Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, prototypegr είπε

καλημέρα. Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό και μάλιστα την λεπτή έκδοση για παν ενδεχόμενο, αλλά με ανησυχεί το γεγονός που γράφει κάποιος στα σχόλια ότι κάνει 1 λεπτό για να ανοίξει. Εκτός αν ως ράδιο και κάμερα οπισθοπορείας παίζει αμέσως. Επίσης, όποιος γνωρίζει να μας πει αν χρειάζεται να πάρουμε βάση και πλαίσιο εξτρά.

Όλες οι android πηγές περίπου τόσο κάνουν να ανοίξουν (κάποιες πιο δυνατές λίγο λιγότερο, κάποιες πιο αδύναμες λίγο περισσότερο).

Μπορείς να τις συνδέσεις για sleep mode βέβαια αντί για απενεργοποίηση και μετά θα ανοίγουν σε 2-3” αλλά τραβάει πολύ μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Μπορείς να τις συνδέσεις για sleep mode βέβαια αντί για απενεργοποίηση και μετά θα ανοίγουν σε 2-3” αλλά τραβάει πολύ μπαταρία.

Πώς γίνεται αυτή η σύνδεση; Από τον εγκαταστάτη ή από κάποια ρύθμιση στο menu;

Είχα περιηγηθεί στις ρυθμίσεις και δε βρήκα κάτι σχετικό με sleep mode.

Ρωτάω γιατί το δικό μου (Bizzar BL-8C-TY11) έχω πει ότι ανοίγει αμέσως, να το κοιτάξω αν είναι να έχω θέμα με τη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, phanispal είπε

Πώς γίνεται αυτή η σύνδεση; Από τον εγκαταστάτη ή από κάποια ρύθμιση στο menu;

Είχα περιηγηθεί στις ρυθμίσεις και δε βρήκα κάτι σχετικό με sleep mode.

Ρωτάω γιατί το δικό μου (Bizzar BL-8C-TY11) έχω πει ότι ανοίγει αμέσως, να το κοιτάξω αν είναι να έχω θέμα με τη μπαταρία.

Από ότι έχω καταλάβει παίζει ρόλο πως συνδέεται από τον εγκαταστάτη (ηλεκτρολόγος δεν είμαι).

Το έχω διαβάσει και ως cold startup και hot startup.

ΥΓ. Για να δεις αν έχεις πρόβλημα με την κατανάλωση μπορείς να κάνεις μετρήσεις.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prototypegr είπε

καλημέρα. Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό και μάλιστα την λεπτή έκδοση για παν ενδεχόμενο, αλλά με ανησυχεί το γεγονός που γράφει κάποιος στα σχόλια ότι κάνει 1 λεπτό για να ανοίξει. Εκτός αν ως ράδιο και κάμερα οπισθοπορείας παίζει αμέσως. Επίσης, όποιος γνωρίζει να μας πει αν χρειάζεται να πάρουμε βάση και πλαίσιο εξτρά.

 Στο δικό μου ,Eunavi ανοίγει  σε 20 δευτερόλεπτα, η κάμερα οπιθοπορειας παίζει αμέσως, το ράδιο θέλει 20 δεύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/10/2020 στις 9:18 ΠΜ, prototypegr είπε

καλημέρα. Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό και μάλιστα την λεπτή έκδοση για παν ενδεχόμενο, αλλά με ανησυχεί το γεγονός που γράφει κάποιος στα σχόλια ότι κάνει 1 λεπτό για να ανοίξει. Εκτός αν ως ράδιο και κάμερα οπισθοπορείας παίζει αμέσως. Επίσης, όποιος γνωρίζει να μας πει αν χρειάζεται να πάρουμε βάση και πλαίσιο εξτρά.

Καλησπέρα, το έχει βάλει φίλος σε rav και είναι πολύ καλό, εχει μια καθυστέρηση ακριβώς 10 δευτερα αλλά η καμερα παίζει ακαριαία.

Βλέποντας όλα αυτά κολλησα και ήθελα να το βάλω και στο δικό μου, αλλά δυστυχώς, παρόλο που το παρήγγειλα και λογικά θα παραλάβω από μερα σε μέρα, δεν θα μπορέσω να σου πω εντυπώσεις γιατί το αυτοκίνητο μου το ΄<<κατάσχεσε>>  στενό οικογενειακό μου πρόσωπο :)  και η οθονούλα θα μου μείνει η θα την δώσω.

