Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, phanispal είπε

Define καλό γιατί όπως φαίνεται και στο παρόν, δεν ψάχνουμε όλοι το ίδιο.

Στο Ελληνικό εγώ γουστάρω να τρώω απ' το Ελληνικό Σουβλάκι στην Ιασωνίδου και Τριπόλεως που έχει παλιακό σουβλάκι, και πρόσφατα ανακάλυψα άλλο ένα παλιακό στην Αργυρούπολη, Τα Αδέλφια, που έχει αυτές τις παλιές ταμπέλες που γράφεις με το μαρκαδόρο, και πλατώ για τις πίτες, με λάδι εννοείται. Και ψήσιμο σε κάρβουνο.

Κάτι Πίτες της Γεωργίας κ.λπ., meh. 

Καλό εννοώ 2-2,2€, χορταστικό και καλό κρέας. Ψάχνω κάτι ανάλογο του Νερόμυλου, αλλά δεν έχω βρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/9/2019 στις 5:07 ΜΜ, sndev είπε

https://goo.gl/maps/gjnfNbejNopCwPSS6 

Καλλιθέα 

δεν εχει γύρο μονο σουβλακι - καλαμακι , ανοιγει μονο απόγευμα συγκεκριμενες ώρες μεχρι να τελειώσουν τα καλαμάκια μπιφτέκια. 

πατατες εβαλε προσφατα πριν κανα χρονο αν δε κανω λαθος

το λειτουργούσε ενας ηλικιωμένος με τη γυναικά του, τελευταία μονο τη γυναικα του κ το γιο του εχω πετύχει. οταν ηταν κ οι 3ς ακουγες μοναδικες ατακες να την λεει η γιαγιά στο παππού οτι δε κανει γρηγορα.

Eκει κοντά είναι και αυτός ,παλιο ψητοπωλείο

https://www.google.com/maps/place/Ο+ΛΕΒΕΝΤΗΣ/@37.9438982,23.685517,18z/data=!4m8!1m2!2m1!1zzqjOt8-Ezr_PgM-JzrvOtc6vzr8gzrPPjc-Bzr_PhQ!3m4!1s0x14a1bc6b504a4dc5:0x6c15daaa7d9935dc!8m2!3d37.9429532!4d23.6865677

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ison_ είπε

Υπάρχει κάτι καλό σε νότια προάστια (Άγιος Δημήτριος, Καλαμάκι, Αργυρούπολη, Ηλιούπολη, Άλιμος, Ελληνικό);

Ζαμπέλης στην Ηλιούπολη (πρόσφατα δοκίμασα και τον Γύρο του Ασυρμάτου - Ασύρματος Άγιος Δημήτριος)

Για μένα Ζαμπέλης είναι τοπ (αρκεί να προλάβεις γύρο). Κυριακή κλειστός. Τέλος, παραγγελία μόνο με τηλέφωνο, δεν είναι σε εφαρμογή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παράγγειλα Hoocut. Σε λίγο θα έρθουν. Αν είναι φόλα θα μπανάρω όσους το πρότειναν!

😛 

Update: Τη γλιτώσατε! :P

Καταρχάς ήρθαν σε χρόνο ρεκόρ σχεδόν κάτω από 15 λεπτά! Η συσκευασία ήταν άψογη και έφτασαν ζεστά και τρυφερά! Αν αυτό που ψάχνω ακριβώς θα το βαθμολογούσα με 10, στο Hoocut μπορώ να δώσω ένα ...8. Νομίζω πως του έλειπε λίγη παραπάνω γεύση στο κρέας του (δοκίμασα ένα με χοιρινό και ένα με κοτόπουλο). Αλλά και μόνο που δεν βάζει πατάτες μέσα στα τυλιχτά, είναι από μόνο του λόγος για να το αγαπήσω!

Thnx! :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, billdanos said:

Παράγγειλα Hoocut. Σε λίγο θα έρθουν. Αν είναι φόλα θα μπανάρω όσους το πρότειναν!

