Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ολες αυτες τις πηγες το προβλημα δεν ειναι η εγκατασταση της πηγης (το μονο "βασανο" ειναι αν βαλεις καμερα πισω, να περασεις καλωδιο) οσο να ξηλωσεις ταμπλο και να βγαλεις μαμα πηγη και να κουμπωσεις τη νεα πηγη. Εκει καθε βλακεια (σπασιμο πλαισιο, σπασιμο ταμπλο κοκ) εχει κοστος και τρεξιμο. Θεωρω οτι αν καποιος κατσει και βρει το βιντεακι για το οχημα του για να ακουληθησει τα βηματα δεν εχει θεμα. Θελει υπομονη και προσοχη (αλλα τεχνικα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για αγορα οθονη για fiat punto evo. Εχω δει πολυ πραγμα αλλα πραγματικα εχω χαθει. Γενικα θα μου ηθελα κατι που να μην φαινεται σαν ξενο σωμα στο αυτοκινητο. Ενδεικτικα κοιταω κατι τετοιο https://www.aliexpress.com/item/4000127394785.html?spm=a2g0o.cart.0.0.23633c00TIjWWY&mp=1 απο aliexpress αλλα δε ξερω αν αξιζει τα χρηματα του. Για την εγκατασταση χρειαζεται να το παμε σε ηλεκτρολογο η μπορουμε και μονοι μας?

Κάνε λίγο υπομονή έχω παραγγείλει μια για δοκιμή που δεν ταιριάζει ακριβώς, αλλά αν κάτσει θα είναι ίδιο με τις οθόνς που πουλάνε στα καινούρια τώρα. Μόλις την τοποθετήσω θα ανεβάσω φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, filarhos είπε

Κάνε λίγο υπομονή έχω παραγγείλει μια για δοκιμή που δεν ταιριάζει ακριβώς, αλλά αν κάτσει θα είναι ίδιο με τις οθόνς που πουλάνε στα καινούρια τώρα. Μόλις την τοποθετήσω θα ανεβάσω φωτογραφίες.

Όντως;; Punto έχεις η κάποιο άλλο φιατ; Έχεις κάποιο λινκ να τσεκάρω ποιο παρηγγειλες;

Παρεπιπτόντως επικοινώνησα με μαγαζί σήμερα το οποίο πουλάει την συσκευή που παρέθεσα προηγουμένως και για σκέτη την συσκευή μου ζήτησαν από 350 μέχρι 450 ανάλογα τον επεξεργαστή και τον αριθμό πύρινων όπου από το aliexpres βγαίνει από 180 - 220. Μιλάμε για ακριβώς την ίδια συσκευή όχι παρόμοιες. Και αυτά τα λεφτά χωρίς εγκατάσταση. Ληστεία...

Επεξ/σία από tsakitsan95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Όντως;; Punto έχεις η κάποιο άλλο φιατ; Έχεις κάποιο λινκ να τσεκάρω ποιο παρηγγειλες;

Παρεπιπτόντως επικοινώνησα με μαγαζί σήμερα το οποίο πουλάει την συσκευή που παρέθεσα προηγουμένως και για σκέτη την συσκευή μου ζήτησαν από 350 μέχρι 450 ανάλογα τον επεξεργαστή και τον αριθμό πύρινων όπου από το aliexpres βγαίνει από 180 - 220. Μιλάμε για ακριβώς την ίδια συσκευή όχι παρόμοιες. Και αυτά τα λεφτά χωρίς εγκατάσταση. Ληστεία...

Πληρώνεις την εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Όντως;; Punto έχεις η κάποιο άλλο φιατ; Έχεις κάποιο λινκ να τσεκάρω ποιο παρηγγειλες;

Παρεπιπτόντως επικοινώνησα με μαγαζί σήμερα το οποίο πουλάει την συσκευή που παρέθεσα προηγουμένως και για σκέτη την συσκευή μου ζήτησαν από 350 μέχρι 450 ανάλογα τον επεξεργαστή και τον αριθμό πύρινων όπου από το aliexpres βγαίνει από 180 - 220. Μιλάμε για ακριβώς την ίδια συσκευή όχι παρόμοιες. Και αυτά τα λεφτά χωρίς εγκατάσταση. Ληστεία...

Punto έχω του '15 με την 1,5 din. Θα πάω σε πατέντα γιατί ότι έχω δει που έχει σχέδιο που ταιριάζει είναι ή ακριβό ή λειτουργεί πολύ χάλια. Ένα απλό σχετικά που το βρήκα σε προσφορά iMars 10.1 Inch για δοκιμή. Αν δεν κάτσει καλά το βγάζω και έχω χάσει 70€, όχι 200+...

