Προς το περιεχόμενο

Matrix 4


dalan2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θυμάμαι εάν το ξεκαθαρίζει η ταινία και καθώς δεν πρόκειται να την ξαναδώ, απαντήστε μου σε μια απορία που έχω

Spoiler

Τα παιδιά και ο σύζυγός της Trinity ήταν πραγματικοί άνθρωποι ή προγράμματα που είχαν σκοπό τον έλεγχο?

 

Επεξ/σία από mike299
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 457
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, mike299 είπε

Δεν θυμάμαι εάν το ξεκαθαρίζει η ταινία και καθώς δεν πρόκειται να την ξαναδώ, απαντήστε μου σε μια απορία που έχω

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τα παιδιά και ο σύζυγός της Trinity ήταν πραγματικοί άνθρωποι ή προγράμματα που είχαν σκοπό τον έλεγχο?

 

Bots.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike299 είπε

Δεν θυμάμαι εάν το ξεκαθαρίζει η ταινία και καθώς δεν πρόκειται να την ξαναδώ, απαντήστε μου σε μια απορία που έχω

Σε ζηλεύω που έχεις μονο μια απορία Mike. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απάντηση σε όλους τους προβληματισμούς σας, την δίνει η ταινία μόνη της στην σκηνή μετά τους τίτλους τέλους:

Spoiler

catrix.png?q=50&fit=crop&w=960&h=500&dpr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Δες την χθες. Επος

Ασε να φανταστώ, κάνεις ότι έκανα και εγώ που αποφάσισα ότι δεν θα είμαι ο μόνος βλακας από τον κύκλο μου που την είδε οπότε εκθειάζει θετικά την ταινία για να είμαστε όλοι βλακες; 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δέν ξέρω τι να υποθέσω βλέποντας την ταινία...

Να πιστέψω το meta;Οτι η WB όντως τους ζάλισε να βγεί μια ταινία Matrix με το στανιό;Και η Λάνα έκανε το απόλυτο big brain move,πήρε τα γκαφρά και τους έδωσε το Matrix που τους αξίζει;

Ή απλά το παλικάρι χάζεψε απο την όλη τράνς μετάβαση και τα οιστρογόνα;

Οκ το σενάριο,κάποια στιγμή στερεύεις απο ιδέες.Απο τεχνική άποψη/υλοποίηση,δυσκολεύομαι να πιστέψω πως το ίδιο άτομο που μας έδωσε την πρώτη τριλογία,ξαφνικά δέν είναι σε θέση να γυρίσει σωστά πλάνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι δεν την είδατε κάντε την χάρη στον εαυτό σας να μην την δείτε. Χαλάει όλη τη μαγεία της τριλογίας. Αυτή η ταινία δεν έπρεπε να βγει ποτέ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, funbreaker είπε

Για ποιο λόγο υποτίθεται ότι οι μηχανές ανασύνθεσαν τον νίο και την τρίνιτι (την ανωμαλία των ανωμαλιών) και τους έβαλαν στο Μάτριξ; Επίσης γιατί οι άλλοι τους έβλεπαν αλλιώς;

Spoiler

Μέσα στο περιεχόμενο του έργου δεν υπήρχε λογος. Ουτε υπηρχε λόγος να εχουν δυνάμεις. Αφού πρόκειται για νεα έκδοση του ματριξ και η προηγούμενη διαγράφηκε. Απλά ειναι οι πρωταγωνιστες απο τα προηγούμενα. Τους έβλεπαν αλλιώς γιατί ήταν πρόγραμματισμενη δυνατότητα του ματριξ για να μην τους βρουν οι άλλοι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tenshi είπε

Οκ το σενάριο,κάποια στιγμή στερεύεις απο ιδέες.Απο τεχνική άποψη/υλοποίηση,δυσκολεύομαι να πιστέψω πως το ίδιο άτομο που μας έδωσε την πρώτη τριλογία,ξαφνικά δέν είναι σε θέση να γυρίσει σωστά πλάνα.

 

Έχω μερικά ονόματα για σενα. Τζορτζ Λούκας, Ριντλεϊ Σκοτ, Τζον Κάρπεντερ. Άμα δεν νοιάζεσαι πια... Ξαφνικά γίνονται όλα δυνατά. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tenshi είπε

Οκ το σενάριο,κάποια στιγμή στερεύεις απο ιδέες.Απο τεχνική άποψη/υλοποίηση,δυσκολεύομαι να πιστέψω πως το ίδιο άτομο που μας έδωσε την πρώτη τριλογία,ξαφνικά δέν είναι σε θέση να γυρίσει σωστά πλάνα.

 

Tim Burton.M. Night Shyamalan.Oliver Stone.Brian De Palma.FF Coppola.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tenshi είπε

Ειλικρινά δέν ξέρω τι να υποθέσω βλέποντας την ταινία...

Να πιστέψω το meta;Οτι η WB όντως τους ζάλισε να βγεί μια ταινία Matrix με το στανιό;Και η Λάνα έκανε το απόλυτο big brain move,πήρε τα γκαφρά και τους έδωσε το Matrix που τους αξίζει;

Ή απλά το παλικάρι χάζεψε απο την όλη τράνς μετάβαση και τα οιστρογόνα;

Οκ το σενάριο,κάποια στιγμή στερεύεις απο ιδέες.Απο τεχνική άποψη/υλοποίηση,δυσκολεύομαι να πιστέψω πως το ίδιο άτομο που μας έδωσε την πρώτη τριλογία,ξαφνικά δέν είναι σε θέση να γυρίσει σωστά πλάνα.

 

Παλικαρι δεν ειδα πουθενα, εχει ολοκληρωσει τη μεταβαση και εχει γυναικεια ταυτοτητα.

Το να υπαινισσεσαι οτι λογω της ολης φασης μουρλαθηκε ξαφνικα δε σε τιμαει.

  • Like 3
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2021 στις 10:54 ΜΜ, panagiotis54 είπε

wow. ακομη και εκει; δεν υπαρχει περιπτωση να βγει η επομενη. δεν το πολυεχει η WB με τις αναβιωσεις των παλιων της franchises (Mad Max, Matrix, Mortal Kombat, ANOES, ΤΜΝΤ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Glikos είπε

Την είδα και εγώ την κουράδα. Εεεε την ταινία εννοώ. Μόνο Matrix δεν ήταν. Θα ξαναδώ την τριλογία για να συνέλθω.

Lana με πουλί > Lana χωρίς

Συμπέρασμα:

Μην κόψετε το πουλί σας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thermo-sifounas είπε

Παλικαρι δεν ειδα πουθενα, εχει ολοκληρωσει τη μεταβαση και εχει γυναικεια ταυτοτητα.

Το να υπαινισσεσαι οτι λογω της ολης φασης μουρλαθηκε ξαφνικα δε σε τιμαει.

Ανατσουτσούριασα!Τόσο πολύ,που παραλίγο να πάρω ένα επιπλέον χρωμόσωμα Χ.

...oh wait...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...