Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, phanispal είπε

Γι' αυτό το λόγο αποφάσισα να δώσω το καπέλο και να πάρω από εδώ, και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Πήρα αυτήν: https://www.skroutz.gr/s/21614298/Bizzar-BL-8C-TY11.html, και από τύχη έκατσε και χρωματικά και φαίνεται φουλ εργοστασιακό το αποτέλεσμα. Μπορεί να είναι μόνο 7 ίντσες, αλλά το προτιμώ απ' το να έχω κάτι να πετάγεται σαν την τσαπού.

Τη βρήκα μέσω γνωστού λίγες μέρες πριν το lockdown και ουσιαστικά γλίτωσα το κόστος εγκατάστασης. Αρχικά πήγαινα για το μοντέλο με τους 4 πυρήνες, αλλά δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο και κατέληξα σε αυτό με τους 8 πυρήνες PX5 και τα 4GB RAM.

Το τριήμερο πήγα ταξίδι και με το split screen είχα Google Maps και YouTube για μουσική ταυτόχρονα.

Περίμενα ότι θα απαιτείται χρόνος να κάνει boot και ανάβει σαν απλό ραδιόφωνο, με το που γυρνάς το κλειδί είναι έτοιμο.

Το καλύτερο για μένα πάντως είναι που όποιος κι αν το δει θα νομίζει ότι έτσι το έβγαλε απ' το εργοστάσιο η Toyota.

Από ήχο πως πάει;

Έχει dsp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν πιστεύω ότι έχει, αλλά είμαι ικανοποιημένος με την ποιότητα και την ένταση.

Δεν έχω καταλάβει διαφορά με το μαμά ραδιόφωνο, σίγουρα όχι προς το χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2020 στις 9:24 ΠΜ, Ghost1978 είπε

σε Opel Astra H ειχα βαλει αυτο 2 DIN NAVI , με μια γρηγορη ματια βρισκω αντιστοιχα μεταξυ 155-200 Ευρω, ξερω ειναι τα διπλα απο αυτα που θελεις να δωσεις αλλα θα κουμπωσει αψογα και δεν θα εχεις μπελαδες συμβατοτητας με τις υπολοιπες οθονες. 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

Ο πατέρας μου πήρε ένα Nissan juke του 13' μτχ και θέλει να του βάλει οθόνη για navigation και για μουσική - ράδιο , καλό θα ήταν να μπορεί να το συνδέει με Bluetooth ή να συνδέεται με hotspot από κινητό ή ακόμα καλύτερα αν δεν αυξάνει πολύ το κόστος να έχει θύρα για sim card.

Τι έχετε να προτείνετε σχετικά vfm ακόμη κι απ' έξω ; 

Κατά προτίμηση εργοστασιακού τύπου δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά ή μειονεκτήματα τα 1 - 2 din

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το atoto a6 pro το έχει δοκιμάσει κανένας ;

 

Στην ουσία το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχει wifi να συνδέεται με τα δεδομένα του κινητού να έχει Google maps να μπορεί να παίζει από πίσω μουσική ή ράδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πήρα και εγκατέστησα αυτή https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?ID=514802&cur_warehouse=CN το σκ που μας πέρασε μαζί με κάμερα οπισθοπορείας στο πλαίσιο της πινακίδας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2020 στις 11:49 ΠΜ, NobodyRankXV είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Ο πατέρας μου πήρε ένα Nissan juke του 13' μτχ και θέλει να του βάλει οθόνη για navigation και για μουσική - ράδιο , καλό θα ήταν να μπορεί να το συνδέει με Bluetooth ή να συνδέεται με hotspot από κινητό ή ακόμα καλύτερα αν δεν αυξάνει πολύ το κόστος να έχει θύρα για sim card.

