Προς το περιεχόμενο

Adidas Sales & Extra -20%


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, oraiustepe είπε

Τα ultraboost κάνουν και για μπάσκετ ή σκοτώνεσαι; Τα έχει δοκιμάσει κανείς στο μπασκετ;

Έχω ακούσει πως με ultra boost κάνεις επική ραβερσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Απλά αυτό που εννοώ είναι πως αν έχεις ξαναπαίξει μπάσκετ, με παπούτσι running λίγο δύσκολο να παίξεις.παρε κάτι μπασκετικό.

Δεν παίζω επαγγελμάτικα..Απλά με φίλους...Τόσο καιρό παίζω με τα Nike vomero αλλα ο πάτος πια δεν αντέχει τα έχω χρόνια...Αλλά ήταν εξαιρετικά παρότι το πάνινο πάνω μέρος...Θέλω να έχει εξαιρετικό πάτημα σαν τα vomero γιαυτό σκέφτομαι κάτι ανάλογο...Έχεις να προτείνεις έτσι κανένα παπούτσι με boost που να μην έχει τόσο ελαστικό πανί στο πάνω μέρος όπως έχει το ultraboost;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johni41 είπε

εχω μπερδευτει λιγο με τα νουμερα...

στα περισσοτερα φοραω 42, στα ultraboost πρεπει να παρω μεγαλυτερο?

Δοκίμασα τα ultraboost σήμερα και μου ταίριαξε το νούμερο που φοράω και σε Nike η Skechers ας πούμε. Οπότε πάρε το ίδιο. 

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Τα ultraboost 19 φαίνονται κορυφαία. Με τη βροχή τι γίνεται, αντέχουν η με το που ψιχαλίσει γίνονται μούσκεμα; 

Όλοι από ότι βλέπουμε θέλουμε τα ultraboost να τα κάνουν όλα και να συμφέρουν...χαχα..μάλλον δεν γίνεται αυτό....επειδή το πάνω μέρος μου φαίνεται πανί και μάλιστα που μπάζει θεωρώ πως θα βρέχονται...τώρα από κάτω δεν θα έχεις θέμα...τόσο boost έχεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, oraiustepe είπε

Όλοι από ότι βλέπουμε θέλουμε τα ultraboost να τα κάνουν όλα και να συμφέρουν...χαχα..μάλλον δεν γίνεται αυτό....επειδή το πάνω μέρος μου φαίνεται πανί και μάλιστα που μπάζει θεωρώ πως θα βρέχονται...τώρα από κάτω δεν θα έχεις θέμα...τόσο boost έχεις 

Όχι βρε συ, έχω πάρει Adidas οικονομικά που για να περάσει νερό έπρεπε να περπατάω σε πλημμύρα για μισή ώρα, έχω πάρει και λάιτ Nike τα οποία με το που ψιχαλίσει περνάνε τα πάντα μέσα. 

Δεν είπαμε να είναι μποτακι αλλά να αντέχει και λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DsLmAnIaC είπε

Τα ultraboost 19 φαίνονται κορυφαία. Με τη βροχή τι γίνεται, αντέχουν η με το που ψιχαλίσει γίνονται μούσκεμα; 

Μούσκεμα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oraiustepe είπε

Δεν παίζω επαγγελμάτικα..Απλά με φίλους...Τόσο καιρό παίζω με τα Nike vomero αλλα ο πάτος πια δεν αντέχει τα έχω χρόνια...Αλλά ήταν εξαιρετικά παρότι το πάνινο πάνω μέρος...Θέλω να έχει εξαιρετικό πάτημα σαν τα vomero γιαυτό σκέφτομαι κάτι ανάλογο...Έχεις να προτείνεις έτσι κανένα παπούτσι με boost που να μην έχει τόσο ελαστικό πανί στο πάνω μέρος όπως έχει το ultraboost;

...πάντως, εάν βάλεις στο φίλτρο το μπάσκετ ως άθλημα, σου βγάζει αρκετά μοντέλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Oakenfold_ είπε

Άσχετο, έχει κανείς τα pulseboost HD? είναι καλά;

Τα έχω εδώ και λίγες μέρες, είναι ποιοτικά παπούτσια.

Ωστόσο,απαντώντας και σε ερωτήσεις που έχουν γίνει προηγουμένως στο thread καθώς τα αθλητικά παπούτσια είναι το φετίχ μου και έχω πάρα πολλά ζευγάρια, το ''καλά'' ή ''κακά'' δε λέει απαραίτητα κάτι.Ο σωστός τρόπος για να διαλέξει κανείς running παπούτσια είναι να ξέρει αν έχει υπερπρηνισμό, υποπρηνισμό ή κανονική καμάρα ώστε να ψάχνει για cushion, stability, motion control ή ένα συνδυασμό αυτών.Βασικό ρόλο επίσης διαδραματίζει το βάρος μας αλλά και η χρήση.Δείτε και εδώ .

Όλα αυτά όμως απευθύνονται κυρίως σε άτομα που τρέχουν ή κάνουν κάποιο άθλημα...εδώ οι περισσότεροι δεν ψάχνουν κάτι εξειδικευμένο αλλά παπούτσια ''άνετα για περπάτημα/καθημερινή χρήση'' επομένως ένα παπούτσι όπως το ultra boost σίγουρα θα του φανεί εξαιρετικά άνετο.Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι όσοι μπορείτε να κάνετε μια βόλτα να δοκιμάσετε κάποια ζευγάρια πριν τα παραγγείλετε :)

Όσο για την αδιαβροχοποίηση, εξ όσων γνωρίζω, κανένα boost δεν έχει αδιαβροχοποίηση. Αδιάβροχα μόνο όσα έχουν τη σήμανση Goretex(π.χ. Salomon, Adidas Τerrex, Reebok Sawcut ).

Ως προς τα μεγέθη, έχω 4 ζευγάρια ultraboost(κανένα όμως από τα καινούρια του 2019)και σε όλα φοράω 46 ενώ στη Νike φοράω 45,5. Στο pulseboost HD όμως φοράω 45 1/3.

Και κάτι σχετικό με τα react που διάβασα στο διπλανό thread...μη μένετε μόνο στα Odyssey react, υπάρχουν και τα epic react flyknit που είναι εξαιρετικά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johni41 είπε

εχω μπερδευτει λιγο με τα νουμερα...

στα περισσοτερα φοραω 42, στα ultraboost πρεπει να παρω μεγαλυτερο?

Κοίτα, έχω και παλιότερο ultraboost σε 36&2/3 και είναι κομπλέ. Από βίντεο ριβιου για τα ultraboost 19 λέγανε ότι είναι πιο σφιχτά. Τέλος πάντων τα παράγγειλα στο ίδιο νούμερο με τα προηγούμενα και σε μήκος είναι οκ, αλλά στο πάνω μέρος, εκεί που είναι η"γλώσσα", είναι αρκετά πιο σφιχτά. Δεν ξέρω βέβαια με μισώ νούμερο μεγαλύτερο αν είναι καλύτερα. Για τρέξιμο βέβαια αυτό θεωρείται πλεονέκτημα. Για πολύωρη καθημερινή χρήση ίσως προβληματίζει κάπως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...