Προς το περιεχόμενο

Τέλος εκτελωνισμού €15 για αποστολές από Κίνα με κόστος έως €22


Atropocc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω ακούσει αυτό να γίνεται σε άλλες χώρες Γερμανία πχ που μένουν συγγενείς και φίλοι μια χαρά παραλαμβάνουν τα δέματα από Κίνα και μάλιστα πολύ ποιο γρήγορα από ότι εμείς σήμερα να το παραγγείλουν πχ ποιο γρήγορα θα το καταλάβουν από ότι εμείς και ας έχει πετάξει ειδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα το ψάχνω από το μεσημέρι που το έμαθα. Διάβασα πολύ και μίλησα και με πολλούς φίλους, γνωστούς, συνάδελφους.

Πριν λίγο έμαθα ότι όλο αυτό είναι απόφαση manager από μέσα, γιατί τα ΕΛΤΑ πάνε πάρα πολύ χάλια και τα πράγματα είναι πολύ άσχημα.

Όπως και ότι είναι ανήθικο, αυθαίρετο, παράνομο και καταχρηστικό.

Το αν θα το πιστέψουν/κράξουν κάποιοι ή διαγραφεί το μήνυμα... ε ας είναι. Το πράγμα είναι πολύ χοντρό για να τηρήσουμε ομερτά.

Οπότε να ξέρετε ότι μόνο με μαζικές καταγγελίες θα ανατραπεί η συγκεκριμένη κατάσταση και με ευχές και ελπίδες δεν θα γίνει τίποτα.

Αλλιώς, ήρθε για να μείνει και αυτό το χαράτσι.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Orestis_G είπε

@papas68 Σελίδα 7, έτοιμη την έχω, σε RFC :)

Έστειλα κι εγώ. Προσωπικά την κοινοποίησα και στην ΕΕΤΤ κι ας την πετάξουν άμα θέλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dinos234 είπε

Καλά πότε λειτουργούσε αυτήν η χώρα σε κάτι σωστά κι εκεί που πήγαινε κάτι να γίνει μετά γινόταν ακόμη χειρότερα. 

Σαφώς και θα γίνουν άρνηση εδώ και για 3€ αν είναι πολλά και μαζευτεί ένα ποσό σκέφτεσαι να πληρώσεις πόσο μάλλον για 15€ 

Σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω κάποιες παραγγελίες που είχα κάνει αν είναι να πληρώσω πόσα χρήματα 

θα τους γυρισω πισω πανω απο 10 παραγγελίες αξίας 4-5Ε !

Παραγγελίες που τις περιμένω απο Νοέμβρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dvs είπε

θα τους γυρισω πισω πανω απο 10 παραγγελίες αξίας 4-5Ε !

Παραγγελίες που τις περιμένω απο Νοέμβρη....

Καλά κι εμένα αν μου έρθει για δέματα 5€ που έχω παραγγείλει ακόμη και 10€ να πληρώσω 15€ σαφώς και θα τα γυρίσω πίσω αν ήταν να τα πληρώσω δίπλα τα έπαιρνα κάποια και από εδώ είχα και ρέστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω καμιά 10αριά δέματα από αρχές Δεκέμβρη , όλα αξίας 2-5 ευρώ.Εαν μου έρθει μήνυμα οτι με χρεώνουν 15 ευρώ το δέμα , όχι μόνο θα αρνηθώ παραλλαβή , αλλά θα κάνω μαζικές παραγγελίες από διάφορους πωλητές , πράγματα αξίας των 10 λεπτών.Όσες πιο πολλές παραγγελίες μπορώ.100 παραγγελίες αν μπορώ θα τις κάνω.Ναι το ξέρω είναι άδικο για τους κινέζους αλλά θέλω αυτά τα λαμόγια να μπουκώσουν στα δέματα και να κάνουν όσο περισσότερη χειρωνακτική εργασία γίνεται.Θα κάψω τον λογαριασμό μου αλλά δεν με νοιάζει.Με την καταγγελία στη γραμματεία καταναλωτή δεν πρόκειται να κάνετε παρά μια τρύπα στο νερό.Μαζικές παραγγελίες και άρνηση παραλαβής.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμη και μαζικές παραγγελίες να κάνει κάποιος από τον ίδιο πωλητή αν γίνεται και δεν παραλάβει πάλι θα χάσει ένα ποσό. Ίσως και κάτι γίνει με καταγγελίες και δημοσίευση αυτόν που γίνονται. 

Δεν ξέρω αν υπάρχει και τίποτα από Ε.Ε μήπως και μπορέσει να κάνει κάτι. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Ακόμη και μαζικές παραγγελίες να κάνει κάποιος από τον ίδιο πωλητή αν γίνεται και δεν παραλάβει πάλι θα χάσει ένα ποσό. Ίσως και κάτι γίνει με καταγγελίες και δημοσίευση αυτόν που γίνονται. 

Δεν ξέρω αν υπάρχει και τίποτα από Ε.Ε μήπως και μπορέσει να κάνει κάτι. 

Δεν κάνεις μαζικές από τον ίδιο αλλά διαφρετικούς πωλητές.Μια χαρά κάνεις.100 παραγγελίες των 10 λεπτών είναι 10 ευρώ.Χαλάλι τους αρκεί να τους τρέξω όπως θέλω εγώ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο ήταν να μπορούσε να γίνει κάτι να πήγαιναν στα δικαστήρια και από εκεί να είχαν κάνα πρόστιμο πόσο εκατομμύρια να δούμε μετα με τις βλακείες που κάνουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tarantules είπε

Δεν κάνεις μαζικές από τον ίδιο αλλά διαφρετικούς πωλητές.Μια χαρά κάνεις.100 παραγγελίες των 10 λεπτών είναι 10 ευρώ.Χαλάλι τους αρκεί να τους τρέξω όπως θέλω εγώ...

Κι εγώ σε αυτό το τρόπο διαμαρτυρίας προσανατολιζομαι!!! 

Θα χάσω τις παραγγελίες που έχω κάνει αλλά θα κάνω και άλλες 50 με μικροποσα ώστε να πάθουν Black out! 

Η αλητεία μόνο με αλητεία αντιμετωπίζεται!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...