Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Υπαρχει τροπος να μπει καποιος ως beta tester της revolut για το gpay στην ελλαδα?

Εγώ έχω κατεβάσει το apk του gpay και λειτουργεί κανονικά η revolut κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, george1807 είπε

Εγώ έχω κατεβάσει το apk του gpay και λειτουργεί κανονικά η revolut κάρτα

Εμενα δεν δουλευει. Τρωει ακυρο. Εστειλα στο chat κ μ ειπαν οτι ειναι σε beta φαση για ελλαδα.

Μπορεις να κανεις κατι γι αυοτ?

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Εμενα δεν δουλευει. Τρωει ακυρο. Εστειλα στο chat κ μ ειπαν οτι ειναι σε beta φαση για ελλαδα.

Μπορεις να κανεις κατι γι αυοτ?

Δοκίμασε να βγάλεις virtual και να βάλεις αυτή. Αλλιώς μετά δεν ξέρω κάτι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
11 ώρες πριν, kostas56784 είπε

μηπως ξερει κανενας ποσο καιρο θελει η καρτα για να φτασει σπιτι μου

Εξαρτάται. Ποια συνδρομή έχεις; Σου λέει πάντως και μέσα από την εφαρμογή εκτιμώμενη μέρα άφιξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Για αγορά μετοχών, βγάζει όταν πάω π.χ να αγοράσω μία μετοχή ότι πρέπει να δημιουργήσω λογ/σμο. Τι ακριβώς γίνεται το έχει κάνει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris20s είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Για αγορά μετοχών, βγάζει όταν πάω π.χ να αγοράσω μία μετοχή ότι πρέπει να δημιουργήσω λογ/σμο. Τι ακριβώς γίνεται το έχει κάνει κανείς;

Το έχω κάνει εγώ αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα. Ουσιαστικά φτιάχνεις account μέσα από τη revolut με την εταιρεία που συνεργάζεται για να μπορείς να αγοράζεις τις μετοχές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george1807 είπε

Το έχω κάνει εγώ αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα. Ουσιαστικά φτιάχνεις account μέσα από τη revolut με την εταιρεία που συνεργάζεται για να μπορείς να αγοράζεις τις μετοχές.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για Τουρκια πιστευετε αξιζει revolut για POS και αναληψεις μετρητων ή να χρησιμοποιησω καλύτερα N26 που νομιζω εχει χαμηλοτερες χρεωσεις. Νομιζω η τουρκια δεν ειναι μεσα στις χωρες με τα δωρεαν 200ε/μηνα αναληψη. Η αληθεια ειναι οτι με εχει βολεψει στη revolut το ολο θεμα που αλλαζω το συναλλαγμα μεσα απο την εφαρμογη και ξερω ακριβως τι εχω σε τοπικο νομισμα ανα πασα στιγμη.

 

ps. με την προυποθεση οτι δεν φαω κανα μπλοκαρισμα με τα τρελα που κανουν τωρα με τα veirfication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekboy είπε

παιδια για Τουρκια πιστευετε αξιζει revolut για POS και αναληψεις μετρητων ή να χρησιμοποιησω καλύτερα N26 που νομιζω εχει χαμηλοτερες χρεωσεις. Νομιζω η τουρκια δεν ειναι μεσα στις χωρες με τα δωρεαν 200ε/μηνα αναληψη. Η αληθεια ειναι οτι με εχει βολεψει στη revolut το ολο θεμα που αλλαζω το συναλλαγμα μεσα απο την εφαρμογη και ξερω ακριβως τι εχω σε τοπικο νομισμα ανα πασα στιγμη.

ps. με την προυποθεση οτι δεν φαω κανα μπλοκαρισμα με τα τρελα που κανουν τωρα με τα veirfication

Νομίζω ίδιες προμήθειες έχουν. Αυτές της mastercard. Οπότε διάλεξε οποία σε βολεύει εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. 

Έχω βγάλει μια κάρτα revolut και εγώ. 

Έκανα την πρώτη αγορά μου για να την δοκιμάσω κιόλας σε ένα γνωστό σούπερ μάρκετ της αθηνας. Όχι μεγάλο ποσό ένα 20ρικο ήταν. 

Σήμερα μου ρθε μήνυμα και μου ανεστραφησαν τα λεφτά στην καρτα(μου ήρθε ειδοποίηση από την revolut) ... Πως γκενεν αυτό? Γιατί έγινε αυτό ξέρει κανείς? 

Είχε κι άλλος τέτοιο πρόβλημα μήπως? 

Έχει κάποιο θέμα εντός Ελλάδας ή συγκεκριμένη κάρτα? 

Να προσθέσω απλά ότι έκοψα τιμολόγιο για χάρη ενός φίλου που ήθελε κάτι από το σούπερ οπότε και πήγα εγώ να τον εξυπηρετήσω να δοκιμάσω και την κάρτα. Την πήρε κανονικά την κάρτα (χρεώθηκε εννοώ μου ήρθε και μήνυμα κανονικά απ την εφαρμογή,) πήρα το τιμολόγιο κανονικά εξωφλημενο και έφυγα. 

 

Επεξ/σία από Thezarko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thezarko13 είπε

Καλησπέρα σας. 

Έχω βγάλει μια κάρτα revolut και εγώ. 

Έκανα την πρώτη αγορά μου για να την δοκιμάσω κιόλας σε ένα γνωστό σούπερ μάρκετ της αθηνας. Όχι μεγάλο ποσό ένα 20ρικο ήταν. 

Σήμερα μου ρθε μήνυμα και μου ανεστραφησαν τα λεφτά στην καρτα(μου ήρθε ειδοποίηση από την revolut) ... Πως γκενεν αυτό? Γιατί έγινε αυτό ξέρει κανείς? 

Είχε κι άλλος τέτοιο πρόβλημα μήπως? 

Έχει κάποιο θέμα εντός Ελλάδας ή συγκεκριμένη κάρτα? 

Να προσθέσω απλά ότι έκοψα τιμολόγιο για χάρη ενός φίλου που ήθελε κάτι από το σούπερ οπότε και πήγα εγώ να τον εξυπηρετήσω να δοκιμάσω και την κάρτα. Την πήρε κανονικά την κάρτα (χρεώθηκε εννοώ μου ήρθε και μήνυμα κανονικά απ την εφαρμογή,) πήρα το τιμολόγιο κανονικά εξωφλημενο και έφυγα. 

Απλά ο έμπορος δεν έκανε claim τα χρήματα εντός της προθεσμίας. Δεν είναι δικό σου πρόβλημα αυτό. Ίσως η revolut έχει χαμηλότερη προθεσμία σε σχέση με τις ελληνικές τράπεζες. Μου έχει συμβεί και εμένα στο Βασιλόπουλο. Μετά βέβαια από 1,5 βδομάδα με χρέωσε πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σι πήρα στον βασιλοπουλο τηλέφωνο και τους ρωτησα να δω τι παίζει και μου είπαν ότι δεν κάνανε ποτέ επιστροφή χρημάτων και ότι η συνναλαγη έχει γίνει κανονικά χωρίς κανένα θέμα. Τους έδωσα στοιχεία φυσικά για να το δούνε και μου είπαν αυτό το πράγμα. Πήγα ψώνισα με τα λεφτά που μπήκαν να δω μήπως έχει κολλήσει η κάρτα αλλά όχι έγινε κανονικά η πληρωμή... Οπότε καλύτερα να βάλω το ποσό που μπήκε από λάθος μέχρι να τα ξανά τραβήξουν. Σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...