Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτιδηποτε εχει να κανει με στοχο και shoot,το mouse ειναι ετη φωτος απο καθε controller...να μου πεις Fifa kai Pro δε παιζονται με keyboard να το καταλαβω...σε Star Citizen game type(Joystick type) οτι ειναι καλυτερο σε αισθηση και ανεση απο keyboard να το καταλαβω....αλλα το RDR2 ειναι για keyboard+mouse πολυ καλυτερο...οσο για τα κουμπια,μια χαρα ειμαστε,καμια πολυπλοκοτητα...τι να πουμε και οταν παιζουμε mmorpg με 10-20 abilities και combos μαζεμενα

Επεξ/σία από Asotos33
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H πραγματικότητα ειναι καπου στη μεση, μπορω να καταλαβω πως ειναι υποκειμενικό θα μου πείς οπως τη βρισκει ο καθενας απο εμας.

Εγω ειμαι πιο πολυ gamer του "καναπε" θελω να αραζω καί να παιζω πιθανον και γι αυτο να το βλεπω εγω ετσι, ποτε δε τη παλεψα με το keyboard σε κανενα μα σε κανενα παιχνίδι εκτος απο καθαροαιμα και ανταγωνιστικα fps.

Το rdr2 ειδικα δε θα μπορουσε να ειναι εξαιρεση.. πως να το πω ειναι και το παιχνίδι ετσι φτιαγμενο, νιωθω σαν να βλεπω ταινια, μολης πιασω keyboard & mouse και "κολλησω" το κεφαλι μου μπροστα απ το μόνιτορ μου χαλαει ολο τo immersion και τη στιγμη, μου καταστρέφει το game.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Eνω το να εισαι πανω στο αλογο και να πρεπει να στοχευσεις σε κινουμενο στοχο με controller δεν ειναι ταλαιπωρια...

Μια χαρα παιζει με k/m το shooting part δεν το φτανει κανενα controller

Τώρα μονο αυτό χρειάζεται το thread, ένα gamepad vs mouse...απορώ που απαντάς bud.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SPANK είπε

Τώρα που έχει προχωρήσει λίγο το παιχνίδι το online οσοι ασχολείστε πως ειναι εχει ενδιαφέρον ?

Κανενα απολυτως, βαρετο και ανουσιο. Ιδιες αποστολες χωρις ιδιαιτερο νοημα. Αφου ολοκληρώσεις το story του online (μου πήρε κοντα 2 ωρες) βρισκεσαι να περιφερεσαι σε ενα τεραστιο χαρτη οπου σπανια συναντάς ατομο και δεν εχει τιποτα αλλο να κανεις εκτος απο καποιους "ρολους" κυνηγός, trader κτλπ που ειναι τα μόνα που κρατανε λιγο το ενδιαφερων αμείωτο αλλα οχι ικανα να σπασουν τη μονοτονια του online.

Αλλο ενα αρνητικό δε υπαρχει καθολου ρεαλισμος στο online. Ειναι ακριβως σαν το gtav. Δεν υπάρχει ο ρεαλισμος της αλληλεπίδρασης με τους γυρω npc's που υπαρχει στο free roam του story mode. Σημαδευεις πχ καποιον και ή θα το βαλει στα ποδια αμεσως ή θα σε πυροβολήσει.

Κουμπι διαλογου δεν υπαρχει ή δεν θα παραξενευτει να σου ζητήσει τα ρεστα καποιος npc αν τον ακολουθήσεις για παράδειγμα οπως στο story. Καμια σχέση. Σαν να παιζεις αλλο παιχνίδι. Επισης τα γραφικα ειναι downgrade στo online σε σχεση με το story οπως ακριβως ηταν και στο gtav. 

