Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Το είχα ξεχάσει το συγκεκριμένο, και το είχα διαβάσει οτι μπορείς να το βρεις απο την αρχή του παιχνιδιού σχεδόν.

βέβαια έχω αγοράσει το καλύτερο άλογο απο τον στάβλο και δεν μου πάει καρδιά να το δώσω.

 

έχει τα ίδια στατιστικά με το arabian του chapter 4.

αξίζει γιατι το παίρνεις πολύ πιο γρήγορα στην αρχή του chapter 2 και ότι γλυτώνεις τα ~ $800+.

 

Τώρα ανεβάζω ένα turkoman απ' το St Dennis.

Πιο πολύ για το διαφορετικό γιατί το arabian μια χάρα άλογο είναι.

 

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Δοκίμασε το δε χανεις κατι ουτος ή αλλως θα σου μεινει κιολας saved στο stable.

Ξερεις αν μπορω να ανοιξω περισσότερα slots στο σταβλο για να αποθήκευω πιο πολλα αλογα?

 

4 και αν έχεις βάλει και κάποιο preorder, υπάρχει πρόβλημα δεν πουλιούνται.

ο πιο εύκολος τρόπος είναι το σκότωμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά εκτός από steam υπάρχει κάπου αλλού σε όχι γκρι αγορά; σε μηχάνημα i5 9300 και 1650 Nvidia, 8 giga ram θα παίζει ικανοποιητικα; 

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SpoonyBar είπε

έχει τα ίδια στατιστικά με το arabian του chapter 4.

αξίζει γιατι το παίρνεις πολύ πιο γρήγορα στην αρχή του chapter 2 και ότι γλυτώνεις τα ~ $800+.

Τώρα ανεβάζω ένα turkoman απ' το St Dennis.

Πιο πολύ για το διαφορετικό γιατί το arabian μια χάρα άλογο είναι.

4 και αν έχεις βάλει και κάποιο preorder, υπάρχει πρόβλημα δεν πουλιούνται.

ο πιο εύκολος τρόπος είναι το σκότωμα.

τώρα αν σου πω οτι δεν έχω πρόβλημα με τα χρήματα μιας και έβαλα λίγα με mod στην αρχή οπότε δεν με απασχολεί.

Τα άλογα που λες στα chapters δεν τα θυμάμαι καθόλου ίσως γιατί τα πέρασα γρήγορα. Είχα μείνει για καιρό με αυτό που έδινε στην αρχή, μέχρι που με τα χρήματα πήρα το θοροουμπρεντ πως λέγεται και δεν ασχολήθηκα ξανά. Εδώ δεν ήξερα ούτε πως τα κάνεις tame μέχρι πρότινος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

τώρα αν σου πω οτι δεν έχω πρόβλημα με τα χρήματα μιας και έβαλα λίγα με mod στην αρχή οπότε δεν με απασχολεί.

Τα άλογα που λες στα chapters δεν τα θυμάμαι καθόλου ίσως γιατί τα πέρασα γρήγορα. Είχα μείνει για καιρό με αυτό που έδινε στην αρχή, μέχρι που με τα χρήματα πήρα το θοροουμπρεντ πως λέγεται και δεν ασχολήθηκα ξανά. Εδώ δεν ήξερα ούτε πως τα κάνεις tame μέχρι πρότινος. 

Το συγκεκριμένο παιχνίδι ειναι το μοναδικό που θελω να παιξω εντελως καθαρα δλδ δεν εχω βαλει το παραμικρό mod για χρήματα και οτιδήποτε αλλο αν και ομολογώ πως μπηκα στο πειρασμό. Και το λεω εγω αυτο που στα πιο πολλα games για να μη πω ολα εχω βαλει.