😛 

Update: Τη γλιτώσατε! :P

Καταρχάς ήρθαν σε χρόνο ρεκόρ σχεδόν κάτω από 15 λεπτά! Η συσκευασία ήταν άψογη και έφτασαν ζεστά και τρυφερά! Αν αυτό που ψάχνω ακριβώς θα το βαθμολογούσα με 10, στο Hoocut μπορώ να δώσω ένα ...8. Νομίζω πως του έλειπε λίγη παραπάνω γεύση στο κρέας του (δοκίμασα ένα με χοιρινό και ένα με κοτόπουλο). Αλλά και μόνο που δεν βάζει πατάτες μέσα στα τυλιχτά, είναι από μόνο του λόγος για να το αγαπήσω!

Thnx! :) 

πατατα ,τζατζικη μουσταρδα κετσαπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαϊδάρι Μπαρμπαγιάννης λατρεία!

Από κέντρο, σε σουβλάκια (καλαμάκια που τα λέτε εσείς οι Αθηναίοι), μου άρεσε ο Έλβις και για πίτες το Royal στο Μοναστηράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, γροσερισοπ είπε

για αμπελόκηπους τπτ ρε αλάνια δεν εχουμε; η να φέρνει;

τπτ λαδωμένο πιτακι ωραιο παλιατζίδικο!

δοκίμασε τον Γιώργο στην Βαραταση (γκυζη και Αλεξάνδρας). Δεν θυμαμαι τι πίτα κάνει γιατί έχω φύγει 4 χρόνια τωρα, αλλά είναι ο καλύτερος της περιοχής.

Μόλις τώρα, Dinos_12345 είπε

Για χαϊδάρι Μπαρμπαγιάννης λατρεία!

Από κέντρο, σε σουβλάκια (καλαμάκια που τα λέτε εσείς οι Αθηναίοι), μου άρεσε ο Έλβις και για πίτες το Royal στο Μοναστηράκι

Ο Ελβις στον κεραμικό;

Δεν έχει γύρο, αλλά τα σουβλάκια του είναι πολύ καλά.  (χοιρινό, κοτόπουλο και κεμπάπ)

Επεξ/σία από smpt
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα αυτά τυπου έλβις ειναι πολυ κλινικα.

βάλε ρε κ*****Λη καμια ντομάτα κρεμμυδι στα σουβλακια τα τρωμε σκέτα.

γενικα το χουν χούι εδώ αθηνα με τα τεμαχια και τη ξερη πατάτα και το ψωμι.

βαλε να γλιστρησει ρε φλώρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, phanispal said:

Να σου βάλει και μια πίτα να τα κάνεις τυλιχτό;

δεν θελω πατάτες.

όταν του λεω μην μου βαζεις παταάτα στο τεμάχιο θέλω καμια ντοματα κρεμμυδι να δροσίσει μου λένε να παρω μερίδα οι αντιλαικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, γροσερισοπ είπε

για αμπελόκηπους τπτ ρε αλάνια δεν εχουμε; η να φέρνει;

τπτ λαδωμένο πιτακι ωραιο παλιατζίδικο!

Ο "Θανάσης" στη Σοφίας Σλίμαν (μεταξύ Σεβαστουπόλεως και Κιφησίας), υπάρχει ακόμα; Όταν έμενα εκεί, ήμουν συχνός πελάτης και δεν είχα απογοητευτεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, wizzy said:

Ο "Θανάσης" στη Σοφίας Σλίμαν (μεταξύ Σεβαστουπόλεως και Κιφησίας), υπάρχει ακόμα; Όταν έμενα εκεί, ήμουν συχνός πελάτης και δεν είχα απογοητευτεί ποτέ.

πολύ κάτω του μετριου για εμένα. βρωμαει και λιγο σαν σκυλος καμια φορά.

πλάκα εχει αλλα ειναι και υπερβολικα μικρο το δόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...