Τελος στα του microtransaction τα εχει κανει θαλασσα η rockstar οπως και στο gtav, ξεκάθαρα pay to win, απλως αντι για shark card's εχεις gold bars τις οποιες αν εισαι out of cash στο παιχνιδι και πας να αγορασεις κατι σου πεταει ενα ωραιοτατο "buy from store"  αλλιως αναβαθμισεις, οπλα, ρουχισμός κτλπ (τα οποια για καποιο λογο ειναι πανακριβα) παπαλα εκτος αν φαρμαρεις και τα κερδίσεις μεσω challenges κτλπ. Ευτυχως που αυτο με τα λεφτα μπορεις να το παρακαμψεις στο story mode 😏 ;)

Εν τελη αν καποιος με ρωταγε αν αξιζει να ασχοληθεί με το online θα του απανταγα ξεκαθαρα οχι, ειναι 360 μοιρες διαφορετικη εμπειρια απ το story. Σαφως και εχει περιθώρια βελτιωσης με μελλοντικα patch. Απλως για την ωρα ειναι trash και υπαρχει απλα για να υπαρχει.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν εχω ασχοληθει καθολου με το online μπηκα μονο για να παρω τις 50 golden bars που ειχα με την αγορα και δεν ξαναμπηκα ποτε

δεν ξερω για το πως ειναι μπορουμε να φτιαξουμε ενα ποστ να βαζουμε τα ονοματα να βρισκομαστε ? δεν ξερω πως λειτουργει βλεπω σε παλιοτερα ποστ που βαζανε τα παιδια τα ονοματα για να βρεθουν ισως πρεπει να το κανουμε λιγο πιο "επισημο" μπας και το δουμε πιο χαβαλεδιαρικα το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο για το online ειναι αυτο που γραφει ο spilios6.Αν παιζεις μονο σου σε open world λογικο ειναι να βαρεθεις καποια στιγμη.Ισως φταιει και το οτι δεν υπαρχουν αρκετα πραγματα να κανεις.Πρεπει να εχουν μειωσει και τα online modes σε σχεση με το πρωτο αν δεν κανω λαθος.Με παρεα πιστευω  θα ειναι πολυ καλυτερο.Ας κανουμε μια δοκιμη και βλεπουμε.Το δικο μου id ειναι bouldozas.Aυτος ο bud spencer μου  εχει κολλησει αυτα τα nickname:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιζω Online με φιλο απο την αρχη (το παρατησα εδω και 1 εβδομαδα). Αν δεν βάλουν περιεχομενο, το βλεπω να βουλιαζει πολυ συντομα, γιατι ειναι βαρετο οσο δεν παει.... (με παρέα ή όχι) δεν εχει τιποτα να κανεις και ο κοσμος ειναι αδειος.....

Τώρα για να βρεθείτε online, οπως λετε, πρεπει να γινετε φιλοι στο social club πρωτα. Aλλιως δεν τον βλεπεiς ingame, γιατι δεν είναι ένας seamless κοσμος για ολους, αλλα πολλαπλά layers. Mπορει λοιπον να βλέπεις το φιλο σου στα friends, αλλά όχι στον χάρτη γιατί δεν ειναι ποτε στο ιδιο layer (τουλαχιστον δεν μου εχει τυχει ποτε). Οπότε χρειάζεται 1 invite για να ερθει στο layer σου (εκει τον βλεπεις στο χαρτη πλεον,) και αλλο 1 για να μπει μαζι σου σε posse. Ειναι κατι που δεν εξηγει το game, και οσες φορες ερχοτανε ο φιλος στο ιδιο layer, δεν εμπαινε ποτε σε posse, και δεν καταλαβαιναμε το γιατι.......

Επεξ/σία από sellsoap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου θα το δω το απογευμα δεν το θυμαμαι αλλα ισως αν μαζυτουμε βγαλουμε μια ακρη τι παιζει ,  οσο πιο πολλα μυαλα τοσο το καλυτερο ελατε να μαζευτουμε για brainstorming rdr2 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Κανενα απολυτως, βαρετο και ανουσιο. Ιδιες αποστολες χωρις ιδιαιτερο νοημα. Αφου ολοκληρώσεις το story του online (μου πήρε κοντα 2 ωρες) βρισκεσαι να περιφερεσαι σε ενα τεραστιο χαρτη οπου σπανια συναντάς ατομο και δεν εχει τιποτα αλλο να κανεις εκτος απο καποιους "ρολους" κυνηγός, trader κτλπ που ειναι τα μόνα που κρατανε λιγο το ενδιαφερων αμείωτο αλλα οχι ικανα να σπασουν τη μονοτονια του online.

