Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, giannis2429 είπε

Καλησπέρα. Ψάχνω για ενα Peugeot 206 που έχω, μια οθόνη android από 8 ιντσες και πάνω,4gb, gps κλπ.

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι μαζί με εγκατάσταση μέχρι 250 ευρώ; Κάποια πρόταση;

Για 2din δύο οι λύσεις: ή αλλάζεις την οθόνη του υπολογιστή ταξιδίου με ένα ειδικό κιτ και βάζεις εκεί την οθόνη (μπλιαχ) ή κάνεις ότι θα κάνω εγώ (κόψιμο φρέιμ κονσόλας και θα την βάλω εκεί). Αφού ξεκαθαρίσεις αυτό μετά ψάχνεις ανάλογα τα γούστα σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, alexiko είπε

Για 2din δύο οι λύσεις: ή αλλάζεις την οθόνη του υπολογιστή ταξιδίου με ένα ειδικό κιτ και βάζεις εκεί την οθόνη (μπλιαχ) ή κάνεις ότι θα κάνω εγώ (κόψιμο φρέιμ κονσόλας και θα την βάλω εκεί). Αφού ξεκαθαρίσεις αυτό μετά ψάχνεις ανάλογα τα γούστα σου.

Για να μπει στην πρώτη θεση που λες και μενα οντως δεν μ αρέσει. Το δευτερο σκεφτόμουν και γω. Το θέμα ειναι να αγορασω την οθονη εγώ και να παω να μου την εγκαταστησουν η να παω απ την αρχη στον εγκαταστατη για όλα? Απλά δεν ξερω τι παιζει με τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λιγότερο είναι αυτό που σε ανησυχεί. Το θέμα είναι ποιον θα βρεις να αναλάβει τη μετατροπή της κονσόλας. Εμένα ο δικός μου ηλεκτρολόγος δεν το κάνει και θα το κάνει δικός μου άνθρωπος με Dremel. Από κει και πέρα σε γενικές γραμμές από την στιγμή που την εγκατάσταση συνήθως την πληρώνεις έξτρα μπορείς να ψωνίσεις ότι σου αρέσει από οπουδήποτε και να πας σε όποιον έχεις εμπιστοσύνη για την τοποθέτηση. Αποφεύγω να σου συστήσω συγκεκριμένο μοντέλο γιατί δεν είμαι φαν των android οθονών, τα θεωρώ προϊόντα με ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexiko είπε

Το λιγότερο είναι αυτό που σε ανησυχεί. Το θέμα είναι ποιον θα βρεις να αναλάβει τη μετατροπή της κονσόλας. Εμένα ο δικός μου ηλεκτρολόγος δεν το κάνει και θα το κάνει δικός μου άνθρωπος με Dremel. Από κει και πέρα σε γενικές γραμμές από την στιγμή που την εγκατάσταση συνήθως την πληρώνεις έξτρα μπορείς να ψωνίσεις ότι σου αρέσει από οπουδήποτε και να πας σε όποιον έχεις εμπιστοσύνη για την τοποθέτηση. Αποφεύγω να σου συστήσω συγκεκριμένο μοντέλο γιατί δεν είμαι φαν των android οθονών, τα θεωρώ προϊόντα με ημερομηνία λήξης.

Αρχικά thanks για την ανταπόκριση. Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο ηλεκτρολόγο και επειδή δεν ξέρω πόσα ζητάνε πάνω κάτω φοβάμαι μην μου πιάσει κανείς τον κ@λ@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannis2429 είπε

Αρχικά thanks για την ανταπόκριση. Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο ηλεκτρολόγο και επειδή δεν ξέρω πόσα ζητάνε πάνω κάτω φοβάμαι μην μου πιάσει κανείς τον κ@λ@

