Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παυω να ασχολούμαι με το online τελικα ειναι ενας μηχανισμος farming και pay to play τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο. Ειναι ξεφτιλα το οτι σου δίνει 0.2-0.5 του ενως gold σε treasure και τα ζωα κανουν πολυ πιο σπανια spawn επιτηδες για να σε εξαναγκάσει το παιχνίδι να αγορασεις gold επειδη θα βγαίνουν με δυσκολια τα challenges. Ντροπη rockstar. Επεσε πολυ στα ματια μου. Πολυ ανήθικος και εξευτελιστικός ο τροπος που ζητιανεύουν λεφτα απλα και μονο για να χαρεις το βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου τη στιγμη που εχεις πληρωσει ηδη.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου

το βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου δεν ειναι το SP? Σου ζητησε λεφτα εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Παυω να ασχολούμαι με το online τελικα ειναι ενας μηχανισμος farming και pay to play τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο. Ειναι ξεφτιλα το οτι σου δίνει 0.2-0.5 του ενως gold σε treasure και τα ζωα κανουν πολυ πιο σπανια spawn επιτηδες για να σε εξαναγκάσει το παιχνίδι να αγορασεις gold επειδη θα βγαίνουν με δυσκολια τα challenges. Ντροπη rockstar. Επεσε πολυ στα ματια μου. Πολυ ανήθικος και εξευτελιστικός ο τροπος που ζητιανεύουν λεφτα απλα και μονο για να χαρεις το βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου τη στιγμη που εχεις πληρωσει ηδη.

Ρε παιδια για να καταλαβω γραφτηκα free trial στο prime twitch που συνδεεται με το Amazon για ενα μηνα για να παρω την αδεια τσαμπα , με χρεωσε 1,86 και δεν ξερω το λογο αφου λεει οτι ειναι free και οταν δεν ειχα λεφτα στην καρτα δεν με αφηνε να κανω claim και οταν μετεφερα 10 ευρω μου τραβηξε 1,86 ! θα στειλω μηνυμα να μαθω εννοειται 

μπαινω να δω στο social μου λεει μπραβο εχεις κανει claim και μπαινω και δεν εχω τιποτα και μου βγαζει αυτα !

The Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
The Collector's Bag
Extra 10% on all game-wide discounts
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards

Που ειναι η αδεια ρεεεεεεεε  και γιατι τσιμπησαν τα λεφτα ? 

The Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
 
The Collector's BagThe Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
The Collector's Bag
Extra 10% on all game-wide discounts
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards
 
Extra 10% on all game-wide discounts
 
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
 
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
 
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards
 
Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετικά με κάτι που παρατήρησα και δεν ξέρω που οφείλεται.

έχω ανεβάσει τα γραφικά με την 5700 και ανα τακτά χρονικά διαστήματα ένω ενα στιγμιαίο πάγωμα/fps drop. Όπως και είδα, εκείνη την ώρα αδειάζει-γεμίζει η vram με δεδομένα (φαντάζομαι νεα μιας και προχωράω στον χάρτη κλπ) το θέμα είναι οτι η κάρτα έχει 72% πιασμένη μνήμη όταν το κάνει αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.

έχω την εντύπωση οτι με vulcan ΔΕΝ το έκανε. Το έχω γυρίσει εδώ και λίγες μέρες σε DX12 να δω αν υπάρχουν διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

το βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου δεν ειναι το SP? Σου ζητησε λεφτα εκει?

Το βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου ειναι οτι περιλαμβανεται στα 115 gb του πληρες πακετου, και το mp βασικο περιεχομενο του παιχνιδιου ειναι, το πληρωσα με τα λεφτα μου για να το εχω και οταν βαζω να παιξω ειμαι σε εναν κενο κοσμο που δεν εχω τι να κανω επειδη ερχεται η rockstar με νταβατζιλικι και με το ετσι θελω και μου ζηταει gold bars και για τον αερα που αναπνεω και με ''σπρωχνει'' με εξευτελιστικο τροπο να αγορασω με τα λεφτα μου δινοντας μου επισης εξευτελιστικη ποσοτητα gold κανοντας challenges, missions κτλπ.. Παρολα αυτα δινει γεναιωδορη ποσοτητα gold αν βαλεις καρτουλα και αγορασεις βεβαιως βεβαιως.

5 ώρες πριν, spilios6 είπε

Ρε παιδια για να καταλαβω γραφτηκα free trial στο prime twitch που συνδεεται με το Amazon για ενα μηνα για να παρω την αδεια τσαμπα , με χρεωσε 1,86 και δεν ξερω το λογο αφου λεει οτι ειναι free και οταν δεν ειχα λεφτα στην καρτα δεν με αφηνε να κανω claim και οταν μετεφερα 10 ευρω μου τραβηξε 1,86 ! θα στειλω μηνυμα να μαθω εννοειται 

μπαινω να δω στο social μου λεει μπραβο εχεις κανει claim και μπαινω και δεν εχω τιποτα και μου βγαζει αυτα !

The Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
The Collector's Bag
Extra 10% on all game-wide discounts
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards

Που ειναι η αδεια ρεεεεεεεε  και γιατι τσιμπησαν τα λεφτα ? 

The Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
 
The Collector's BagThe Polished Copper Still Upgrade for your Moonshine property
The Collector's Bag
Extra 10% on all game-wide discounts
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards
 
Extra 10% on all game-wide discounts
 
Extra Gold Bars on purchases of Gold Bars
 
Free access to Pixel Pete's Arcade property in GTA Online
 
Extra GTA$ on purchases of Shark Cash Cards
 

Κοντα 1 μηνα εκανα να βγαλω ακρη, ου μπλεξεις με την εξυπηρετηση στη rockstar, και ακομα δεν ειδες τιποτα...καλη τυχη. Παντως αποκλειεται να σε χρεωσαν στο amazon κατι εκανες λαθος. Κι εγω περασα γολγοθα για να παρω τα benefits αλλα δε χρεωθηκα τιποτα και εβαλα 5 χρεωστικες και πιστωτικες και 5-6 διαφορετικα amazon account.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Ερώτηση σχετικά με κάτι που παρατήρησα και δεν ξέρω που οφείλεται.

έχω ανεβάσει τα γραφικά με την 5700 και ανα τακτά χρονικά διαστήματα ένω ενα στιγμιαίο πάγωμα/fps drop. Όπως και είδα, εκείνη την ώρα αδειάζει-γεμίζει η vram με δεδομένα (φαντάζομαι νεα μιας και προχωράω στον χάρτη κλπ) το θέμα είναι οτι η κάρτα έχει 72% πιασμένη μνήμη όταν το κάνει αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.

έχω την εντύπωση οτι με vulcan ΔΕΝ το έκανε. Το έχω γυρίσει εδώ και λίγες μέρες σε DX12 να δω αν υπάρχουν διαφορές.

Παιζει να εχει θεμα με τη 5700 το παιχνίδι? Εχω ακουσει απο πολλους τελευταια οτι έχουν θεμα, σε κάποιους αργει να φορτωσει και textures, ψαξτο λιγο να περασεις παλιοτερους drivers μπας και οι καινουριοι δημιουργούν καποιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosmcmc είπε

Παιζει να εχει θεμα με τη 5700 το παιχνίδι? Εχω ακουσει απο πολλους τελευταια οτι έχουν θεμα, σε κάποιους αργει να φορτωσει και textures, ψαξτο λιγο να περασεις παλιοτερους drivers μπας και οι καινουριοι δημιουργούν καποιο θεμα.

απ οτι βλέπω το ίδιο γίνετια και στο star wars jedi fallen order που δοκίμασα σήμερα, σα να καθυστερεί να φορτώσει τα textures στη μνήμη της κάρτας είναι. Και όχι τίποτα το παιχνίδι είναι σε SSD κιολας. Ίσως απλά το σύστημα να δείχνει την παλαιότητα του πλέον.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

απ οτι βλέπω το ίδιο γίνετια και στο star wars jedi fallen order που δοκίμασα σήμερα, σα να καθυστερεί να φορτώσει τα textures στη μνήμη της κάρτας είναι. Και όχι τίποτα το παιχνίδι είναι σε SSD κιολας. Ίσως απλά το σύστημα να δείχνει την παλαιότητα του πλέον.🤣

Το συστημα σου μια χαρα ειναι, τα παιχνίδια έχουν το θεμα κυριως, για τo rdr δε θέλει καν ερωτημα, ειδικα fps drop εχουν ολοι σε καποια σημεια πιστευω, απλως το ανεφερα γιατι τελευταια που δειχνει να εχει βελτιωθει ακουω πολλα παραπανω απο χρήστες 5700 

To star wars ειναι UE4 και ειχε απ την αρχη θεματα με stutter hitches για αυτο δε το εχω αγορασει ακομα. Δοκιμασε παντως να βαλεις προηγούμενους drivers δε χανεις κατι.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε ένα ωραίο artifact με TAA High στα νερά, (κοιτάξτε δεξιά και κατω στην εικόνα υπάρχει σαν ενα τοξο φωτιάς) στην αρχή νόμιζα ήταν κάτι με τα γραφικά/οπτικό πεδίο του παίκτη αλλά χωθηκα στο νερό και είδα τα πιξελ εκει κάτω να παίρνουν φωτιά.

