Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χθες πέρασα  SPH-EVO82DAB-208 στο colt 2012 3d πήρα και ανταπτορες για να μην χάσω multimedia κουμπιά  στο τιμόνι και trip computer κλπ (αλλα 100 ευρω) αλλιώς δεν θα εκανα την αλλαγή, συνδεσα και την reverse camera (αφοη την ειχα σε ένα κουτί) ετσι για να υπάρχει
πολύ καλό αποτέλεσμα έφαγα 2 ώρες το εκανα μια χαρά δουλεύει και το android auto θα δοκιμάσω και το apple car play αύριο

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, kostas_teach είπε

Επειδη το εχω ψαξει πολυ το θεμα android πηγη-ποιοτητα ηχου εχω να πω τα εξης:

1. Για οσους θέλουν εξελιγμενο dsp μπορουν να εγκαταστησουν την εφαρμογη neutron music player και να επεμβουν σε μπαντες, αποκοπες συχνοτητων, χρονικες καθυστερησεις καθε καναλιου και δε συμμαζευεται. Αρκει βεβαια να ειστε γνωστες γιατι ειδαλλως θα σας φαινονται ολα κινεζικα.

2. Καποιες no name κινεζικες πηγες δινουν ψηφιακη εξοδο μεσω usb. Που σημαινει οτι μπορεις να παρεις το σημα σε πολυ υψηλη ποιοτητα (αν εχεις αρχεια σε υψηλη ποιοτητα) και με ενα καλο usb dac να το μετατρεψεις σε αναλογικο με εξαιρετικα αποτελεσματα.

Εγω αυτη τη στιγμη παιρνω απο την πηγη τον ηχο μεσω usb, τον στελνω μεσω οπτικης ινας σε εξωτερικο dsp και επειτα στους ενισχυτες. Το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο δεδομενων παντα των συμβιβασμων που πρεπει να κανεις λογω του χωρου και των αντανακλασεων στο εσωτερικο ενος αυτοκινητου

Προχωρημένη κατάσταση, αυτό που πήρα έχει λεει dsp, εχει 30 μπαντες και χρονικες καθυστερησεις σε καθε ηχειο ξεχωριστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

Προφανως το εχω power off και οχι sleep mode...θα το δοκιμασω σε sleep mode.

Teleio φαίνεται, αγόρασε και τον AGAMA LAUNCHER(γυρω στα 5ευρω) από το playstore και θα το απογειώσεις

opel.jpg

Έχω παραγγείλει ειδικό αντάπτορα , εάν δεν βοηθήσει θα βάλω aftermarket ενισχυτή.

To εχω αγορασει το agama αλλα δεν αναγνωριζει το radio σαν εφαρμογη για να την κανεις add στο κουμπάκι. Εχω στειλει και μαιλ σε αυτουσ, τιποτα, ρωσοι αφαντοι !!! :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2019 στις 12:12 ΠΜ, tarantules είπε

Αυτή η καραμέλα πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει.Δεν ξέρω γιατί αλλά μερικοί βγάζουν καντήλες στο άκουσμα και μόνο "μη επώνυμου" προϊόντος.Υπάρχουν πολλές αξιόπιστες εταιρίες που φτοιάχνουν φασόν προϊόντα στην Κίνα , όπως και πολλές επώνυμες που επίσης τα φτοιάχνουν στην Κίνα και κολάνε το brand name και ξαφνικά η τιμή εκτοξεύεται στα ύψη.

Έχει βάλει φίλος μου joying 2din σε corolla σε τιμή 200 ευρώ και κάνει παπάδες.Το έχει 2 χρόνια τώρα και δουλεύει άψογα.

Να συμπληρώσω σχετικά με τα no-name ότι είμαι κάτοχος 2+ χρόνια οθόνης Κινέζικης όπου δεν είχε καν band name και μάλιστα την πλήρωσα και ακριβά (280 ευρώ) από aliexpress + 50 ευρώ (τελωνείο :P ) και κυριολεκτικά δεν υπάρχει αυτό το πράμα σε άλλο αμάξι, η οθόνη περίπου 11 ίντσες, ήρθε μαζί με πλαστικό που άλλαζε το μισό face του αυτοκινήτου ώστε να μπορεί να μπει αυτό το τέρας στο αμάξι, μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα ψεγάδι, ανώτερος ήχος από το εργοστασιακό, το android  τρέχει γρήγορα και το modification που έχουν κάνει στο firmware είναι ότι ακριβώς θα έκανα και εγώ ο ίδιος αν έκανα ποτέ firmware.