Μόνο με έρευνα αγοράς θα αποκτήσεις εικόνα. Ο δικός μου μου ζήτησε 20€, εκεί που ψώνισα την οθόνη ζητούσαν 40€. Ξαναλέω, το σημαντικότερο είναι να δεις αν θα βρεις κάποιον να σου κόψει το φρέιμ. Οπότε ξεκίνα την έρευνα ανάποδα, πρώτα ποιος θα τη βάλει και μετά μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα Nissan note 2008, πρώτο μου αυτοκίνητο και δυστυχώς δεν ξέρω πολλά από αυτοκίνητα. Θέλω ένα σύστημα για GPS, ραδιόφωνο και bluetooth, όχι κάτι τρελό δηλαδή. Σκεφτόμουν καμία οικονομική και σχετικά καλή λύση από Κίνα μέχρι 100 ευρώ. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Η τοποθέτηση θα γίνει από επαγγελματία οπότε δεν είναι θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/12/2020 στις 11:32 ΜΜ, george94pav είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα Nissan note 2008, πρώτο μου αυτοκίνητο και δυστυχώς δεν ξέρω πολλά από αυτοκίνητα. Θέλω ένα σύστημα για GPS, ραδιόφωνο και bluetooth, όχι κάτι τρελό δηλαδή. Σκεφτόμουν καμία οικονομική και σχετικά καλή λύση από Κίνα μέχρι 100 ευρώ. Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Η τοποθέτηση θα γίνει από επαγγελματία οπότε δεν είναι θέμα.

Γιώργο μπορείς να πάρεις μια Yuehoo στις 7 ίντσες με 4GB RAM και Android 10. Επιλέγεις EU Priority Line ως μέθοδο αποστολής για να μην περάσει από τελωνείο. Έξοδα αποστολής από Κίνα (επιλογή CN) βγάζει αυτή την στιγμή κοντά στα 5 ευρώ.

Πετάς επάνω και ένα AGAMA Car Launcher και είσαι μπόμπα :) Μπορείς επίσης αν θες να βάλεις και μια κάμερα οπισθοπορείας που ενεργοποιείται αυτόματα όταν βάζεις όπισθεν.

Επεξ/σία από sweetemily
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, sweetemily είπε

Γιώργο μπορείς να πάρεις μια Yuehoo στις 7 ίντσες με 4GB RAM και Android 10. Επιλέγεις EU Priority Line ως μέθοδο αποστολής για να μην περάσει από τελωνείο. Έξοδα αποστολής από Κίνα (επιλογή CN) βγάζει αυτή την στιγμή κοντά στα 5 ευρώ.

Πετάς επάνω και ένα AGAMA Car Launcher και είσαι μπόμπα :) Μπορείς επίσης αν θες να βάλεις και μια κάμερα οπισθοπορείας που ενεργοποιείται αυτόματα όταν βάζεις όπισθεν.

 

το εχω στο αμαξι μου, δε θα το προτεινα ειναι η αληθεια, για 8πυρηνο και 4gb κολλαει σαν διαολος. 

για μουσικη και την καμερα οπισθοπορειας ειναι οκ , αλλα μεχρι εκει, πολυ παιδεμα στο να κατεβασεις εφαρμογες , να κανεις update κλπ. 

εβαλα και το agama car launcher και εγινε ακομα χειροτερη η εμπειρια :D

Επεξ/σία από futureshock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχω ένα peugeot boxer που το πήρα φέτος και θέλω να βάλω μια πηγή android. Σίγουρα να είναι σε όσο πιο ανανεωμένη έκδοση android γίνεται και σίγουρα να έχει τουλάχιστον 4 giga ram. Επειδή το αμάξι είναι επαγγελματικό δε θα ήθελα να βάλω κάτι που κολλάει ή σέρνεται. 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν και το αυτοκίνητο τους έχει start and stop τι γίνεται όταν το αμάξι σβήνει. 

Η χρήση του θα είναι κυρίως χάρτες και mirroring κινητού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, futureshock είπε

 

το εχω στο αμαξι μου, δε θα το προτεινα ειναι η αληθεια, για 8πυρηνο και 4gb κολλαει σαν διαολος. 

για μουσικη και την καμερα οπισθοπορειας ειναι οκ , αλλα μεχρι εκει, πολυ παιδεμα στο να κατεβασεις εφαρμογες , να κανεις update κλπ. 

εβαλα και το agama car launcher και εγινε ακομα χειροτερη η εμπειρια :D

Μήπως έπεσες σε προβληματικό...γιατί ακούγονται καλά λόγια γενικά για το συγκεκριμένο (τηρουμένων των αναλογιών πάντα).