Επειδή το έψαξα πολύ, ναι, πλαίσιο χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis72 είπε

Καλησπέρα, το έχει βάλει φίλος σε rav και είναι πολύ καλό, εχει μια καθυστέρηση ακριβώς 10 δευτερα αλλά η καμερα παίζει ακαριαία.

Βλέποντας όλα αυτά κολλησα και ήθελα να το βάλω και στο δικό μου, αλλά δυστυχώς, παρόλο που το παρήγγειλα και λογικά θα παραλάβω από μερα σε μέρα, δεν θα μπορέσω να σου πω εντυπώσεις γιατί το αυτοκίνητο μου το ΄<<κατάσχεσε>>  στενό οικογενειακό μου πρόσωπο :)  και η οθονούλα θα μου μείνει η θα την δώσω.

Επειδή το έψαξα πολύ, ναι, πλαίσιο χρειαζεται

Αχαχαχα γκαντέμης δλδ. Για πλαίσιο το φαντάστηκα. Λογικά και βάση θα χρειάζεται, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2020 στις 10:07 ΜΜ, prototypegr είπε

Αχαχαχα γκαντέμης δλδ. Για πλαίσιο το φαντάστηκα. Λογικά και βάση θα χρειάζεται, σωστά;

Οχι, εχει βασεις, την οθονη τη δινω αχρησιμοποιητη αν σε ενδιαφερει οσο αγοραστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορά οθόνης (πχ Android) για Toyota Yaris 2006

Αξίζει? Έχει βάλει κάποιος? Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί, κάποιο μοντέλο οθόνης, και σε τι κόστος βρίσκεται? Ευχαριστώ.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τεράστια γκάμα και εύρος τιμών, για μένα βάλε πρώτα ένα μπάτζετ και μετά ξεκίνα ψάξιμο. Για μένα αξίζει οτιδήποτε έχει αυτά τα χαρακτηριστικά που θες και θα το ευχαριστηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ρωτάς για μαγαζί, σ' ενδιαφέρει αποκλειστικά αγορά και τοποθέτηση στην Αθήνα;

Δες μερικά videos από έναν στο Περιστέρι:

 

Η πρώτη είναι εργοστασιακού τύπου, ίσως να είναι και αυτή: https://www.skroutz.gr/s/20271489/Bizzar-BL-A81-TY47.html

Η δεύτερη δεν είναι, γι' αυτό έχει μεγαλύτερη οθόνη αλλά δεν έχει τα κουμπιά αριστερά και δεξιά.

Οι εργοστασιακού τύπου συνήθως είναι πιο ακριβές, αλλά σου δίνουν πιο ωραίο οπτικό αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου.

Οι άλλες μπορεί να είναι και καλύτερες σε όλα, και να είναι και πιο φθηνές, ειδικά αν τις φέρεις απ' έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 9:33 ΠΜ, adrfinance είπε

Αγορά οθόνης (πχ Android) για Toyota Yaris 2006

Αξίζει? Έχει βάλει κάποιος? Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί, κάποιο μοντέλο οθόνης, και σε τι κόστος βρίσκεται? Ευχαριστώ.

 
  •  

Αν ψάχνεις οικονομική universal λύση και δεν σε ενδιαφέρει να παίρνει cd και να έχει dsp δες εδώ:

[118,96€ 30% OFF]YUEHOO 7 Inch 2 DIN for Android 9.0 Car Stereo Radio 8 Core 4+32G Touch Screen 4G WIFI bluetooth FM AM RDS GPS Car Audio & Monitor from Automobiles & Motorcycles on banggood https://banggood.app.link/bcVCeJbt2ab
 

Το βάζεις σε ένα ηλεκτρολόγο με 30-50 ευρώ και καθάρισες (θα χρειαστείς και μια φάσα).

Αν θες πιο εξειδικευμένο υπάρχουν διάφορες λύσεις ανάλογα με τις απαιτήσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Αν ψάχνεις οικονομική universal λύση και δεν σε ενδιαφέρει να παίρνει cd και να έχει dsp δες εδώ:

[118,96€ 30% OFF]YUEHOO 7 Inch 2 DIN for Android 9.0 Car Stereo Radio 8 Core 4+32G Touch Screen 4G WIFI bluetooth FM AM RDS GPS Car Audio & Monitor from Automobiles & Motorcycles on banggood https://banggood.app.link/bcVCeJbt2ab
 

Το βάζεις σε ένα ηλεκτρολόγο με 30-50 ευρώ και καθάρισες (θα χρειαστείς και μια φάσα).

