Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, billdanos είπε

Μικρά τυλιχτά (προσέξτε τη λέξη: τυλιχτά, όχι διπλωμένα με το ζόρι) όπως παλιά φτιάχνει κανείς? Πληρώνω όσο όσο για να βρω πίτα με γύρο ή σουβλάκι, που να χωράει στο στόμα και να τρώγεται σε 4-5 μπουκιες...

Με τα σημερινά εκτρώματα που είναι μισό κιλό το ένα, μπορώ να φάω ένα με το ζόρι ενώ πριν πολλά χρόνια ήθελα 2-3! 

https://goo.gl/maps/gjnfNbejNopCwPSS6 

Καλλιθέα 

δεν εχει γύρο μονο σουβλακι - καλαμακι , ανοιγει μονο απόγευμα συγκεκριμενες ώρες μεχρι να τελειώσουν τα καλαμάκια μπιφτέκια. 

πατατες εβαλε προσφατα πριν κανα χρονο αν δε κανω λαθος

το λειτουργούσε ενας ηλικιωμένος με τη γυναικά του, τελευταία μονο τη γυναικα του κ το γιο του εχω πετύχει. οταν ηταν κ οι 3ς ακουγες μοναδικες ατακες να την λεει η γιαγιά στο παππού οτι δε κανει γρηγορα.

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Γαλάτσι έχει πολλά ωραία σουβλατζίδικα (πιττεσ των γεύσεων, άγραφα κ.α) αλλά δεν έχουμε βρει κανένα καλό κεμπαπτζιδικο..αν έχετε κάποιο υπόψη σας πείτε μου. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ThReSh είπε

Δεν έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια, προτιμώ τον άλλο Κώστα.

Εγώ έχω δοκιμάσει,αλλά προτιμώ τον άλλο Κωστα,που λες κ εσύ.Σημερα πήγα στην πεντελης,στον Κωστα,χτύπησα δύο,πολύ καλά σουβλάκια, πεντακάθαρες γεύσεις,αλλά πολύ αναμονή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις αρχισε η οικονομικη κριση στην Ελλαδα επεσε και η ποιοτητα στα σουβλατζιδικα.Καλο σουβλακι εχει η Μασινα στην Λ. Συγγρου στον Αγιο Σωστη διπλα απο το CIAO,το Meat O'clock στην Αλσουπολη στη Ν. Ιωνια και Η Γειτονια στην Ακριτων στην Καλογρεζα.

Επεξ/σία από gustom2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, gasgounis said:

δυστυχως ο γιωργος ο Μαραζιωτης τα τελευταια χρονια τα εχει χαλασει παρα πολυ.

Παλια ηταν κορυφαιο αλλα οχι πλεον...

Για χρονια πηγαιναμε με την παρεα καθε εβδομαδα αλλα τωρα ουτε απ' εξω. Και το delivery τραγικο.

Βεβαια εχω να φαω 2 3 χρονια και δεν ξερω πως ειναι τωρα. Αλλα εχω ακουσει οτι δεν το δουλευει ο Γιωργος τωρα. Ελπιζω να ξαναγυρισε στη παλια ποιοτητα του

Εδώ και πολλά χρόνια το δουλεύει ο γιος του. Τρώω εκεί μια 20ετία τουλάχιστον και διαφορα δεν έχω παρατηρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιπερακιας.. Αρχές μεσογείων με κατεύθυνση προς Αγία Παρασκευή.. Χοιρινό καλάμακι για σεμινάριο 

Λειβαδια ομόνοια.. Κλασσικό χοιρινό καλαμάκι χωρίς πολλά πολλά.. Αντρικά 

Το σουβλάκι της χαροκοπου Καλλιθέα.. Εκπληκτικό καλαμάκι κοτόπουλο για το οποίο είναι και γνωστός.. Υπέρ τούμπανο 

Κεμπάπ Θανάσης δαγκωτό μητροπόλεως 

 

 

Επεξ/σία από Getapen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Στην Καλλιθέα βρίσκεις καλή ποιότητα στα περισσότερα.

Ο Βασίλης ωστόσο είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει, πάντα σε ότι αφορά πιτόγυρο.