46 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχω ένα peugeot boxer που το πήρα φέτος και θέλω να βάλω μια πηγή android. Σίγουρα να είναι σε όσο πιο ανανεωμένη έκδοση android γίνεται και σίγουρα να έχει τουλάχιστον 4 giga ram. Επειδή το αμάξι είναι επαγγελματικό δε θα ήθελα να βάλω κάτι που κολλάει ή σέρνεται. 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν και το αυτοκίνητο τους έχει start and stop τι γίνεται όταν το αμάξι σβήνει. 

Η χρήση του θα είναι κυρίως χάρτες και mirroring κινητού. 

Δες κάποιον κινέζο με px5 ή px6 επεξεργαστή, 4gb όπωσδηποτε (αν δεν θες να σέρνεται σε λίγο καιρό) με android 9+ και κατά προτίμηση με dsp.

Για το δικό σου βγάζει πολύ αξιόλογα συστήματα η Alpine αλλά μιλάμε για άλλο κόστος.

Αν είδα σωστά την κονσόλα είναι παρόμοιο με Fiat Ducato και Citroen Jumper οπότε ίσως και κάποιες λύσεις για αυτά ίσως σου κάνουν.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και τα 3 είναι τα ίδια αμάξια στην ουσία με άλλο σήμα. Θα με βοηθούσε πολύ αν μου έλεγες και κάποια μοντέλα που στέκονται καλά γιατί με κάποια έρευνα που έκανα από bangood χάθηκα τελείως. Η alpine βγάζει μοντέλα με android? Η τελείως διαφορετική φιλοσοφία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sweetemily είπε

Γιώργο μπορείς να πάρεις μια Yuehoo στις 7 ίντσες με 4GB RAM και Android 10. Επιλέγεις EU Priority Line ως μέθοδο αποστολής για να μην περάσει από τελωνείο. Έξοδα αποστολής από Κίνα (επιλογή CN) βγάζει αυτή την στιγμή κοντά στα 5 ευρώ.

Πετάς επάνω και ένα AGAMA Car Launcher και είσαι μπόμπα :) Μπορείς επίσης αν θες να βάλεις και μια κάμερα οπισθοπορείας που ενεργοποιείται αυτόματα όταν βάζεις όπισθεν.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εν τέλει ακριβώς αυτό έκανα, πήρα την οθόνη από Τσεχία και τώρα περιμένω την κάμερα οπισθοπορειας και πάω σε έναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων να μου τα περάσει. Πήρα κι ένα odb που αν δεν κάνω λάθος είναι για διαγνωστικό έλεγχο στο αυτοκίνητο. Αν δεν είναι αυτό απλά πέταξα 5 ευρώ😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 1:02 ΜΜ, Tigio13 είπε

Ναι και τα 3 είναι τα ίδια αμάξια στην ουσία με άλλο σήμα. Θα με βοηθούσε πολύ αν μου έλεγες και κάποια μοντέλα που στέκονται καλά γιατί με κάποια έρευνα που έκανα από bangood χάθηκα τελείως. Η alpine βγάζει μοντέλα με android? Η τελείως διαφορετική φιλοσοφία? 

Η alpine βγάζει το παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/21442914/Alpine-X903D-DU-με-Bluetooth.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share
 

με android auto.

Από εκεί και πέρα αν θες κάτι με πλήρες android δες κάτι τέτοιο:

https://a.aliexpress.com/_mq8uXgl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω ένα Toyota aygo του 2006. Είπα να βάλω μια πηγή. Παρήγγειλα απο aliexress την παρακάτω € 22,70  15%OFF | 2 Din Car Stereo Radio Fascia Panel Plate Frame CD Panel Dashboard Audio Frame for Toyota Aygo /Citroen C1/Peugeot 107 2005 - 2
https://a.aliexpress.com/_mMyrM7R πρόσοψη για το aygo. Για πηγή έλεγα να πάρω από Ελλάδα λόγο τελωνείου. Γενικά αν γίνεται θα πάρω και κάμερα για την όπισθεν. Είναι εύκολη η εγκατάσταση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2020 στις 10:58 ΜΜ, agnostos13 είπε

Η alpine βγάζει το παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/21442914/Alpine-X903D-DU-με-Bluetooth.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share
 

με android auto.

Από εκεί και πέρα αν θες κάτι με πλήρες android δες κάτι τέτοιο:

https://a.aliexpress.com/_mq8uXgl

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Αν βρω τρόπο να φέρω χωρίς τελωνείο απο ali θα πάρω από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...