Προς το περιεχόμενο

Εξάρθρωση πανευρωπαϊκού κυκλώματος απάτης στη συνδρομητική τηλεόραση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Twoface said:

2006 ο χαλκός στο σπίτι μου έφτανε 20124mbps με συμβόλαιο 20αρα από την vivodi.

Σήμερα 2019 μάλλον ο χαλκός στο σπίτι μου έχει χαλάσει και πιάνω ΜΟΝΟ 11.000mbps από τα 24 που ΠΛΗΡΩΝΩ !

Ρε τι άλλο θα διαβάσουμε 

Crosstalk λέγεται, όσο αυξάνονται οι χρήστες στη γειτονιά δημιουργούνται παρεμβολές οι οποίες επηρεάζουν το συγχρονισμό όλων. Χωρίς βέβαια να υπολογίζουμε απώλειες από φθορές κτλπ μετά από τόσα χρόνια.

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Crosstalk λέγεται, όσο αυξάνονται οι χρήστες στη γειτονιά δημιουργούνται παρεμβολές οι οποίες επηρεάζουν το συγχρονισμό. Χωρίς βέβαια να υπολογίζουμε απώλειες από φθορές κτλπ μετά από τόσα χρόνια.

Εγώ ξέρεις πως το λέω αυτό ; 

Κοροϊδία ! 

Τόσα χρόνια δεν έκαναν τίποτα ούτε μια αναβάθμιση στην περιοχή ! 

Είδαμε και πολυκατοικίες του 70 που με το που ήρθε vdsl χτυπούν 50αρες. 

Εκεί μάλλον βάζανε ειδικό χαλκό ! 

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, Twoface said:

Εγώ ξέρεις πως το λέω αυτό ; 

Κοροϊδία ! 

Τόσα χρόνια δεν έκαναν τίποτα ούτε μια αναβάθμιση στην περιοχή ! 

Είδαμε και πολυκατοικίες του 70 που με το που ήρθε vdsl χτυπούν 50αρες. 

Εκεί μάλλον βάζανε ειδικό χαλκό ! 

Στο vdsl υπάρχει η δυνατότητα του vectoring το οποίο μειώνει αρκετά το crosstalk.

Αναβάθμιση ή βελτίωση στο ADSL την ξεχνάς, δεν αξίζει η επένδυση όταν μπορούν να βάλουν νέα καφαο για vdsl.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Twoface είπε

Εγώ ξέρεις πως το λέω αυτό ; 

Κοροϊδία ! 

Τόσα χρόνια δεν έκαναν τίποτα ούτε μια αναβάθμιση στην περιοχή ! 

Είδαμε και πολυκατοικίες του 70 που με το που ήρθε vdsl χτυπούν 50αρες. 

Εκεί μάλλον βάζανε ειδικό χαλκό ! 

 

 

12 λεπτά πριν, Twoface είπε

2006 ο χαλκός στο σπίτι μου έφτανε 20124mbps με συμβόλαιο 20αρα από την vivodi.

Σήμερα 2019 μάλλον ο χαλκός στο σπίτι μου έχει χαλάσει και πιάνω ΜΟΝΟ 11.000mbps από τα 24 που ΠΛΗΡΩΝΩ !

Ρε τι άλλο θα διαβάσουμε 

Ειναι προφανες πως δεν ξερεις πως λειτουργει η adsl και η  vdsl  οπως το ειχα επισημανει απο την πρωτη στιγμη .Μην το συνεχιζεις αλλο  εκτιθεσαι ,κουραζεις   και εισαι εκτος θεματος .Διαβασε αντιστοιχα  topic  στο  σωστο section του insomnia να ενημερωθεις .

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια απατη, εν γνωσει κλεπταποδοχη ειναι, οπως και με τα windows, απλα και εκει η MS δεν ελεγε ''Ισως ειστε κλεπταποδοχος'' αλλα ''Ισως εχετε πεσει θυμα απατης''.

Τωρα οι δικαιολογιες με τις ταχυτητες των adsl κυκλωματων τι σχεση εχουν με το ολο θεμα; Φαση τι; Μας κλεβουν με τα mbps, τους κλεβουμε με παρανομα tv boxes, ολοι κλεφτες ειμαστε, ολα ενταξει; Το συμβολαιο το διαβασε κανενας; Τι θελατε με 15€-20€ τον μηνα, κυκλωμα 100mbps με sla συμβολαιο;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανειλημμένα έχει αποδειχθεί ότι η πειρατεία δεν αντιμετωπίζεται με απαγορεύσεις και μπλοκάρισμα, αλλά με την εύκολη και οικονομική πρόσβαση του κοινού σε νόμιμο υλικό.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mouses66 είπε

Άλλη είναι η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος Β Ελλάδος. ? Δηλαδή Υπάρχει δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος Κρήτης???!!!

