Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά Ποδήλατα


fogeo933

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σε ρωτήσω αν ξερεις ;μπηκα να κάνω αίτηση αλλά την ακύρωσα ,τώρα που ξανά μπαίνω πάνω αριστερά γράφει ακυρωμένη αίτηση αλλά δεν με αφήνει να κάνω καινουργια ,ξερεις τι γίνεται ;εναλλακτικά θα μπω με το ΑΦΜ της γυναίκας μου .Όσο αφορά τα χρήματα ο πωλητης μου είπε ένα μήνα plus για την αρχική έγκριση και μετά από 3-4 μήνες για τη τελική .Εγώ πήγα έκανα test το gocycle 3000  ποδηλατο και μου δίνει 800 επιδότηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω ακούσει κάποιον να παίρνει χρήματα ακόμη. Για ατομικά ζητήματα με δηλώσεις κτλ. υπάρχει τηλέφωνο υποστήριξης και email, τα έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν, ανταποκρίνονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα είμαι αρκετά μπερδεμένος .Ψαχνω ηλεκτρικο σπαστο ποδηλατο να μπαίνει σε ασανσερ 90χ90 .Εδώ Ελλάδα δεν βρίσκω κάτι αξιόλογο και αυτά που βρίσκω μαζί με την επιδότηση βγαίνουν ακριβά .Βλέπω εξωτερικό από 20αρα ρόδα για 26 το βλέπω δύσκολο γιατί υπάρχουν περιορισμοί στις διαστασεις αναδιπκωσης αλλά και στο υψος της σελασ ,’βλέπω  τα fiido ,samebike ,ancheer,rich bit .Tι να πάρω ,ποια είναι αξιόλογα .Μπηκα σε μια σελίδα ελληνική κατόχων του fiido ικανοποιημένοι φαίνονται βλέπω κάτι αλλά samebike με αναρτήσεις και αυτά καλά μου φαίνονται .Τι να πάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και έχω το Fiido D2S και το βάζω σε ασανσέρ περίπου 1,15*1,15 (αλλά αν υπολογίσω τις εσωτερικές πόρτες που πρέπει να κλείσουν για να ξεκινήσει το ασανσέρ τα νούμερα είναι μικρότερα) χωρίς να το σπάω, θα σου πω τι γίνεται.

Χωρίς να το σπάσω και γυρνώντας το τιμόνι, το μήκος του είναι ~1,20. Βάσει πυθαγόρειου θεωρήματος, η διαγώνιος του ασανσέρ σου πρέπει να είναι ~1,27. Άρα κανονικά πρέπει να χωράει χωρίς να χρειάζεται να το σπάσεις. Το αναφέρω επειδή πιστεύω πως από ένα σημείο και μετά θα σιχτιρίσεις αν πρέπει να το σπας και να το ενώνεις κάθε μα κάθε φορά.

Εκτός κι αν δεν κοιτάς για κάποιο με μικρές ρόδες και θες μεγαλύτερο κι ας χρειάζεται να το σπας και να το ενώνεις σε κάθε σου μετακίνηση.

Μέτρα τι περιθώριο έχεις στο δικό σου ασανσέρ για να διαλέξεις πιο εύκολα.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μιας και έχω το Fiido D2S και το βάζω σε ασανσέρ περίπου 1,15*1,15 (αλλά αν υπολογίσω τις εσωτερικές πόρτες που πρέπει να κλείσουν για να ξεκινήσει το ασανσέρ τα νούμερα είναι μικρότερα) χωρίς να το σπάω, θα σου πω τι γίνεται.

Χωρίς να το σπάσω και γυρνώντας το τιμόνι, το μήκος του είναι ~1,20. Βάσει πυθαγόρειου θεωρήματος, η διαγώνιος του ασανσέρ σου πρέπει να είναι ~1,27. Άρα κανονικά πρέπει να χωράει χωρίς να χρειάζεται να το σπάσεις. Το αναφέρω επειδή πιστεύω πως από ένα σημείο και μετά θα σιχτιρίσεις αν πρέπει να το σπας και να το ενώνεις κάθε μα κάθε φορά.

Εκτός κι αν δεν κοιτάς για κάποιο με μικρές ρόδες και θες μεγαλύτερο κι ας χρειάζεται να το σπας και να το ενώνεις σε κάθε σου μετακίνηση.

Μέτρα τι περιθώριο έχεις στο δικό σου ασανσέρ για να διαλέξεις πιο εύκολα.

