς global δίχως καμία διαφήμιση και πάει ακόμη ποιο γρήγορα. Αν και δεν ξέρω τι ακριβώς λες μιας και το δικό μου είναι από infoquest και δεν υπάρχει ίχνος διαφήμισης πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Δεν έχουν ανάγκη από εγγύηση τα Xiaomi. Δεν το ήξερες? Τυπική είναι και αυτή. Αξιόπιστες κατασκευές. 

Εάν για να δουλέψει σωστά το τηλέφωνο θέλει ξεκλείδωμα bootloader που καθυστερεί μέχρι και 3 μήνες και μετά περασμα αξιόπιστης rom χωρίς διαφημίσεις και σκουπίδια που έχει η xiaomi φεξε μου και γλυστρισα είχα το mi mix 3 και είδα την γλύκα ισχυρος επεξεργαστής καλή κατασκευή μάπα κάμερα για το πέος λογισμικό 

 

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Όχι που ζεις. Κάνεις Unlock τον Bootloader Και περνάς global δίχως καμία διαφήμιση και πάει ακόμη ποιο γρήγορα. Αν και δεν ξέρω τι ακριβώς λες μιας και το δικό μου είναι από infoquest και δεν υπάρχει ίχνος διαφήμισης πουθενά.

Ελα να σου δωσω εγω την διαφορα  να παρεις μια κανονικη συσκευη    με εγγυηση και χωρις διαφημιστικες καταιγιδες   αντι για τα mi mi mi mi mi , γιατι σε  βλεπω πως  ταλαιπωρεισαι χωρις λογο  για να γλιτωσεις μερικα ευρω και μου τα επιστρεφεις οταν εχεις .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Ελα να σου δωσω εγω την διαφορα  να παρεις μια κανονικη συσκευη    με εγγυηση και χωρις διαφημιστικη καταιγιδα   αντι για τα mi mi mi mi mi , γιατι σε  βλεπω πως  ταλαιπωρεισαι χωρις λογο  για να γλιτωσεις μερικα ευρω και μου τα επιστρεφεις οταν εχεις .

Δεν ταλαιπωρούμαι καθόλου. Απλώς διαθέτω και εκμεταλλεύομαι την απαραίτητη νοημοσύνη που μου έδωσε ο Θεός.

Και έχω μια μεγάλη απορία. Γιατί όλοι μιλάτε με τόσο ειρωνικό τρόπο? Τόση αμάθεια και αγένεια μαζεμένη πρώτη μου φορά.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...