Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά! ξέρετε κάναν ηλεκτρολόγο/κατάστημα που να αναλαμβάνει εγκαταστάσεις οθονών στην Αθηνα?

Παρήγγειλα την Yuehoo αλλά είμαι ασχετος οπότε θα ήθελα να το κάνει κάποιος που να ξέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Stefan12 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά! ξέρετε κάναν ηλεκτρολόγο/κατάστημα που να αναλαμβάνει εγκαταστάσεις οθονών στην Αθηνα?

Παρήγγειλα την Yuehoo αλλά είμαι ασχετος οπότε θα ήθελα να το κάνει κάποιος που να ξέρει 

Έλεγξε τον Κόρμπο στην Βουλιαγμένης. Προσωπικά είχα παραγγείλει οθόνη από Κίνα(plug and play) και την εγκατέστησε και ρύθμισε με ένα 50ικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ένας είναι ο Κόρμπος στη Δάφνη, κι άλλος ένας που ξέρω είναι ο Δούσης στο Περιστέρι, απλά ο δεύτερος όταν τον είχα ρωτήσει πόσα ήθελε αν του πήγαινα δική μου πηγή νομίζω μου είχε πει γύρω στα 80€.

Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως, καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καλή χρονιά για ένα Toyota aygo παρήγγειλα την πρόσοψη 2 din μαζί με την οθόνη 2 din android απο bangood. Θέλει καμία φισα για το aygo η μπαίνει κατευθείαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, skoudinio είπε

Καλημέρα καλή χρονιά για ένα Toyota aygo παρήγγειλα την πρόσοψη 2 din μαζί με την οθόνη 2 din android απο bangood. Θέλει καμία φισα για το aygo η μπαίνει κατευθείαν? 

Πιθανό να θέλει για τα χειριστήρια τιμονιού (αν έχει).

Ποιό aygo έχεις;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

σκέφτομαι να αγοράσω τη παρακάτω οθόνη, την έκδοση με τα 4gb ram, που φαίνεται να κουμπώνει χωρίς πατέντες στο fiat punto και από τα σχόλια που διαβάζω παίζουν κατευθείαν και τα χειριστήρια του τιμονιού.

https://www.aliexpress.com/item/4000695130067.html

Γενικά από αξιοπιστία λένε τίποτα αυτές; Ή θα μου μείνει στο χρόνο απάνω; Τί εμπειρία έχετε όσοι πήρατε κάτι παρόμοιο. Επίσης να περιμένω χειρότερο ήχο σε σχέση με την εργοστασιακή πηγή που έχω τώρα;

Γενικά γύρω στα 200 ευρώ μπορώ να πάρω είτε αυτή ή είτε combo πλαίσιο/αντάπτορα για τα χειριστήρια τιμονιού/πηγή pioneer. Απλά είναι πολύ δελεαστικό να μπορώ να διαλέγω εύκολα τα τραγούδια με την οθόνη και να έχω και το gps εκεί αντί για κινητό. Άλλη χρήση/εφαρμογές δεν με ενδιαφέρει. Παρόμοια οθόνη από Ελλάδα πάει 400-450 ευρώ οπότε δεν το συζητάω καν σαν επιλογή.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να έχει έξοδο η πηγή!

Κάποτε που είχα δει ένα είχε ομοαξονικό... 

 

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πηγή είναι αυτή: https://www.pancarshop.gr/eidiki-oem-othoni-aytokinitoy-bizzar-model-u-bl-8c-ty11-gps-dvd/

Λέει ότι έχει δύο Video Out, οπότε λογικά είμαι κομπλέ.

Το θέμα είναι τι βάζω.

Έριξα μια ματιά στο ali, όλες είναι πάνω κάτω οι ίδιες κινέζικες με σάπιες οθόνες 800*600 (κάποιες λένε και 1024*600, αν ισχύει).

Αλλά δεν ξέρω και τι επιλογές έχω γενικά. Με το λίγο ψάξιμο που έκανα νομίζω είδα κάποιες που παίζουν χωρίς να συνδεθούν με πηγή, βάζεις DVD ή USB με παιχνίδια κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ μια βάση για tablet πίσω από κάθε προσκέφαλο-πλάτη και βάζει ο καθένας το δικό του.

Άσε το πέρασμα των καλωδίων που ανάλογα το αυτοκίνητο είναι δύσκολο...

Με το tablet έχεις μόνο το ρεύμα που πολλά έχουν πίσω πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είδα ότι παίζουν και αυτά, αλλά εξακολουθώ να γουστάρω πολύ το "εργοστασιακό" αποτέλεσμα.

Άσε που με μικρό παιδί δε θα ζήσει και πολύ όταν θα το κοπανάει με τα πόδια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Ναι, είδα ότι παίζουν και αυτά, αλλά εξακολουθώ να γουστάρω πολύ το "εργοστασιακό" αποτέλεσμα.

Άσε που με μικρό παιδί δε θα ζήσει και πολύ όταν θα το κοπανάει με τα πόδια του.

Σύμφωνοι, αλλά δεν μπορεί να παίξει παιχνίδια ή να δει κάτι άλλο...

Φίλοι με παιδιά έχουν όλοι βάσεις. Κανένας δεν έχει βάλει οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αρχή θέλω να κατασταλάξω στο τι παίζει στην αγορά.

Με αυτά που λες εσύ, προφανώς βλέπει ό,τι θα έβλεπε με ένα tablet, αφού αυτό είναι ουσιαστικά. Για να παίξει παιχνίδια είναι μικρός ακόμα, εξάλλου δε θα το φτάνει με τα χέρια του. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα βόλευε ακόμα και να το έφτανε. Γιατί να μην το έχει στα χέρια του αν είναι να βλέπει/παίζει κάτι μόνος του;

Αλλά και αυτά που λέω εγώ, απ' τη στιγμή που παίρνουν USB, λογικά φορτώνεις κάποια κατεβασμένα videos. Λογικά σύνδεση στο internet δεν παίζει.

Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ σε κανά ταξίδι θα χρησιμοποιηθεί, και στα ταξίδια χρησιμοποιώ το Google Maps στην πηγή, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα ήταν άχρηστο, εκτός απ' την περίπτωση που το έβαζα ένα USB να παίξει κάτι συγκεκριμένο.

Δεν ξέρω, κάπως αλλιώς το είχα στο μυαλό μου. Και όσο έψαξα στο ali, δεν είδα και να υπάρχει κάτι πιο ποιοτικό, ακόμα και τα κάπως ακριβότερα ουσιαστικά τα ίδια σαπάκια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...