Προς το περιεχόμενο

Multimedia 2 Din με GPS


kistos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _BASSstarlet_ είπε

Αυτό μπορεί να γίνει και ξεχωριστό θέμα.

Πάντα είχα την απορία, αν όντως προσφέρει οικονομία όταν σταματάει το αυτοκίνητο για 2-5 δευτερόλεπτα, και κάνει Off/On την μηχανή.

Χώρια πόσο επιβαρύνει την τιμή του αυτοκινήτου, συν την αλλαγή των πανάκριβων AGM μπαταριών....

Ειχε κανει το Top Gear ενα τεστ παλιοτερα, ειδαν μειωση καταναλωσης (15% αν θυμαμαι καλα) αλλα σου λεει πως αυτη την πληρωνεις μετα στα σερβις και με το παραπανω.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 361
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Αυτό μπορεί να γίνει και ξεχωριστό θέμα.

Πάντα είχα την απορία, αν όντως προσφέρει οικονομία όταν σταματάει το αυτοκίνητο για 2-5 δευτερόλεπτα, και κάνει Off/On την μηχανή.

Χώρια πόσο επιβαρύνει την τιμή του αυτοκινήτου, συν την αλλαγή των πανάκριβων AGM μπαταριών....

Εγώ είδα περίπου 10% μικρότερη κατανάλωση. Καθημερινά για 3μιση χρόνια (οι πρώτες δύο μπαταρίες με ανοικτό και η τρίτη με κλειστό) η ίδια διαδρομή στο κέντρο της Αθήνας και με 5 λεπτά αυξομειώση στην διάρκεια των διαδρομων, δηλαδή όσο πιο κοντινή χρήση.

Το καλοκαίρι με κλιματισμό είχα 4,8 με 5 με ενεργό το sns και 5μιση με απενεργοποιημενο, ενώ τον χειμώνα 4μιση με 5 αντίστοιχα.

Στην δεύτερη μπαταρία είπα ότι έτυχε, ότι για να δούμε, δεν πειράζει το 100αρικο αν κάνω καλό στο περιβάλλον και τετοια. Στους 6 μηνες ούτε το μισό κόστος της μπαταρίας δεν βγάζεις...

Η τρίτη είναι ναι μεν ειδική για sns αλλά φτηνότερη και την έχω 3 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλο θέμα να δουλεύει σωστά στο Start&Stop...

Αλλά ας μην ξεφεύγουμε με off-topic, μπορούμε να ανοίξουμε άλλο θέμα για να συζητήσουμε πως λειτουργεί του καθενός και τι μπαταρίες βάζει!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Μεγάλο θέμα να δουλεύει σωστά στο Start&Stop...

Αλλά ας μην ξεφεύγουμε με off-topic, μπορούμε να ανοίξουμε άλλο θέμα για να συζητήσουμε πως λειτουργεί του καθενός και τι μπαταρίες βάζει!

Αν το ανοίξει κάποιος το θέμα ας κάνει μια παράθεση εδώ. Με ενδιαφέρει και μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Αν το ανοίξει κάποιος το θέμα ας κάνει μια παράθεση εδώ. Με ενδιαφέρει και μένα. 

Δεν προλαβαίνω να τα γραψω όλα...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/7/2020 στις 2:03 ΜΜ, prototypegr είπε

Καλησπέρα. Επειδή είμαι κι εγώ σε αναζήτηση οθόνης με gps, να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς.  Έχω SKODA OCTAVIA 4 και θέλω να μάθω αν πρέπει να πάρω οθόνη με μικρό βάθος ή μπορώ να βάλω και οθόνη με μεγάλο βάθος? Επίσης καμιά γνώμη για αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη και γύρω στα 150 €?

Καλημέρα. Επανερχόμενος, θα ήθελα να ρωτήσω εάν χρειάζομαι να αγοράσω και κάποια μεταλλική βάση για να κουμπώσει η οθόνη στο αυτοκίνητό μου? Κι αν ναι αυτή κάνει? Προσανατολίζομαι στην συγκεκριμένη https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?ID=511646&cur_warehouse=CN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, imr είπε

Ξερει καποιος μια 2 ντιν πηγη που να συνεργαζετε με τα χειριστηρια στο τιμονι σε Νισσαν?