Σχετικά με τον TS, μην κολλήσεις να πας και πάνω από τα 200, πρόσεξε να έχει αρκετή ram 2gb τουλάχιστον και μην κοιτάξεις καν σε branded δεν αξίζουν τα περισσότερα ιδικά σε price range μέχρι 400 ευρώ.

Αυτή είναι η οθόνη μου: 

https://www.youtube.com/watch?v=KupY_WyjaG4


 η δικιά μου βέβαια είναι παλαιότερο μοντέλο και τρέχει android 6 αλλά είναι ολόιδια.

Εγώ για να ψάξω πχ στο αλί έγραφα "Suzuki swift 07 android", δοκίμασε το ίδιο και δες τι σου βγάζει και αν ταιριάζουν στο αμάξι σου.
Η εγκατάσταση είναι γελοία και μπορείς να την κάνεις και μόνος, αν η οθόνη προορίζεται για το αμάξι σου θα έχει φίσες αντίστοιχες με το αυτοκίνητο σου, στην δική μου περίπτωση όλα τα καλώδια βγήκαν από το ένα face και κούμπωσαν στο άλλο, ήταν αδύνατο να κάνεις λάθος, στην συνέχεια και μέσα από την οθόνη, ανοίγεις μία εφαρμογή που ρυθμίζεις τα κουμπιά από το τιμόνι, πχ διαλέγεις στην οθόνη το "ένταση +" και πατάς όποιο κουμπί θέλεις στο τιμόνι σου και από εκεί και πέρα θα κάνει αυτό που διάλεξες, μπορείς στην ουσία να αλλάξεις και το default function κάθε κουμπιού.

Στα extras:
Μαζί με το face αγόρασε ένα BT obd2 reader (Θα μπορείς να βλέπεις βλάβες, στροφές, θερμοκρασία, τάση μπαταρίας, λ sensors και χιλιάδες άλλα δεδομένα στην οθόνη σου και θα μπορείς να διαγράψεις και κάποιες βλάβες από τον εγκέφαλο (να σβήσεις το λαμπάκι που λέμε) το εξάρτημα κοστίζει 5 ευρώ και τα αξίζει τέρμα, μαζί με αυτό πάρε και μία ασύρματη καμερούλα παρκαρίσματος, θα της δώσεις ρεύμα από το φως της όπισθεν και μόλις βάζεις όπισθεν αυτήν θα ανάβει και η οθόνη σου θα σου βγάζει fullscreen εικόνα από την κάμερα αυτόματα.
Αργότερα και σε ακριβότερη τιμή υπάρχουν και τάπες για τα λάστιχα σου που στέλνουν wireless την πίεση των ελαστικών σου στην οθόνη :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, orgixmh είπε

Να συμπληρώσω σχετικά με τα no-name ότι είμαι κάτοχος 2+ χρόνια οθόνης Κινέζικης όπου δεν είχε καν band name και μάλιστα την πλήρωσα και ακριβά (280 ευρώ) από aliexpress + 50 ευρώ (τελωνείο :P ) και κυριολεκτικά δεν υπάρχει αυτό το πράμα σε άλλο αμάξι, η οθόνη περίπου 11 ίντσες, ήρθε μαζί με πλαστικό που άλλαζε το μισό face του αυτοκινήτου ώστε να μπορεί να μπει αυτό το τέρας στο αμάξι, μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κανένα ψεγάδι, ανώτερος ήχος από το εργοστασιακό, το android  τρέχει γρήγορα και το modification που έχουν κάνει στο firmware είναι ότι ακριβώς θα έκανα και εγώ ο ίδιος αν έκανα ποτέ firmware.

Σχετικά με τον TS, μην κολλήσεις να πας και πάνω από τα 200, πρόσεξε να έχει αρκετή ram 2gb τουλάχιστον και μην κοιτάξεις καν σε branded δεν αξίζουν τα περισσότερα ιδικά σε price range μέχρι 400 ευρώ.

Αυτή είναι η οθόνη μου: 


https://www.youtube.com/watch?v=KupY_WyjaG4


 η δικιά μου βέβαια είναι παλαιότερο μοντέλο και τρέχει android 6 αλλά είναι ολόιδια.

