Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προτού παραγγείλετε βεβαιωθητε οτι το play store που έχει μέσα στο custom android ειναι το φουλ και οχι το πετσοκομμένο που έχουν οι περισσότερες tv boxes κτλ.

την εχει πατήσει φίλος έτσι, έχει μόνο συγκεκριμένες εφαρμογές για κατεβασμα. Βεβαια περνας custom rom και το στρωνεις αλλα για να μην μπαίνετε σε μπελά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Tα φθηνά 2din έχουν άθλιο ήχο.

Μόνο για επίδειξη είναι, όταν μπαίνει κάποια άσχετη γκόμενα στο αυτοκίνητο...

ενω ο καγκουρας με το vol στο 60 να παίζει SIN με καταπληκτικη ποιότητα στον ήχο θα έχει θα κάνει καλύτερη εντύπωση στην γκόμενα :D

Επεξ/σία από great
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/6/2020 στις 8:30 ΠΜ, filarhos είπε

Punto έχω του '15 με την 1,5 din. Θα πάω σε πατέντα γιατί ότι έχω δει που έχει σχέδιο που ταιριάζει είναι ή ακριβό ή λειτουργεί πολύ χάλια. Ένα απλό σχετικά που το βρήκα σε προσφορά iMars 10.1 Inch για δοκιμή. Αν δεν κάτσει καλά το βγάζω και έχω χάσει 70€, όχι 200+...

Μπα από εγγυήσεις τους Κινέζους κάνουν εντός ή εκτός...

Τελικά το τοποθετησα εχθές, λίγο πρόχειρα είναι η αλήθεια. Ούτε την κάμερα έβαλα ούτε χειριστήρια στο τιμονι...

Αργότερα...

Έχω σκοπό να κάνω αλλαγές, όπως να βάλω τα πλήκτρα κάτω και την οθόνη πιο ψηλά...

Αλλά και έτσι είναι πολύ καλή και γρήγορη με μόνο ένα 1g ram...

IMG_20200719_193201.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, filarhos είπε

Τελικά το τοποθετησα εχθές, λίγο πρόχειρα είναι η αλήθεια. Ούτε την κάμερα έβαλα ούτε χειριστήρια στο τιμονι...

Αργότερα...

Έχω σκοπό να κάνω αλλαγές, όπως να βάλω τα πλήκτρα κάτω και την οθόνη πιο ψηλά...

Αλλά και έτσι είναι πολύ καλή και γρήγορη με μόνο ένα 1g ram...

IMG_20200719_193201.jpg

Το οτι σου κρυβει κουμπια απο πισω δεν το ειχες σκεφτει η λες σιγα μωρε, τουλαχιστον εχω οθοναρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Το οτι σου κρυβει κουμπια απο πισω δεν το ειχες σκεφτει η λες σιγα μωρε, τουλαχιστον εχω οθοναρα;

Μπήκε προσωρινά στη θέση που είναι χωρίς επεμβάσεις για να δω αν μου κάνει. Και τώρα που μου κάνει θα μπει στην θέση που πρέπει όπως και τα κουμπιά, ο ανταπτορας για τα χειριστήρια στο τιμόνι και η κάμερα οπισθοποριας.

Επιπλέον τα κουμπια που είναι εκει δεν τα χρησιμοποιώ με εξαίρεση τα αλαρμ, το οποίο και εξέχει αρκετά.

Βασική διαφορά με το 8ιντσο ήταν η 3 φορες μεγαλυτερη τιμή από το 10 ιντσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, filarhos είπε

Μπήκε προσωρινά στη θέση που είναι χωρίς επεμβάσεις για να δω αν μου κάνει. Και τώρα που μου κάνει θα μπει στην θέση που πρέπει όπως και τα κουμπιά, ο ανταπτορας για τα χειριστήρια στο τιμόνι και η κάμερα οπισθοποριας.

Επιπλέον τα κουμπια που είναι εκει δεν τα χρησιμοποιώ με εξαίρεση τα αλαρμ, το οποίο και εξέχει αρκετά.

Βασική διαφορά με το 8ιντσο ήταν η 3 φορες μεγαλυτερη τιμή από το 10 ιντσο...

Εγω βλεπω διακοπτες για ESP (μαλλον, δεν εχω ξαναδει διακοπτη με το τιμονι επανω), κεντρικο κλειδωμα, ανακυκλωση αερα, αλαρμ και ASR (anti-spin). Αυτα ολα μπορεις να τα μεταφερεις αλλου;

Εγω στην θεση σου θα πηγαινα η σε μικροτερη οθονη η αν το κοστος ηταν ενα θεμα σε 1DIN motorized που βγαινουν αρκετα φτηνες πλεον.

Επισης αυτη που πηρες βγαινει η οθονη ωστε να μην στο σπασουν το αυτοκινητο αν την δουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω βλεπω διακοπτες για ESP (μαλλον, δεν εχω ξαναδει διακοπτη με το τιμονι επανω), κεντρικο κλειδωμα, ανακυκλωση αερα, αλαρμ και ASR (anti-spin). Αυτα ολα μπορεις να τα μεταφερεις αλλου;

Εγω στην θεση σου θα πηγαινα η σε μικροτερη οθονη η αν το κοστος ηταν ενα θεμα σε 1DIN motorized που βγαινουν αρκετα φτηνες πλεον.