Αυτη τη στιγμη που μιλαμε χωρις mod, εχω κοντα στις 5-6 gold bar, 500$ και εχω αναβαθμίσει σχεδον τα παντα στο camp, στον Άρθουρ, στο horse κτλπ και ειμαι ακομα chapter 2 σιγουρα και με βοηθεια πολλων οδηγων απo ιντερνετ. Ισως ειναι το μοναδικο game που σου φωνάζει "μη βαλεις mod για να με απολαυσεις"

Δε συγκρίνεται με τιποτα στο κοσμο η ευχαρίστηση που παιρνεις οταν νιωθεις την επιβράβευση και το ολο progress που που εχεις βγαλει ή το να μπεις στο πειρασμό να ληστεψεις πχ ενα σπιτι πλουσιων που ανακαλυψες σε μια περιοχή και να ζήσεις την εμπειρια απ το να βάλεις καποιο mοd  ας πουμε και να πάρεις 5 χιλιαρικα πφφ χαλαει τελειως την εμπειρία συν το γεγονός οτι μειωνει τη διαρκεια και πολλες απ τις δραστηριοτητες του game γιατι για να κανω ολες αυτες τις αναβαθμισεις περασα πολλα αλλα το κατα ευχαριστήθηκα γιατι αττη ειναι και η μαγεία του game, οτι μπορεις να κανεις ολα αυτα τα πράγματα εκτος story.

Αν σκοπεύει καποιος να παιξει αυτό το παιχνίδι με mods και να πηγαίνει καρφι μονο για το story θα του ελεγα να μη το παιξει καθολου.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισες την τελευταία φορά που έβαλα mod για να αποκτήσω λεφτά στο παιχνίδι και και ξενέρωσα τόσο πολύ, που δεν το ξαναδοκίμασα από τότε.

Ήταν στο Civilization 1 το 1991.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα από τα πράγματα που δεν ήξερα (στην αρχή) ότι ήθελα και βρήκα μετά: πατώντας 2 φορές το holster, κάνεις spin το πιστόλι στο δεξί χέρι, πριν το βάλεις μέσα.

Είδα ότι στο online παίζουν και άλλα tricks, αλλά ο Arthur δεν κάνει άλλα, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορω να καταλαβω τι θεμα εχουν με το  Bounty Hunter License και δε θελουν να το δωσουν με τιποτα μιας και το διαφημιζουν στο twitch οτι το δινουν δωρεαν, σημερα μετα απο αρκετες ημερες επιτελους μου ηρθαν καποια message κερδησα τις σφαιρες αλλα ουτε λογος για το  Bounty Hunter License.

Spoiler

CzfJ91g.jpg

Spoiler

xbpTCMy.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Δε μπορω να καταλαβω τι θεμα εχουν με το  Bounty Hunter License και δε θελουν να το δωσουν με τιποτα μιας και το διαφημιζουν στο twitch οτι το δινουν δωρεαν, σημερα μετα απο αρκετες ημερες επιτελους μου ηρθαν καποια message κερδησα τις σφαιρες αλλα ουτε λογος για το  Bounty Hunter License.

  Απόκρυψη περιεχομένων

CzfJ91g.jpg

  Απόκρυψη περιεχομένων

xbpTCMy.png

εμενα τιποτα ακομη , εσυ εισαι σε καλυτερο σημειο 

αν σου ερθουν τελικ ακανε ενα update Please 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

20% κατω το Red Dead για το Steam λογω Game Awards για οποιον ενδιαφερεται.

https://store.steampowered.com/app/1174180/Red_Dead_Redemption_2/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

20% κατω το Red Dead για το Steam λογω Game Awards για οποιον ενδιαφερεται.

https://store.steampowered.com/app/1174180/Red_Dead_Redemption_2/

Δεν μπορούσαν 3 μέρες νωρίτερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχε το Microsoft store 35 ευρώ (50%) για XBOX και το τσίμπησα χθες! 

Δεν έχω προλάβει να παίξω φυσικά και δεν έχω ιδέα πότε θα προλάβω! 

Πρώτη επαφή με το game! Κανα tip από τους παλιούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

20% κατω το Red Dead για το Steam λογω Game Awards για οποιον ενδιαφερεται.

https://store.steampowered.com/app/1174180/Red_Dead_Redemption_2/

Οσοι το εχετε παιξει αξιζει πιστευετε η να περιμενουμε λιγο ακομη και στην βελτιωση του παιχνιδιου απο τα crash και στην τιμη του?

πχ κανα 35 ειναι καπως λογικη για pc game εκτος και αν θελει πολυ καιρο να πεσει τοσο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48€ είναι καλή τιμή για αυτά που προσφέρει. 

Είναι προτιμότερο να δώσω τα 48 για την ταπεινή βασική έκδοση ή αξίζει η Special Edition τα έξτρα 8.5€;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...