Εγώ για να ψάξω πχ στο αλί έγραφα "Suzuki swift 07 android", δοκίμασε το ίδιο και δες τι σου βγάζει και αν ταιριάζουν στο αμάξι σου.
Η εγκατάσταση είναι γελοία και μπορείς να την κάνεις και μόνος, αν η οθόνη προορίζεται για το αμάξι σου θα έχει φίσες αντίστοιχες με το αυτοκίνητο σου, στην δική μου περίπτωση όλα τα καλώδια βγήκαν από το ένα face και κούμπωσαν στο άλλο, ήταν αδύνατο να κάνεις λάθος, στην συνέχεια και μέσα από την οθόνη, ανοίγεις μία εφαρμογή που ρυθμίζεις τα κουμπιά από το τιμόνι, πχ διαλέγεις στην οθόνη το "ένταση +" και πατάς όποιο κουμπί θέλεις στο τιμόνι σου και από εκεί και πέρα θα κάνει αυτό που διάλεξες, μπορείς στην ουσία να αλλάξεις και το default function κάθε κουμπιού.

Στα extras:
Μαζί με το face αγόρασε ένα BT obd2 reader (Θα μπορείς να βλέπεις βλάβες, στροφές, θερμοκρασία, τάση μπαταρίας, λ sensors και χιλιάδες άλλα δεδομένα στην οθόνη σου και θα μπορείς να διαγράψεις και κάποιες βλάβες από τον εγκέφαλο (να σβήσεις το λαμπάκι που λέμε) το εξάρτημα κοστίζει 5 ευρώ και τα αξίζει τέρμα, μαζί με αυτό πάρε και μία ασύρματη καμερούλα παρκαρίσματος, θα της δώσεις ρεύμα από το φως της όπισθεν και μόλις βάζεις όπισθεν αυτήν θα ανάβει και η οθόνη σου θα σου βγάζει fullscreen εικόνα από την κάμερα αυτόματα.
Αργότερα και σε ακριβότερη τιμή υπάρχουν και τάπες για τα λάστιχα σου που στέλνουν wireless την πίεση των ελαστικών σου στην οθόνη :D

Έχουμε κάποιο λινκ για την wireless camera και το obd2 reader ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Ωραία η ασύρματη κάμερα (αν δουλεύει), γλυτώνεις τη φασαρία για το καλώδιο!

Ρε τι βγάζουν αυτοί οι Κινέζοι...

Τι ακριβώς να μην δουλεύει; είναι ένα απλό κύκλωμα αποστολής λήψης RF, υπάρχουν από το 90 lol

Επεξ/σία από orgixmh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Έχουμε κάποιο λινκ για την wireless camera και το obd2 reader ?

obd2 παρε απο skroutz, 15 ευρω εχουν, για καμερα γραψε το αυτοκινητο σου + camera στο search του ebay.ali κτλ. γνωμη μου μην παρεις την πιο φθηνη που θα βρεις, και αυτη που θα παρεις να ειναι hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτή την οθόνη για opel corsa d 2011 τι έχετε να πείτε;
https://a.aliexpress.com/_dWwCaRK

ελεγα αν την επιλέξω να πάω στην έκδοση των 2γιγα, απλή χρήση για ραδιόφωνο και gps με ενδιαφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, taslikos είπε

Για αυτή την οθόνη για opel corsa d 2011 τι έχετε να πείτε;
https://a.aliexpress.com/_dWwCaRK

ελεγα αν την επιλέξω να πάω στην έκδοση των 2γιγα, απλή χρήση για ραδιόφωνο και gps με ενδιαφέρει. 

Εγώ θα έπαιρνα με τον Px6 τα 4gb ram και το DSP αλλά περί όρεξεως κολοκυθόπιτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Εγώ θα έπαιρνα με τον Px6 τα 4gb ram και το DSP αλλά περί όρεξεως κολοκυθόπιτα...

https://www.aliexpress.com/item/4000340764105.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.107d40653vhusx&algo_pvid=60a7f089-e550-443d-ba16-88704c54da34&algo_expid=60a7f089-e550-443d-ba16-88704c54da34-0&btsid=0be3743615943857561121076e480a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

βρήκα αυτό που έρχεται λίγο πιο κοντά σε αυτά που λές (έχει dsp) τώρα για px6 μαλλον λες cpu? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, taslikos είπε

Την πιο ακριβή έκδοση αυτού εννοεί


https://a.aliexpress.com/_dY9wbsc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...