6 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Πληρώνεις την εγγύηση...

Μπα από εγγυήσεις τους Κινέζους κάνουν εντός ή εκτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, filarhos είπε

Punto έχω του '15 με την 1,5 din. Θα πάω σε πατέντα γιατί ότι έχω δει που έχει σχέδιο που ταιριάζει είναι ή ακριβό ή λειτουργεί πολύ χάλια. Ένα απλό σχετικά που το βρήκα σε προσφορά iMars 10.1 Inch για δοκιμή. Αν δεν κάτσει καλά το βγάζω και έχω χάσει 70€, όχι 200+...

Μπα από εγγυήσεις τους Κινέζους κάνουν εντός ή εκτός...

Υποτίθεται από Κίνα δίνουν ένα χρόνο και εδώ (όπως και γενικότερα Ευρώπη) είναι υποχρεωμένοι να δίνουν δύο...

Τώρα αν κάνουν τις πάπιες είναι άλλο θέμα!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Υποτίθεται από Κίνα δίνουν ένα χρόνο και εδώ (όπως και γενικότερα Ευρώπη) είναι υποχρεωμένοι να δίνουν δύο...

Τώρα αν κάνουν τις πάπιες είναι άλλο θέμα!

Ηλεκτρονικο το οποιο αγοραστηκε εντος ευρωπαικης ενωσης πρεπει αναγκαστικα να εχει 2 χρονια εγγυηση. Απο Aliexpress θα το αγοραζα απο πολωνια οποτε και παλι 2 χρονια εγγυηση θα ειχα (αναφερεται κιολας)

 

1 ώρα πριν, filarhos είπε

Punto έχω του '15 με την 1,5 din. Θα πάω σε πατέντα γιατί ότι έχω δει που έχει σχέδιο που ταιριάζει είναι ή ακριβό ή λειτουργεί πολύ χάλια. Ένα απλό σχετικά που το βρήκα σε προσφορά iMars 10.1 Inch για δοκιμή. Αν δεν κάτσει καλά το βγάζω και έχω χάσει 70€, όχι 200+...

Μπα από εγγυήσεις τους Κινέζους κάνουν εντός ή εκτός...

Βαση που βρηκες? Το καλο με το αλλο που εστειλα εγω ειναι οτι βγαζεις το ενα βαζεις το αλλο. Αυτο θα θελει δουλιτσα. Θα το πας σε ηλεκτρολογο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολίες έχουν παρουσιαστεί σε πολύ κόσμο ως προς τις εγγυήσεις, για αυτό δεν έχω εμπιστοσύνη...

Αρα και αυτό που αγοράστηκε από Τσεχία θα έχει και 2 χρόνια εγγύηση, ελπίζω να μην χρειαστεί.

 

Βάση θα φτιάξω εγώ από αλουμίνιο γιατί για τον συγκεκριμένο χώρο 1.5 din δεν υπάρχει κάτι έτοιμο και τα κενά που θα υπάρχουν θα τα καλύψω με δερματίνη. Αν δουλέψει καλά μετά θα ψάξω και για τα χειριστήρια στο τιμόνι όπου για emulator ζητάνε 50+€ (υπάρχει και η εναλλακτική για universal χειριστήρια). Δεν είναι τίποτα η εγκατάσταση απλώς δεν ξέρω αν θα χρειαστώ καινούριες φίσες.

Καλό είναι να βγάλεις το ένα και να βάλεις το άλλο αλλά έχει πολλούς περιορισμούς + την πολύ μικρή οθόνη! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χαλασει μια no name οθονη τι κανουμε?

Επισκευαζεται και που ?

Την εχω ακριβοπληρωσει την Kenwood 7029  μαζι με navibox αλλα δουλευει μια χαρα 14 χρονια τωρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν χαλασει μια no name οθονη τι κανουμε?

Επισκευαζεται και που ?

Την εχω ακριβοπληρωσει την Kenwood 7029  μαζι με navibox αλλα δουλευει μια χαρα 14 χρονια τωρα .

πριν 2-3 που εκατσε θεμα σε κινεζοπηγη (οχι σε δικο μου ιχ) ο καταναλωτης δε βρηκε ακρη γιατι αν θυμαμαι ελεγαν να τη στειλει κινα με δικα του εξοδα να τη δουν και ζησε μαη μου να δεις τριφυλι. Τελικα τη πεταξε και εβαλε τη μαμα πηγη

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filarhos είπε

Δυσκολίες έχουν παρουσιαστεί σε πολύ κόσμο ως προς τις εγγυήσεις, για αυτό δεν έχω εμπιστοσύνη...