Αν θες πιο εξειδικευμένο υπάρχουν διάφορες λύσεις ανάλογα με τις απαιτήσεις.

Ευχαριστώ. CD όχι δεν με ενδιαφέρει. Το DSP τι είναι?

 

Εγώ θέλω κυρίως να έχω GPS και να μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο από τα ηχείο του αυτοκινήτου. Τα καλύπτει αυτά? Αυτό το site είναι αξιόπιστο? Έχει Android αυτό που μου έστειλες? Και κάνει για το Yaris 2006 ξέρεις? Και η φάσα τι είναι?

 

Ζωγράφου μένω ξέρεις κάποιον εδώ κοντά που να τα τοποθετεί?

Επεξ/σία από adrfinance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, adrfinance είπε

Ευχαριστώ. CD όχι δεν με ενδιαφέρει.

Το DSP τι είναι?

DSP=Digital Signal Processor: προσφέρει καλύτερη ποιότητα ήχου.

Εγώ θέλω κυρίως να έχω GPS και να μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο από τα ηχείο του αυτοκινήτου. Τα καλύπτει αυτά?

Τα καλύπτει.

Αυτό το site είναι αξιόπιστο?

Ναί, κινέζικο μεν αλλά μπορείς να επιλέξεις ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην περάσει τελωνείο και πολύ αξιόπιστο. 

Έχει Android αυτό που μου έστειλες?

Έχει.

Και κάνει για το Yaris 2006 ξέρεις?

Κάνει, μόνο αν έχεις χειριστήρια στο τιμόνι ίσως χρειαστεί κάποιος αντάπτορας για να τα βλέπει.

Και η φάσα τι είναι?

Μία βάση για να μπορεί να κουμπώσει στο ταμπλό σου.

Ζωγράφου μένω ξέρεις κάποιον εδώ κοντά που να τα τοποθετεί?

Δες αυτόν:

http://www.dragiotis.gr/

Ίσως μπορεί να σου προτείνει και εναλλακτικές.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, agnostos13 είπε
11 ώρες πριν, adrfinance είπε

Ευχαριστώ. CD όχι δεν με ενδιαφέρει.

Το DSP τι είναι?

DSP=Digital Signal Processor: προσφέρει καλύτερη ποιότητα ήχου.

Εγώ θέλω κυρίως να έχω GPS και να μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο από τα ηχείο του αυτοκινήτου. Τα καλύπτει αυτά?

Τα καλύπτει.

Αυτό το site είναι αξιόπιστο?

Ναί, κινέζικο μεν αλλά μπορείς να επιλέξεις ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην περάσει τελωνείο και πολύ αξιόπιστο. 

Έχει Android αυτό που μου έστειλες?

Έχει.

Και κάνει για το Yaris 2006 ξέρεις?

Κάνει, μόνο αν έχεις χειριστήρια στο τιμόνι ίσως χρειαστεί κάποιος αντάπτορας για να τα βλέπει.

Και η φάσα τι είναι?

Μία βάση για να μπορεί να κουμπώσει στο ταμπλό σου.

Ζωγράφου μένω ξέρεις κάποιον εδώ κοντά που να τα τοποθετεί?

Δες αυτόν:

http://www.dragiotis.gr/

Ίσως μπορεί να σου προτείνει και εναλλακτικές.

Τέλεια. Είναι και πολύ κοντά στο σπίτι μου.

Οπότε προτείνεις καλύτερα πρώτα να παραγγείλω αυτό που μου είπες και μετά να πάω σε αυτόν ή να πάω να τον ρωτήσω πρώτα?

Thank you very much

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adrfinance είπε

Τέλεια. Είναι και πολύ κοντά στο σπίτι μου.

Οπότε προτείνεις καλύτερα πρώτα να παραγγείλω αυτό που μου είπες και μετά να πάω σε αυτόν ή να πάω να τον ρωτήσω πρώτα?

Thank you very much

Για μένα πήγαινε μια βόλτα να σου κάνει και αυτός μια πρόταση, και μετά πες του αν σου φέρω αυτό, το βάζεις και πόσο να δεις τι θα σου πει, και στο τέλος αποφασίζεις.

ΥΓ. Οτι πάρεις να μην έχει λιγότερο από 4gb ram αν δεν θες σε 2 χρόνια το πολύ να σέρνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...