Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, Inler είπε

Γιατί κάποιες φορές στα ζώα πριν τα σκοτώσεις δείχνει να είναι quality pristine και με 3 αστέρια(που υποτίθεται θα δώσει perfect quality) και μέτα είναι good/2 αστέρια; Κυνήγι με τόξο και rifle

...αν γεμίσεις την γούνα κουμπότρυπες με μολύβι, πέφτει η ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι αν χτυπήσεις κεφαλι ειναι οκ... εγω ρίχνω με poison arrow πάντως, και δεν χαλαει η ποιότητα, όπου και να χτυπήσω... γιατί είναι μόνο μία βολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

κι εγώ χθες προχθές είχα 3-4 CTD, συνολικά κάπου στο ~ 12 ώρο , ενώ δεν είχα κανένα μετά τις πρώτες μέρες.

τίποτα τραγικό αλλά το παράξενο είναι πως ξεκίνησαν χωρίς ούτε το game  να έχει πάρει  κάποιο update ούτε ο launcher .

-----------------------------------

τα gold bars στο story:

αν δεν έχεις φράγκα πούλα, αν δε χρειάζεσαι χρήμα μην τις πουλάς,

δεν είναι για κάποια άλλη χρήση αλλά γενικά κράτα μια κάβα από valuables,

και δεν μπορώ να πώ περισσότερα -> spoilers

Ειμαι στο chapter 2 αν δεν ειναι τεραστιο spoiler ξερω γω πες και κατι παραπανω σε pm αλλιως αν ειναι big spoiler και μου χαλασει η εμπειρια αστο.

Δυστηχως χθες εψαχνα ενα tutorial για μια αποστολη και διαβασα αθελα μου ενα τεραστιο spoiler και ξενερωσα τη ζωη μου με τους τυπους που πανε και γραφουν δημοσια στα comments πφφ

5 ώρες πριν, spilios6 είπε

εχει βγαλει καποιος ακρη με τα twitch benefits ? δεν μπορει να συνδεθει με το λογαριασμο αν και νομιζω θελει να εχεις παιξει 30 λεπτα τουλαχιστον Online

δεν ξερω δεν εχω ιδεα 

Εχω ανοιξει κοντα 20 μερες ticket και ακομη benefits δεν ειδα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Ειμαι στο chapter 2 αν δεν ειναι τεραστιο spoiler ξερω γω πες και κατι παραπανω σε pm αλλιως αν ειναι big spoiler και μου χαλασει η εμπειρια αστο.

Δυστηχως χθες εψαχνα ενα tutorial για μια αποστολη και διαβασα αθελα μου ενα τεραστιο spoiler και ξενερωσα τη ζωη μου με τους τυπους που πανε και γραφουν δημοσια στα comments πφφ

Εχω ανοιξει κοντα 20 μερες ticket και ακομη benefits δεν ειδα.

δε χρειάζεται να γραψω κάτι άλλο ρε oύτε να στο χαλάσω. άμα είσαι όμως τσίμα τσίμα μην τις λυπάσαι, και γω στο chapter 2 πούλησα 3 bars.

αλλά σε κάποια φάση valuables > cash, θα ρθουν φάσεις που δε θα έχεις πρόσβαση στα μετρητά.

οπότε αν έχεις 1, 2 χιλιάρικα η παραπανω, και δεν έχεις/χρειάζεσαι πράγματα να αγοράσεις μην πουλάς valuables.

 

τα valuables μπορείς να τα πουλήσεις άνα πάσα στιγμή.

 .

3 ώρες πριν, Inler είπε

Γιατί κάποιες φορές στα ζώα πριν τα σκοτώσεις δείχνει να είναι quality pristine και με 3 αστέρια(που υποτίθεται θα δώσει perfect quality) και μέτα είναι good/2 αστέρια; Κυνήγι με τόξο και rifle

https://www.youtube.com/watch?v=s-uujIG0PgU

Spoiler

τυπικα perfect σημαίνει ότι έχεις πετύχει το κεφάλι/λαιμό- που μένει πάνω στο carcass.

 

Επεξ/σία από SpoonyBar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

High stakes treasure, απο τα πιο δύσκολα challenge που εχω συναντησει σε παιχνιδι, οποιος καταφερει και το βγαλει με τη πρωτη με αυτον το βαρυ χειρισμο του παιχνιδιού πραγματικα respect. Δε θα πω κατι αλλο για να μη σποιλαρω αλλα μου έφυγε ο κ**ος για να το βγαλω ομως επιβράβευτηκα και με το παραπανω και ας κοντεψα να σπασω το controller.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι, επειδή δεν έχω παίξει online ακομα , τα λεφτα που εχω βγάλει στο single player ,μεταφέρονται και στο online? Δηλαδή αν έχω μαζεψει 5000$ στο single player, τα 5000$ εμφανίζονται και στο online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Να ρωτήσω κατι, επειδή δεν έχω παίξει online ακομα , τα λεφτα που εχω βγάλει στο single player ,μεταφέρονται και στο online? Δηλαδή αν έχω μαζεψει 5000$ στο single player, τα 5000$ εμφανίζονται και στο online?