Αρα και αυτό που αγοράστηκε από Τσεχία θα έχει και 2 χρόνια εγγύηση, ελπίζω να μην χρειαστεί.

Βάση θα φτιάξω εγώ από αλουμίνιο γιατί για τον συγκεκριμένο χώρο 1.5 din δεν υπάρχει κάτι έτοιμο και τα κενά που θα υπάρχουν θα τα καλύψω με δερματίνη. Αν δουλέψει καλά μετά θα ψάξω και για τα χειριστήρια στο τιμόνι όπου για emulator ζητάνε 50+€ (υπάρχει και η εναλλακτική για universal χειριστήρια). Δεν είναι τίποτα η εγκατάσταση απλώς δεν ξέρω αν θα χρειαστώ καινούριες φίσες.

Καλό είναι να βγάλεις το ένα και να βάλεις το άλλο αλλά έχει πολλούς περιορισμούς + την πολύ μικρή οθόνη! 

Αποσο γνωριζω το αλλο που εστειλα, τα κουμπακια στο τιμονι παιζουν κανονικα. Δεν χρειαζεται πατεντα. Επισης δεν πιανουν και τα χερια μου τοσο για να φτιαξω βασεις και να εγκαταστησω καποιο custom μονος μου ενω το αλλο φαινεται πολυ απλο και υπαρχουν βιντεακια στο youtube. Μαλλον θα το τσιμπησω Δευτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Αποσο γνωριζω το αλλο που εστειλα, τα κουμπακια στο τιμονι παιζουν κανονικα. Δεν χρειαζεται πατεντα. Επισης δεν πιανουν και τα χερια μου τοσο για να φτιαξω βασεις και να εγκαταστησω καποιο custom μονος μου ενω το αλλο φαινεται πολυ απλο και υπαρχουν βιντεακια στο youtube. Μαλλον θα το τσιμπησω Δευτερα.

Εμένα δεν μου κάθεται καλά να δώσω τόσα χρήματα για αυτά τα χαρακτηριστικά...

Αν το πάρεις πες μας εντυπώσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakitsan95 είπε

Ηλεκτρονικο το οποιο αγοραστηκε εντος ευρωπαικης ενωσης πρεπει αναγκαστικα να εχει 2 χρονια εγγυηση. Απο Aliexpress θα το αγοραζα απο πολωνια οποτε και παλι 2 χρονια εγγυηση θα ειχα (αναφερεται κιολας)

Βαση που βρηκες? Το καλο με το αλλο που εστειλα εγω ειναι οτι βγαζεις το ενα βαζεις το αλλο. Αυτο θα θελει δουλιτσα. Θα το πας σε ηλεκτρολογο?

Δεν δίνουν όλοι οι Κινέζοι με αποθήκες στην ΕΕ εγγύηση δύο χρόνια.

Επίσης είναι σημαντικό να μην χρειάζεται να στείλεις την πηγή στην Κίνα ή να είναι εξαφανισμένοι αν τεθεί θέμα επισκευής ή αντικατάστασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα να δώσω το καπέλο και να πάρω από εδώ, και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Πήρα αυτήν: https://www.skroutz.gr/s/21614298/Bizzar-BL-8C-TY11.html, και από τύχη έκατσε και χρωματικά και φαίνεται φουλ εργοστασιακό το αποτέλεσμα. Μπορεί να είναι μόνο 7 ίντσες, αλλά το προτιμώ απ' το να έχω κάτι να πετάγεται σαν την τσαπού.

Τη βρήκα μέσω γνωστού λίγες μέρες πριν το lockdown και ουσιαστικά γλίτωσα το κόστος εγκατάστασης. Αρχικά πήγαινα για το μοντέλο με τους 4 πυρήνες, αλλά δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο και κατέληξα σε αυτό με τους 8 πυρήνες PX5 και τα 4GB RAM.

Το τριήμερο πήγα ταξίδι και με το split screen είχα Google Maps και YouTube για μουσική ταυτόχρονα.

Περίμενα ότι θα απαιτείται χρόνος να κάνει boot και ανάβει σαν απλό ραδιόφωνο, με το που γυρνάς το κλειδί είναι έτοιμο.

Το καλύτερο για μένα πάντως είναι που όποιος κι αν το δει θα νομίζει ότι έτσι το έβγαλε απ' το εργοστάσιο η Toyota.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...