Βορείου και Νοτίου Ελλάδος . Χωρίζεται κάπου στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Ειναι προφανες πως δεν ξερεις πως λειτουργει η adsl και η  vdsl  οπως το ειχα επισημανει απο την πρωτη στιγμη .Μην το συνεχιζεις αλλο  εκτιθεσαι ,κουραζεις   και εισαι εκτος θεματος .Διαβασε αντιστοιχα  topic  στο  σωστο section του insomnia να ενημερωθεις .

αφου ειχες τη vivodi με 20αρια γιατι αλλαξες και πηγες στον αλλον που λεει 24 αρα και εχεις 10αρα???απο περιεργεια ρωταω....

εγω δεν εχω καθολου ιντερνετ και οταν εχω με το σταγονομετρο μια 4αρα απο αναμεταδοση......και δεν παραπονιεμαι γιατι μεσα μου λεω καποια στιγμη θα εχω μια 24αρα που θα ειναι 10αρα

ηθελα να ηξερα αν οι τυποι τα εδιναν ολα τζαμπα τι θα τους ελεγαν ?? μαλλον οτι αναμεταδιδουν παρανομα εικονα.....και εφοσον δεν προκυπτει ενχρηματη συναλλαγη μαλλον θα τους αφηναν ελευθερους και θα τους εκαναν συστασεις να μην το ξανακανουν αφου το εκαναν για εκπαιδευτικους λογους........ομως ειναι γλυκο το χρημα το ρημαδι...λετε να παιρνουν και τα καναλια το ποσοστο τους ??το SKY Italy σε αυτη τη περιπτωση και να ξεχασαν να βαλουν τα λεφτα στο λογαριασμο.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kostasbm είπε

αφου ειχες τη vivodi με 20αρια γιατι αλλαξες και πηγες στον αλλον που λεει 24 αρα και εχεις 10αρα???απο περιεργεια ρωταω....

εγω δεν εχω καθολου ιντερνετ και οταν εχω με το σταγονομετρο μια 4αρα απο αναμεταδοση......και δεν παραπονιεμαι γιατι μεσα μου λεω καποια στιγμη θα εχω μια 24αρα που θα ειναι 10αρα

...

Eκανες λαθος παραθεση :)

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία, τους πιάσανε τους εγκληματίες, λύθηκε το πρόβλημα. Ας σβήσουμε (θα τα πληρώσουμε όλοι εμείς) τώρα 200 εκατομμύρια χρέη της Nova και ας την δώσουμε στον Μαρινάκη.

Επεξ/σία από nagapit
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skiabox είπε

Πάντως σε σχέση με τους άλλους παρόχους με τα λογιστήρια της πλάκας και με τα 1000 ψέματα το δευτερόλεπτο για δίκτυα και διαθεσιμότητες είναι σούπερ αξιόπιστη η Cosmote.

Και ας έχει ακόμα μηδενική εσωτερική μηχανογράφηση (Γερμανοί γαρ) με τμήματα που δεν επικοινωνούν ποτέ μεταξύ τους.

 

Στη χωρα των τυφλων ο μονοφθαλμος ειναι βασιλιας δηλαδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που με χαλάει στην υπόθεση ειναι οτι για ένα πλημμέλημα της πλάκας συνεργάστηκαν 10 χωρες, δικαστικές αρχές, αστυνομικές αρχές και η εε. Οταν μεγάλες εταιρίες χάνουν λεφτα ξαφνικά δουλευει το συστημα, για σοβαρά εγκλήματα που αγγίζουν τον πολίτη και οχι την τσέπη μετόχων εταιρίας δεν βλέπω τέτοια μανούρα. 

  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, pier88 είπε

Επανειλημμένα έχει αποδειχθεί ότι η πειρατεία δεν αντιμετωπίζεται με απαγορεύσεις και μπλοκάρισμα, αλλά με την εύκολη και οικονομική πρόσβαση του κοινού σε νόμιμο υλικό.

Σσσττττ μην λες τέτοια. Χαλάς την πιάτσα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...