Αλλο ενα αρνητικό δε υπαρχει καθολου ρεαλισμος στο online. Ειναι ακριβως σαν το gtav. Δεν υπάρχει ο ρεαλισμος της αλληλεπίδρασης με τους γυρω npc's που υπαρχει στο free roam του story mode. Σημαδευεις πχ καποιον και ή θα το βαλει στα ποδια αμεσως ή θα σε πυροβολήσει.

Κουμπι διαλογου δεν υπαρχει ή δεν θα παραξενευτει να σου ζητήσει τα ρεστα καποιος npc αν τον ακολουθήσεις για παράδειγμα οπως στο story. Καμια σχέση. Σαν να παιζεις αλλο παιχνίδι. Επισης τα γραφικα ειναι downgrade στo online σε σχεση με το story οπως ακριβως ηταν και στο gtav. 

Τελος στα του microtransaction τα εχει κανει θαλασσα η rockstar οπως και στο gtav, ξεκάθαρα pay to win, απλως αντι για shark card's εχεις gold bars τις οποιες αν εισαι out of cash στο παιχνιδι και πας να αγορασεις κατι σου πεταει ενα ωραιοτατο "buy from store"  αλλιως αναβαθμισεις, οπλα, ρουχισμός κτλπ (τα οποια για καποιο λογο ειναι πανακριβα) παπαλα εκτος αν φαρμαρεις και τα κερδίσεις μεσω challenges κτλπ. Ευτυχως που αυτο με τα λεφτα μπορεις να το παρακαμψεις στο story mode 😏 ;)

Εν τελη αν καποιος με ρωταγε αν αξιζει να ασχοληθεί με το online θα του απανταγα ξεκαθαρα οχι, ειναι 360 μοιρες διαφορετικη εμπειρια απ το story. Σαφως και εχει περιθώρια βελτιωσης με μελλοντικα patch. Απλως για την ωρα ειναι trash και υπαρχει απλα για να υπαρχει.

360 μοίρες σε φέρνουν στην ίδια κατεύθυνση που ξεκίνησες 🤣 .

Παρόλα αυτά,όπως τα περιγράφεις.. έτσι είναι και στο ps4 και δεν το έπαιξα τόσο,χίλιες φορές να δώσει βάσει κάποιος στο SP κομμάτι του.
Το Mp του υπάρχει γιαυτούς που δε μπορούν να κοιμηθούν τα βράδια αν ο τίτλος δεν έχει MP :P .Εδω να κάναμε heists να δεις χαβαλέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

360 μοίρες σε φέρνουν στην ίδια κατεύθυνση που ξεκίνησες 🤣 .

Παρόλα αυτά,όπως τα περιγράφεις.. έτσι είναι και στο ps4 και δεν το έπαιξα τόσο,χίλιες φορές να δώσει βάσει κάποιος στο SP κομμάτι του.
Το Mp του υπάρχει γιαυτούς που δε μπορούν να κοιμηθούν τα βράδια αν ο τίτλος δεν έχει MP :P .Εδω να κάναμε heists να δεις χαβαλέ!

Και να σκεφτεις κατι, τα λεει ολα αυτα τωρα καποιος που απο τη πρωτη μερα που το αγορασα ασχοληθηκα καμια δεκαρια μερες με το online μονο και μετα επιασα τωρα τελευταια δλδ το story και λεω τι παιζω τωρα και τι επαιζα, γι' αυτο και το αναλυτικο ''review'' 😂

Παντως με παρεουλα να χαβαλεδιασεις λιγο μεχρη να βαρεθεις δεν θα ειναι ασχημο,GreekKing7777οποιος θελει να με κανει add.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2019 στις 2:53 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Το συγκεκριμένο game δεν εχει σχεδιαστει για keyboard, ειναι καθαρα για controller, το πληκτρολόγιο ειναι σκετη ταλαιπωρια σε τετοια παιχνίδια.

to controller είναι για αεροπλανάκια και ραλακια...σε όλα τα αλλα...mouse μονο !

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αφού σας αρέσει να ψάχνεστε,
η απλή έκδοση με 32€

https://www.cjs-cdkeys.com/products/Red-Dead-Redemption-2-RU-VPN-ACTIVATION-CD-Key-(Digital-Download).html
(δε θυμαμαι να έχω αγοράσει από εδω,δε βλέπω και αποθηκευμένα μου στοιχεία)
οδηγίες για το VPN δίνουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...