Επισης αυτη που πηρες βγαινει η οθονη ωστε να μην στο σπασουν το αυτοκινητο αν την δουν;

Το τιμόνι είναι το η επιλογή city, είναι τόσο μαλακό που δεν χρειάζεται. Μετά το κεντρικό κλείδωμα που είναι αυτόματο και δεν το χρησιμοποιώ. Το επόμενο είναι το start n stop δεν δουλεύει καλά παράνομο για τους πρώτους 6 μήνες και μετά χαλάει η μπαταρία (είμαι στην 3η και δεν το ξανά βάζω) μετά τα αλαρμ και τέλος το esp που πρέπει να το πάτησα μια φορά που είχα χωθεί σε άμμο...

Σκοπός είναι να μπει στο ύψος των αεραγωγών (ακριβώς κάτω από τους ρυθμιστές ποσότητας) και κάτω από την οθόνη να πιάσει η βάση με τα πλήκτρα κατά 180 μοίρες περιστροφή.

Τώρα αν το σπάσουν επειδή είδαν την οθόνη που δεν εξέχει σχεδόν καθόλου σε σχέση με τα καινούρια που εξεχει σε όλα, τι να πω... Θα είμαι πολύ τυχερός...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, filarhos είπε

Το τιμόνι είναι το η επιλογή city, είναι τόσο μαλακό που δεν χρειάζεται. Μετά το κεντρικό κλείδωμα που είναι αυτόματο και δεν το χρησιμοποιώ. Το επόμενο είναι το start n stop δεν δουλεύει καλά παράνομο για τους πρώτους 6 μήνες και μετά χαλάει η μπαταρία (είμαι στην 3η και δεν το ξανά βάζω) μετά τα αλαρμ και τέλος το esp που πρέπει να το πάτησα μια φορά που είχα χωθεί σε άμμο...

Σκοπός είναι να μπει στο ύψος των αεραγωγών (ακριβώς κάτω από τους ρυθμιστές ποσότητας) και κάτω από την οθόνη να πιάσει η βάση με τα πλήκτρα κατά 180 μοίρες περιστροφή.

Τώρα αν το σπάσουν επειδή είδαν την οθόνη που δεν εξέχει σχεδόν καθόλου σε σχέση με τα καινούρια που εξεχει σε όλα, τι να πω... Θα είμαι πολύ τυχερός...

Επειδη εχω δει πολλους με τετοιες οθονες εξεχει αρκετα και φαινεται (ποσο μαλλον οταν σου κρυβει και κουμπια), ισα ισα για τα εργοστασιακα δεν σπανε γιατι δεν μπαινουν σε ολα τα αυτοκινητα. Για αυτο ανετα σπανε οποτε ελπιζω εστω το αυτοκινητο να το εχεις σε γκαραζ (αν οντως δεν βγαινει η οθονη που λογικο ακουγεται να μην βγαινει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθημερινά σε κλειστό χώρο παρκάρει αλλά έχω σκοπό να το φτιάξω να μπαίνει μέσα και να μην φαίνεται πολύ... Έχω φιμε βέβαια γύρω γύρω και μπροστά βάζω πάντα ηλιοπροστασία...

Αν δω και δεν μαζεύεται θα το βάλω στου πατέρα μου που έβγαινε έκδοση με μεγάλη οθόνη και θα κοιτάω να πάρω μια μικρότερη...

(Αυτή τη στιγμή βγαίνει πανευκολα με δύο βίδες που φαίνονται κιόλας, αλλά δεν θα χρησιμοποιηθεί Αθήνα για κανένα δίμηνο...)

Κανένα launcher ξέρουμε πού να είναι ωραίος αλλά και χρηστικός, αν είναι και δωρεάν ακόμα καλυτερα;; Βασικό το πλήκτρο να κλείνει την οθόνη όταν δεν τη χρειάζομαι...

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Γιατί είναι παράνομο το Start&Stop τους πρώτους 6 μήνες;

Παρα Μονο για τους πρωτους 6 μηνες μαλλον ηθελε να γραψει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παραμονο ήθελα να γράψω...

Στο δικό μου αλλά και σε οσους γνωστούς το έχουν ενεργό σε 6 μήνες με χρήση στην Αθήνα κέντρο χαλάει την μπαταρία και μετά βγάζει μήνυμα να την αλλάξεις.  Το δικό μου είναι του 2015 και άλλαξα δύο τα πρώτα δύο χρόνια με ενεργό το sns (σωστη λειτουργία για 6 μήνες και μετά unavailable) και τώρα είμαι στην τρίτη που έχει κλείσει ήδη τα 3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά με απεργοποιημενο το start n stop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μπορεί να γίνει και ξεχωριστό θέμα.

Πάντα είχα την απορία, αν όντως προσφέρει οικονομία όταν σταματάει το αυτοκίνητο για 2-5 δευτερόλεπτα, και κάνει Off/On την μηχανή.

Χώρια πόσο επιβαρύνει την τιμή του αυτοκινήτου, συν την αλλαγή των πανάκριβων AGM μπαταριών....

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...