Οι περισσότερες oem ή επώνυμες έχω την αίσθηση...

Για τι μοντέλο μιλάμε;

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέρομαι να τοποθετήσω οθόνη σε BMW e87 2006 μοντέλο. Σε κάνα 2 μαγαζιά που τοποθετούν εδώ στην Αθήνα δεν είχα μείνει ευχαριστημένος γιατί ο ένας μου έλεγε ότι δεν έχει το πλαστικό γύρω γύρω και ο άλλος μου έλεγε ότι μπορεί να το βάλει απλά θα εξέχει αρκετά το πλαστικό.

Στα Ε87 του 2011 και μετά υπάρχουν πιο 'έτοιμες' λύσεις από ότι είδα. 

Από Κίνα , φυσικά είχα ψάξει και η καλύτερη λύση έβγαινε πάνω από 600€ όλα μαζί (οθόνη, πλαστικό, μεταφορικά)

Έχω δει πως κάποιοι έχουν κόψει το ταμπλό και έχουν ρίξει την οθόνη από πάνω.

Έχει αντιμετωπίσει άλλος συμφορουμιτης το ίδιο πρόβλημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας και από εμένα, επειδή το εργοστασιακό ραδιόφωνο στο corolla μου (2005) αρχισε να κάνει νούμερα, και θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι σχετικά οικονομικό, σκέφτομαι να αγοράσω αυτό https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?rmmds=search&ID=514802&cur_warehouse=CN

ποια είναι η γνώμη σας?

τα χειριστήρια του τιμονιού θα δουλεύουν?

ο υπολογιστής ταξιδίου?

αν αργοτερα θελήσω να βάλω ασυρματη κάμερα την υποστηρίζει?

χρειαζεται κάτι άλλο για την τοποθετηση του? η ταιριάζει όπως είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 12:42 ΠΜ, manolis72 είπε

Γεια σας και από εμένα, επειδή το εργοστασιακό ραδιόφωνο στο corolla μου (2005) αρχισε να κάνει νούμερα, και θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι σχετικά οικονομικό, σκέφτομαι να αγοράσω αυτό https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?rmmds=search&ID=514802&cur_warehouse=CN

ποια είναι η γνώμη σας?

τα χειριστήρια του τιμονιού θα δουλεύουν?

ο υπολογιστής ταξιδίου?

αν αργοτερα θελήσω να βάλω ασυρματη κάμερα την υποστηρίζει?

χρειαζεται κάτι άλλο για την τοποθετηση του? η ταιριάζει όπως είναι?

Ποιο corolla έχεις; Το e112; Ρωτάω γιατί κ εγώ ενδιαφερόμαστε κ έχω τις ίδιες απορίες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 12:42 ΠΜ, manolis72 είπε

Γεια σας και από εμένα, επειδή το εργοστασιακό ραδιόφωνο στο corolla μου (2005) αρχισε να κάνει νούμερα, και θέλω να το αντικαταστήσω με κάτι σχετικά οικονομικό, σκέφτομαι να αγοράσω αυτό https://www.banggood.com/YUEHOO-7-Inch-2-DIN-for-Android-9_0-Car-Stereo-Radio-8-Core-4+32G-Touch-Screen-4G-WIFI-bluetooth-FM-AM-RDS-GPS-p-1549242.html?rmmds=search&ID=514802&cur_warehouse=CN

ποια είναι η γνώμη σας?

τα χειριστήρια του τιμονιού θα δουλεύουν?

ο υπολογιστής ταξιδίου?

αν αργοτερα θελήσω να βάλω ασυρματη κάμερα την υποστηρίζει?

χρειαζεται κάτι άλλο για την τοποθετηση του? η ταιριάζει όπως είναι?

καλημέρα. Κι εγώ το σκέφτομαι αυτό και μάλιστα την λεπτή έκδοση για παν ενδεχόμενο, αλλά με ανησυχεί το γεγονός που γράφει κάποιος στα σχόλια ότι κάνει 1 λεπτό για να ανοίξει. Εκτός αν ως ράδιο και κάμερα οπισθοπορείας παίζει αμέσως. Επίσης, όποιος γνωρίζει να μας πει αν χρειάζεται να πάρουμε βάση και πλαίσιο εξτρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...