Με ΤΑΑ off δεν υπάρχει πρόβλημα στο ίδιο σημείο. Στην αρχή λεω ΟΠΑ artifacts της κάρτας πάμε για αλλαγή αλλά είναι απο το παιχνίδι. (επαιζα πόσες ώρες jedi fallen order και δεν εκανε κιχ)

2019.12.15-21.00.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Xristaras12 είπε

Πάρτε ένα ωραίο artifact με TAA High στα νερά, (κοιτάξτε δεξιά και κατω στην εικόνα υπάρχει σαν ενα τοξο φωτιάς) στην αρχή νόμιζα ήταν κάτι με τα γραφικά/οπτικό πεδίο του παίκτη αλλά χωθηκα στο νερό και είδα τα πιξελ εκει κάτω να παίρνουν φωτιά.

Με ΤΑΑ off δεν υπάρχει πρόβλημα στο ίδιο σημείο. Στην αρχή λεω ΟΠΑ artifacts της κάρτας πάμε για αλλαγή αλλά είναι απο το παιχνίδι. (επαιζα πόσες ώρες jedi fallen order και δεν εκανε κιχ)

2019.12.15-21.00.jpg

Καλη φαση 🤣🤣 Μην αγχωνεσαι κι  εμενα εχει τυχει, αν βαλω το water refraction στο low σε λιμνες και νερα στα ρηχα στις ακρες αναβοσβηνουν τα pixels σαν Χριστουγενιατικο δεντρο αλλα δε με χαλαει ειναι και επικαιρο, σε medium και πανω στρωνει 😂

edit: Βαλε κανενα sharpness filter εχεις πολυ θολουρα, νομιζω εχει στις ρυθμησεις της καρτας σου.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ξέρει κανείς πως βλέπουμε τα τιπς που μας δίνουν διάφοροι strangers που συναντάμε στον δρόμο? Πέρα από το F1 που το βλέπεις στην αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Καλη φαση 🤣🤣 Μην αγχωνεσαι κι  εμενα εχει τυχει, αν βαλω το water refraction στο low σε λιμνες και νερα στα ρηχα στις ακρες αναβοσβηνουν τα pixels σαν Χριστουγενιατικο δεντρο αλλα δε με χαλαει ειναι και επικαιρο, σε medium και πανω στρωνει 😂

edit: Βαλε κανενα sharpness filter εχεις πολυ θολουρα, νομιζω εχει στις ρυθμησεις της καρτας σου.

μου άλλαξε τις ρυθμίσεις το ρημάδι με το νεο update και δεν το πήρα χαμπάρι, λεω κατι δεν πάει καλά και μολις ειδα τα πιξελ να χοροπηδάνε λεω ας δω τις ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BigMen 2007 είπε

Παιδιά, ξέρει κανείς πως βλέπουμε τα τιπς που μας δίνουν διάφοροι strangers που συναντάμε στον δρόμο? Πέρα από το F1 που το βλέπεις στην αρχή.

Σε keyboard δεν εχω ιδεα, σε controller μονο ξερω πατας μια φορα αριστερα στο dpad και στα εμφανιζει, ανετρεξε στα settings θα το λεει σιγουρα.

Μόλις τώρα, Xristaras12 είπε

μου άλλαξε τις ρυθμίσεις το ρημάδι με το νεο update και δεν το πήρα χαμπάρι, λεω κατι δεν πάει καλά και μολις ειδα τα πιξελ να χοροπηδάνε λεω ας δω τις ρυθμίσεις

Πηγαινε στα ''εγραφα μου'' rockstar games-rdr2-settings και κανε το system.xml read only, δε προκειται να στις ξανα αλλαξει, το εκανα και ξενοιασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Σε keyboard δεν εχω ιδεα, σε controller μονο ξερω πατας μια φορα αριστερα στο dpad και στα εμφανιζει, ανετρεξε στα settings θα το λεει σιγουρα.

Πηγαινε στα ''εγραφα μου'' rockstar games-rdr2-settings και κανε το system.xml read only, δε προκειται να στις ξανα αλλαξει, το εκανα και ξενοιασα.

αν χρειαστεί να αλλάξω όμως κάτι μετά θα το φτιάξει η θα κάνει τις αλλαγές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Xristaras12 είπε

αν χρειαστεί να αλλάξω όμως κάτι μετά θα το φτιάξει η θα κάνει τις αλλαγές;

Ε μετα χειροκινητα παλι το βγαζεις απο read only, γιατι δε μπορεις να επεμβεις στις κλειδωνει. Οταν θες να παιξεις με διαφορα settings αλλαζε το. Αυτο κανω εγω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...