Υπάρχουν δύο "Βασίληδες" Καλλιθέα, στην Λασκαρίδου. Ο ένας λασκαρίδου με σκίππη και ο άλλος λασκαρίδου πάνω από σιβιτανίδου. Δεν έχουν σχέση μεταξύ τους (συνωνυμία).

Μάλλον αναφέρεσαι στον δεύτερο, από τον οποίο έχω τις ίδιες (μετριότατες μέχρι κακές) εντυπώσεις. Ο βασίλης λασκαρίδου-σκίππη έχει πολύ νόστιμο γύρο και εξαιρετικές σούβλες.

Επίσης έχω πάθει την πλάκα μου με το "κουκλί" στην βενιζέλου (θησέως, τελος πάντων όπως λέγεται η οδός αυτό το μήνα). Τρομερές σούβλες, πήρα από εκεί τυχαία, σε άκυρη εποχή διακοπών, και χτυπούσα το κεφάλι μου που δεν κοίταζα μαγαζιά εκτός efood!

Άλλο μαγαζί που ξεχωρίζω στην καλλιθέα είναι το μπιφτεκοπωλειο, που αναφέρθηκε κι από προηγούμενους φίλους. Σουβλάκια, μπιφτέκια και λουκάνικα μόνο, δεν έχει σούβλες. Θέλει λίγη υπομονή αν πάρεις από το μαγαζί, καταφέρνουν να αργούν ακόμα κι αν περιμένουν τρια άτομα. Από τα καλύτερα μπιφτεκάκια σε πίτα όμως.

Τιμητική αναφορά στην MASA (επίσης βενιζέλου), η οποία αν και δεν έχει σουβλάκια, κάνει τα πιο λατρεμένα, παραφορτωμένα, και γουρουνίστικα νόστιμα σάντουιτς (για τους connoisseurs του είδους, σκεφτείτε κάτι σε στυλ κοτοπουλάδων, σε άριστη εκτέλεση). Φήμες λένε ότι η Αντωνιάδου εκπαίδευε εκεί τους Αμερικανούς αστροναύτες. 😁

 

 

 

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, spyros_vas είπε

@Speculoos εχεις καποιο αλλο κατα νου στην γυρω περιοχη ?

Όχι δυστυχώς, έχω φάει στα κλασικά μεγάλα σε μέγεθος μαγαζιά πέριξ της Μεταξά, πολύ χαμηλότερα δηλαδή απ'όπου είναι η Λιβαδειά. Κάτι Πρόεδροι, Ζαχούληδες, Σπιτικό, Τσι Τσι, Λαός και καλαμάκι.

Όλα προκατ, μόνο αν έχεις αρκετές πείνες και χαμηλές απαιτήσεις. Ο zahoulis όπως λέγεται πλέον όταν ήταν ακόμα Ζάχος ήταν θεσμός, όχι πια. Ο Πρόεδρος ποιότητα franchise, ok passable. Το Τσι Τσι είναι για να πηγαίνεις τους τουρίστες φίλους σου. Το Λαός και καλαμάκι πολύ κάτω του μετρίου, δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, sndev είπε

https://goo.gl/maps/gjnfNbejNopCwPSS6 

Καλλιθέα 

δεν εχει γύρο μονο σουβλακι - καλαμακι , ανοιγει μονο απόγευμα συγκεκριμενες ώρες μεχρι να τελειώσουν τα καλαμάκια μπιφτέκια. 

πατατες εβαλε προσφατα πριν κανα χρονο αν δε κανω λαθος

το λειτουργούσε ενας ηλικιωμένος με τη γυναικά του, τελευταία μονο τη γυναικα του κ το γιο του εχω πετύχει. οταν ηταν κ οι 3ς ακουγες μοναδικες ατακες να την λεει η γιαγιά στο παππού οτι δε κανει γρηγορα.

Ωπ ναι αυτον τον ειχα ξεχασει. Πολυ καλος, μας πηγαινε η γιαγια και περναμε μια φορα το μηνα 

Μπαινει ανετα στην κατηγορια το παλιο καλο σουβλακι.

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, taris είπε

Υπάρχουν δύο "Βασίληδες" Καλλιθέα, στην Λασκαρίδου. Ο ένας λασκαρίδου με σκίππη και ο άλλος λασκαρίδου πάνω από σιβιτανίδου. Δεν έχουν σχέση μεταξύ τους (συνωνυμία).