Το ασανσερ μου είναι μικρό 90χ90 .Το ποδηλατο του μικρού ideal 20αρι μπαίνει όρθιο .ΔΕΝ ψαχνω κάτι μικρότερο από 20 αρι .Πιστεύω ότι β 20αρα ρόδα είναι καλη για μένα .Το 26 αρι δεν χωράει βγαίνει 1 μέτρο σπαστο και το τιμόνι δεν σπάει.Το fiido 4s που κοιτάζω χωράει  στο μήκος οριακά 90 το ασανσερ το fiido αν δεν  κάνω λαθος 85-88 βγαίνει.Επισης είδα σήμερα ένα 26 αρι rich bit ωραιο δεν λέω  αλλά δεν μου κάνει γιατί το θέμα δεν είναι να μπαίνει άνετα στο ασανσερ αλλά και μπορώ να το βάζω στο αμάξι ,πράγμα που γίνεται γιατί το τιμόνι σπάει .Στο μέγεθος έχω αποφασίσει από εταιρία τι κάνω -fiido -rich bit -samebike? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Ilzals είπε

Το ασανσερ μου είναι μικρό 90χ90 .Το ποδηλατο του μικρού ideal 20αρι μπαίνει όρθιο .ΔΕΝ ψαχνω κάτι μικρότερο από 20 αρι .Πιστεύω ότι β 20αρα ρόδα είναι καλη για μένα .Το 26 αρι δεν χωράει βγαίνει 1 μέτρο σπαστο και το τιμόνι δεν σπάει.Το fiido 4s που κοιτάζω χωράει  στο μήκος οριακά 90 το ασανσερ το fiido αν δεν  κάνω λαθος 85-88 βγαίνει.Επισης είδα σήμερα ένα 26 αρι rich bit ωραιο δεν λέω  αλλά δεν μου κάνει γιατί το θέμα δεν είναι να μπαίνει άνετα στο ασανσερ αλλά και μπορώ να το βάζω στο αμάξι ,πράγμα που γίνεται γιατί το τιμόνι σπάει .Στο μέγεθος έχω αποφασίσει από εταιρία τι κάνω -fiido -rich bit -samebike? 

Απο τις εταιριες αυτες υπαρχουν αντιπροσωπειες στην ελλαδα για καλυψη ανταλλακτικων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Απο τις εταιριες αυτες υπαρχουν αντιπροσωπειες στην ελλαδα για καλυψη ανταλλακτικων???

Όχι ότι θέλεις το παραγγέλνεις από το εξωτερικό .Η fiido έχει site με ανταλακτικα  .Κάποια βασικά όμως λάστιχα φρένα σέλα κτλ τα αλλάζεις και εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

email που μου ηρθε χθες Κυριακη ωρα 20.05 .... Τι φαση? Αν θελει-γνωριζει ας πει καποιος-α τη συνεχεια της διαδικασιας. Θα παρει πανω απο 6μηνο??? 👱‍♂️

Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό 21277-******** ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την πληρότητα των στοιχείων της και θα συμπεριληφθεί στον Πίνακα Κατάταξης.

Θα ακολουθήσει νεότερη αποστολή email με τους όρους της απόφασης υπαγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, gianniscitycoco είπε

email που μου ηρθε χθες Κυριακη ωρα 20.05 .... Τι φαση? Αν θελει-γνωριζει ας πει καποιος-α τη συνεχεια της διαδικασιας. Θα παρει πανω απο 6μηνο??? 👱‍♂️

Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό 21277-******** ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την πληρότητα των στοιχείων της και θα συμπεριληφθεί στον Πίνακα Κατάταξης.

Θα ακολουθήσει νεότερη αποστολή email με τους όρους της απόφασης υπαγωγής.

Φιλε μου,
μου ηρθε κι εμενα αυτο το email
( το 2ο email Που αναφερει, με τους ορους, δε μου ηρθε ποτε! )
Στην συνεχεια αγορασα το ποδηλατο,
Εστειλα τα δικαιολογητικα και εδω και 2 μηνες +
περιμενω τον ελεγχο των νεων δικαιολογητικων και την πληρωμη της επιδοτησης.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, koulouri είπε

Φιλε μου,
μου ηρθε κι εμενα αυτο το email
( το 2ο email Που αναφερει, με τους ορους, δε μου ηρθε ποτε! )
Στην συνεχεια αγορασα το ποδηλατο,
Εστειλα τα δικαιολογητικα και εδω και 2 μηνες +
περιμενω τον ελεγχο των νεων δικαιολογητικων και την πληρωμη της επιδοτησης.....