Οχι, ειναι τελειως ανεξαρτητο, εξαλλου καπως πρεπει να βγάλει και τα λεφτα της "τιμια" απ τα microtransaction η rock$tar οπως και με το online του gtav.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει να μου πηρε καμια ωρα να το κανω tame αλλα τα καταφερα και ιδου το καλυτερο horse του παιχνιδιου, arabian horse, πραγματικα ακουραστο, αν και δυσκολη η ωρα του αποχωρισμου εφτασε η στιγμη να αποχαιρετησω τον παλιο μου ''συντροφο''.... Let's Do It Boy 😎

OcVTH9G.jpg

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει στο Chapter 4 στην μεγάλη πόλη και είναι πολύ πιο ενδιαφέρον πλέον η ιστορία είναι απόλαυση το παιχνίδι και οπτικά , είναι αρκετά μεγάλο σε διάρκεια τουλάχιστον με τους ρυθμούς που το παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μπορει να μου πηρε καμια ωρα να το κανω tame αλλα τα καταφερα και ιδου το καλυτερο horse του παιχνιδιου, arabian horse, πραγματικα ακουραστο, αν και δυσκολη η ωρα του αποχωρισμου εφτασε η στιγμη να αποχαιρετησω τον παλιο μου ''συντροφο''.... Let's Do It Boy 😎

OcVTH9G.jpg

Το είχα ξεχάσει το συγκεκριμένο, και το είχα διαβάσει οτι μπορείς να το βρεις απο την αρχή του παιχνιδιού σχεδόν.

βέβαια έχω αγοράσει το καλύτερο άλογο απο τον στάβλο και δεν μου πάει καρδιά να το δώσω.

θα το προσπαθήσω μόνο και μόνο για την τιμή των όπλων.

 

Σχετικά με το παιχνίδι, μια μαύρη οθόνη θα τη φάω όποτε και να παίξω αν και πιθανότατα σε αυτό οφείλεται η 5700, μιας και με την 1060 δεν είχα το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Το είχα ξεχάσει το συγκεκριμένο, και το είχα διαβάσει οτι μπορείς να το βρεις απο την αρχή του παιχνιδιού σχεδόν.

βέβαια έχω αγοράσει το καλύτερο άλογο απο τον στάβλο και δεν μου πάει καρδιά να το δώσω.

θα το προσπαθήσω μόνο και μόνο για την τιμή των όπλων.

Σχετικά με το παιχνίδι, μια μαύρη οθόνη θα τη φάω όποτε και να παίξω αν και πιθανότατα σε αυτό οφείλεται η 5700, μιας και με την 1060 δεν είχα το παραμικρό.

Δοκίμασε το δε χανεις κατι ουτος ή αλλως θα σου μεινει κιολας saved στο stable.

Ξερεις αν μπορω να ανοιξω περισσότερα slots στο σταβλο για να αποθήκευω πιο πολλα αλογα?

Οσο για τη μαυρη οθονη δεν μου κανει εντυπωση, εμενα μου κανει αλλο κουλό ειμαι σε ενα συγκεκριμενο μερος με φωτα κτλπ απαιτιτικο καπως και τρώω μια πτώση 5-10 fps all the time σε αυτο το μερος, ok δε με πειραζει προσωπικα ζω και με αυτο αφου δεν ειναι ολη την ωρα και παντου ΑΛΛΑ αμα κλεισω το παιχνίδι και το ξανα ανοιξω ή καποιες φορες και χωρις να κλεισω το παιχνίδι μετα απο λιγο στο ιδιο ακριβως σημειο την ιδια ωρα με τους ιδιους φωτισμούς ειμαι ακατεβατος 60fps.

Δε καταλαβαίνω τη φλασια τρωει το παιχνίδι ωρες ωρες χωρις καν να παιρνει καποιο update την ιδια στιγμή που τρεχει αψογα μπορει σε απροσδιόριστη στιγμη να μαμηθει το σύμπαν απο crash, framedrops και αλλα χιλια δυο. Τρεμω σε επομενο update της bugstar μη τα κανουν ακομα πιο θαλασσα... καταντησε πολυ χειροτερη και απ τη bugisoft και αυτο με ανησυχεί για το μελλον της pc gaming βιομηχανίας στο τεχνικό κομματι  🤔

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...