Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πατάω και στα δύο site αλλά δυστυχώς δεν μου έρχεται κάποιο μήνυμα. 

Δεν έχω κάνει κάποιο register παλιότερα και δεν έχει να απευθυνθώ κάπου για να βγάλω άκρη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, termitiss είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, πατάω και στα δύο site αλλά δυστυχώς δεν μου έρχεται κάποιο μήνυμα. 

Δεν έχω κάνει κάποιο register παλιότερα και δεν έχει να απευθυνθώ κάπου για να βγάλω άκρη.....

Απλά κατέβασε το revolut app κατευθείαν από το store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, george1807 είπε

Απλά κατέβασε το revolut app κατευθείαν από το store.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους.

Τελικά αυτό έκανα αλλά........ Δεν μου επαληθεύουν με τίποτα τον λογαριασμό γιατί η ταυτότητα μου

και το δίπλωμα μου είναι λίγο παλιά και όχι τυπωμένα τα προσωπικά στοιχεία, αλλά ιδιοχείρως γραμμένα.

Πολύ κακό για το τίποτα δυστυχώς γιατί δεν έχω καμμία πρόθεση να αλλάξω έγγραφα λόγω της Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, termitiss είπε

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους.

Τελικά αυτό έκανα αλλά........ Δεν μου επαληθεύουν με τίποτα τον λογαριασμό γιατί η ταυτότητα μου

και το δίπλωμα μου είναι λίγο παλιά και όχι τυπωμένα τα προσωπικά στοιχεία, αλλά ιδιοχείρως γραμμένα.

Πολύ κακό για το τίποτα δυστυχώς γιατί δεν έχω καμμία πρόθεση να αλλάξω έγγραφα λόγω της Revolut

Γενικά πουθενά δεν περνάνε αυτά τα έγγραφα πέρα από την Ελλάδα. Πάντως η αλλαγή ταυτότητας δεν παίρνει πολύ ώρα και μπορεί να σου χρειαστεί και στο μέλλον αν θες να πας στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, george1807 είπε

Γενικά πουθενά δεν περνάνε αυτά τα έγγραφα πέρα από την Ελλάδα. Πάντως η αλλαγή ταυτότητας δεν παίρνει πολύ ώρα και μπορεί να σου χρειαστεί και στο μέλλον αν θες να πας στο εξωτερικό.

Σ αυτό έχεις δίκιο. Κάπου διάβασα καθώς το έψαχνα, ότι έχει όριο στο ποσό που μπορείς να φορτώσεις τον λογαριασμό σου μέσα στο χρόνο. Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, termitiss είπε

Σ αυτό έχεις δίκιο. Κάπου διάβασα καθώς το έψαχνα, ότι έχει όριο στο ποσό που μπορείς να φορτώσεις τον λογαριασμό σου μέσα στο χρόνο. Ισχύει?

Πριν μισό χρόνο θυμάμαι μου είχε 25000€ ετήσιο όριο το οποίο λογικά μπορούσες να το ανεβάσεις κι'αλλο. Τώρα πια δεν το βρίσκω στην εφαρμογή οπότε μπορεί να έχει καταργηθεί τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, termitiss είπε

Τώρα μπήκα και βλέπω αυτό που λέει 250€ τον χρόνο. Εκτός αν ισχύει μέχρι να επαληθευτεί

Screenshot_2019-01-17-02-40-16-058_com.revolut.revolut.png

Είναι μέχρι να γίνει η επαλήθευση. Μετά ανεβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, george1807 είπε

Είναι μέχρι να γίνει η επαλήθευση. Μετά ανεβαίνει.

Είσαι εξυπηρετικότατος και σ ευχαριστώ.

Ακόμη μία ερώτηση και sry που σε έπρηξα.

Όταν κάνω withdraw από το paypal στον revolut ποιο νόμισμα να επιλέξω?(φαντάζομαι αυτονόητο ότι και στο ένα και στο άλλο επιλέγω το ίδιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, termitiss είπε

Είσαι εξυπηρετικότατος και σ ευχαριστώ.

Ακόμη μία ερώτηση και sry που σε έπρηξα.

Όταν κάνω withdraw από το paypal στον revolut ποιο νόμισμα να επιλέξω?(φαντάζομαι αυτονόητο ότι και στο ένα και στο άλλο επιλέγω το ίδιο)

Συνήθως ευρώ, ανάλογα τι θες. Πάντως αν χρειαστεί στο PayPal να γίνει κάποια μετατροπή σε άλλο νόμισμα βάζε παντα να γίνεται από τον εκδότη της κάρτας σου (revolut). Σε εμένα όταν πάω να κάνω αγορές ακόμα και σε ευρώ μου κάνει αυτόματη μετατροπή σε λίρες το PayPal επειδή διαβάζει την κάρτα ως αγγλική. Επιλέγω να κάνει τη μετατροπή ο εκδότης της κάρτας (που έτσι και αλλιώς δεν θα κάνει εφόσον πληρώνω κάτι σε ευρώ) γιατί αλλιώς βάζει προμήθεια το PayPal στη μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω στην Revolut μου € και λίρες Αγγλίες και κάνω ανάληψη λιρών από ATM στην Αγγλία πιο ποσό θα μειωθεί; Των λιρών ή των €; Επίσης αν κάνω αγορά από POS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Παίδες, πέρασαν 10 μέρες και η κάρτα πουθενά. Μάλιστα, δεν υπάρχει καν tracking number.

Πόσο πια αργεί;

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το support για να σου πουν τι γίνεται. 

8 ώρες πριν, kosmasdel είπε

Αν έχω στην Revolut μου € και λίρες Αγγλίες και κάνω ανάληψη λιρών από ATM στην Αγγλία πιο ποσό θα μειωθεί; Των λιρών ή των €; Επίσης αν κάνω αγορά από POS;

Εφόσον έχεις διαθέσιμες λίρες στη revolut θα μειωθούν αυτές τόσο από αναλήψεις όσο και από αγορές pos. Άμα δεν είχες θα έπαιρνε από τον λογαριασμό με τα ευρώ και θα έκανε την ισοτιμία. Δεν έχει και καμιά ιδιαίτερη διάφορα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου κάνει το support;

Είναι untracked η αποστολή και μέσω του app σου λέει να περιμένεις extra χρόνο και μετά να παραγγείλεις άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...