Μεχρι να ερθει η νεοτερη αποστολη email που λενε, θα εχουμε γερασει. 

Τι χαλι ειναι αυτο; Μια διευκολυνση στον κοσμο πανε να κανουν και τα χουν σκ... σει και μ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία η υπεύθυνη δήλωση που ζητάνε τι κάνω ;συμπληρώνω μια δήλωση αποδοχής των όρων βάζω υπογραφή  και την ανεβάζω ;γιατί νομίζω ότι είναι άκυρο αυτό ,γίνεται με κάποιο άλλο τροπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Ilzals είπε

Μια απορία η υπεύθυνη δήλωση που ζητάνε τι κάνω ;συμπληρώνω μια δήλωση αποδοχής των όρων βάζω υπογραφή  και την ανεβάζω ;γιατί νομίζω ότι είναι άκυρο αυτό ,γίνεται με κάποιο άλλο τροπο;

Όχι δεν στέλνεις καμία υπεύθυνη δήλωση.

Υπάρχει ένα κουτάκι το όποιο το τικάρεις και στην ουσία δηλώνεις ότι αποδέχεσαι τους όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vali είπε

Όχι δεν στέλνεις καμία υπεύθυνη δήλωση.

Υπάρχει ένα κουτάκι το όποιο το τικάρεις και στην ουσία δηλώνεις ότι αποδέχεσαι τους όρους.

Μόλις τώρα, Ilzals είπε
25 λεπτά πριν, vali είπε

Όχι δεν στέλνεις καμία υπεύθυνη δήλωση.

Υπάρχει ένα κουτάκι το όποιο το τικάρεις και στην ουσία δηλώνεις ότι αποδέχεσαι τους όρους.

Ποτέ τις στέλνεις τις υπεύθυνες δηλώσεις ;εσένα μετά την υποβολή της προσφοράς ποτέ πήρες έγκριση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ilzals είπε

Ποτέ τις στέλνεις τις υπεύθυνες δηλώσεις ;εσένα μετά την υποβολή της προσφοράς ποτέ πήρες έγκριση ;

Συμπληρώνεις την αίτηση και επισυνάπτεις ότι δικαιολογητικά ζητάει, τικάρεις το κουτάκι που  στην ιστοσελίδα τις αίτησης και καταχωρείς ηλεκτρονικά την αιτησή σου. Σε 2 μήνες ήρθε η έγκριση της αίτησης. Έχεις κατόπιν 6 μήνες προθεσμία να προχωρήσεις στην αγορά του ποδηλάτου. Όταν το αγοράσεις καταχωρείς μια βεβαίωση δική σου, το τιμολόγιο και μια βεβαίωση του εμπόρου, στην ιστοσελίδα του κινούμαι ηλεκτρικά και περιμένεις(αρκετά) να πιστώσουν την επιδότηση στο λογαριασμό σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vali είπε

Συμπληρώνεις την αίτηση και επισυνάπτεις ότι δικαιολογητικά ζητάει, τικάρεις το κουτάκι που  στην ιστοσελίδα τις αίτησης και καταχωρείς ηλεκτρονικά την αιτησή σου. Σε 2 μήνες ήρθε η έγκριση της αίτησης. Έχεις κατόπιν 6 μήνες προθεσμία να προχωρήσεις στην αγορά του ποδηλάτου. Όταν το αγοράσεις καταχωρείς μια βεβαίωση δική σου, το τιμολόγιο και μια βεβαίωση του εμπόρου, στην ιστοσελίδα του κινούμαι ηλεκτρικά και περιμένεις(αρκετά) να πιστώσουν την επιδότηση στο λογαριασμό σου.

 

Αν δεν έχω την υπομονή να περιμενω την αρχική έγκριση και το πάρω θα κάνω βλακεία ;λες να μην εγκιρθει;το ποδηλατο πλήρη τις προϋποθέσεις είναι σοβαρό κατάστημα που διαφημίζει το προγραμμα ,απλά ολα τα καταστήματα μου κενέ ότι αργεί παρα πολύ και η έγκριση αλλλα και η πίστωση .Φοβάμαι μη γίνει στραβή και χάσω τα λεφτά μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...