Τι έχετε να προτείνετε σχετικά vfm ακόμη κι απ' έξω ; 

Κατά προτίμηση εργοστασιακού τύπου δεν ξέρω αν έχει κάποια διαφορά ή μειονεκτήματα τα 1 - 2 din

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν θες κάτι ΟΕΜ δες και την Digital IQ... Τσιμπημένα βέβαια, ειδικά αν πας σε 4GB μνήμη, αλλά κουμπώνουν ακριβώς στις υπάρχουσες βάσεις του κάθε μοντέλου και παίζουν με λειτουργικά τιμόνια, κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nfreskakis είπε

Εγω πήρα και εγκατέστησα αυτή https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?ID=514802&cur_warehouse=CN το σκ που μας πέρασε μαζί με κάμερα οπισθοπορείας στο πλαίσιο της πινακίδας. 

Τι ψάρια πιάνει η συγκεκριμένη;

Έχω διαβάσει οτι είναι αρκετά vfm!

Έχει καλό ήχο;

15 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Αυτό το atoto a6 pro το έχει δοκιμάσει κανένας ;

Στην ουσία το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχει wifi να συνδέεται με τα δεδομένα του κινητού να έχει Google maps να μπορεί να παίζει από πίσω μουσική ή ράδιο.

Αν θες από Ελλάδα δες Digital IQ και Bizzar που έχουν αντιπροσωπεία και 2 χρόνια εγγύηση.

Το κακό είναι οτι είναι τσιμπημένες και δεν έχουν και DSP.

Μετά πας σε Aliexpress/Amazon/Ebay!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Τι ψάρια πιάνει η συγκεκριμένη;

Έχω διαβάσει οτι είναι αρκετά vfm!

Έχει καλό ήχο;

Καλά τα πάει, δε βλέπω διαφορά σε σχέση με ενα Pioneer ραδιο CD-MP3 που είχα πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξτε και προς EONON πλευρα, κινεζια βεβαια και rebrand σε μερικα μοντελα αλλα οκ.

Γενικα αν βρει κανενας android με ΒΑΡΒΑΤΟ DSP ασχετα τιμης ας ριξει κανα link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Κοιταξτε και προς EONON πλευρα, κινεζια βεβαια και rebrand σε μερικα μοντελα αλλα οκ.

Γενικα αν βρει κανενας android με ΒΑΡΒΑΤΟ DSP ασχετα τιμης ας ριξει κανα link.

https://www.aliexpress.com/item/4000418400574.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2aa14c17LiG8xX&algo_pvid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7&algo_expid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7-26&btsid=0ab6fb8815942088811372262ee105&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Καταπληκτικό , το έβαλα στο Α4 και τα σπάει , πήρα την έκδοση με το DSP τα 4GB ram και 64GB αποθηκευτικο χωρο.

Επεξεργαστη εχει τον νεο PX6 

Αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

https://www.aliexpress.com/item/4000418400574.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2aa14c17LiG8xX&algo_pvid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7&algo_expid=e8f9f983-037f-43fc-8d15-82e45784edc7-26&btsid=0ab6fb8815942088811372262ee105&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Καταπληκτικό , το έβαλα στο Α4 και τα σπάει , πήρα την έκδοση με το DSP τα 4GB ram και 64GB αποθηκευτικο χωρο.

Επεξεργαστη εχει τον νεο PX6 

Αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω.

Ναι, οκ, οταν λεω βαρβατο DSP το εννοω (24bit, Hi-Res, κτλ κτλ. Δες πχ τι φορανε τα ακριβα music player της αγορας).
Δυστυχως δεν εχω βρει 2DIN που να φοραει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ναι, οκ, οταν λεω βαρβατο DSP το εννοω (24bit, Hi-Res, κτλ κτλ. Δες πχ τι φορανε τα ακριβα music player της αγορας).
Δυστυχως δεν εχω βρει 2DIN που να φοραει κατι τετοιο.

Δεν νομίζω οτι μπορείς να βρεις Hi-End DSP ενσωματωμένο στην πηγή...και ειδικά σε oem-κινέζικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...