Μάλλον αναφέρεσαι στον δεύτερο, από τον οποίο έχω τις ίδιες (μετριότατες μέχρι κακές) εντυπώσεις. Ο βασίλης λασκαρίδου-σκίππη έχει πολύ νόστιμο γύρο και εξαιρετικές σούβλες.

Επίσης έχω πάθει την πλάκα μου με το "κουκλί" στην βενιζέλου (θησέως, τελος πάντων όπως λέγεται η οδός αυτό το μήνα). Τρομερές σούβλες, πήρα από εκεί τυχαία, σε άκυρη εποχή διακοπών, και χτυπούσα το κεφάλι μου που δεν κοίταζα μαγαζιά εκτός efood!

Άλλο μαγαζί που ξεχωρίζω στην καλλιθέα είναι το μπιφτεκοπωλειο, που αναφέρθηκε κι από προηγούμενους φίλους. Σουβλάκια, μπιφτέκια και λουκάνικα μόνο, δεν έχει σούβλες. Θέλει λίγη υπομονή αν πάρεις από το μαγαζί, καταφέρνουν να αργούν ακόμα κι αν περιμένουν τρια άτομα. Από τα καλύτερα μπιφτεκάκια σε πίτα όμως.

Τιμητική αναφορά στην MASA (επίσης βενιζέλου), η οποία αν και δεν έχει σουβλάκια, κάνει τα πιο λατρεμένα, παραφορτωμένα, και γουρουνίστικα νόστιμα σάντουιτς (για τους connoisseurs του είδους, σκεφτείτε κάτι σε στυλ κοτοπουλάδων, σε άριστη εκτέλεση). Φήμες λένε ότι η Αντωνιάδου εκπαίδευε εκεί τους Αμερικανούς αστροναύτες. 😁

Έχεις δίκιο, τώρα το γκούγκλαρα. Στον δεύτερο αναφέρομαι, απ'τον άλλον δεν έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, taris είπε

Υπάρχουν δύο "Βασίληδες" Καλλιθέα, στην Λασκαρίδου. Ο ένας λασκαρίδου με σκίππη και ο άλλος λασκαρίδου πάνω από σιβιτανίδου. Δεν έχουν σχέση μεταξύ τους (συνωνυμία).

Μάλλον αναφέρεσαι στον δεύτερο, από τον οποίο έχω τις ίδιες (μετριότατες μέχρι κακές) εντυπώσεις. Ο βασίλης λασκαρίδου-σκίππη έχει πολύ νόστιμο γύρο και εξαιρετικές σούβλες.

Επίσης έχω πάθει την πλάκα μου με το "κουκλί" στην βενιζέλου (θησέως, τελος πάντων όπως λέγεται η οδός αυτό το μήνα). Τρομερές σούβλες, πήρα από εκεί τυχαία, σε άκυρη εποχή διακοπών, και χτυπούσα το κεφάλι μου που δεν κοίταζα μαγαζιά εκτός efood!

Άλλο μαγαζί που ξεχωρίζω στην καλλιθέα είναι το μπιφτεκοπωλειο, που αναφέρθηκε κι από προηγούμενους φίλους. Σουβλάκια, μπιφτέκια και λουκάνικα μόνο, δεν έχει σούβλες. Θέλει λίγη υπομονή αν πάρεις από το μαγαζί, καταφέρνουν να αργούν ακόμα κι αν περιμένουν τρια άτομα. Από τα καλύτερα μπιφτεκάκια σε πίτα όμως.

Τιμητική αναφορά στην MASA (επίσης βενιζέλου), η οποία αν και δεν έχει σουβλάκια, κάνει τα πιο λατρεμένα, παραφορτωμένα, και γουρουνίστικα νόστιμα σάντουιτς (για τους connoisseurs του είδους, σκεφτείτε κάτι σε στυλ κοτοπουλάδων, σε άριστη εκτέλεση). Φήμες λένε ότι η Αντωνιάδου εκπαίδευε εκεί τους Αμερικανούς αστροναύτες. 😁

για τους βασιλιδες ειναι ακριβως οπως το λες

για το κουκλί ειμαι δίπλα κ δεν το χω δει ποτε.. το διάβασα τωρα κ το googlara..  θα δοκιμάσω σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...