Προς το περιεχόμενο

Απορίες - Ερωτήσεις


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, natural_sgf είπε

Τι να σου κάνει το support;

Είναι untracked η αποστολή και μέσω του app σου λέει να περιμένεις extra χρόνο και μετά να παραγγείλεις άλλη...

Θα σου πει αν είναι φυσιολογική η όλη καθυστέρηση και αν όχι θα προχωρήσει σε επαναποστολη της κάρτας. Σε γνωστό μου είχε καθυστερήσει μίλησε με το support και του έστειλαν άλλη με tracked shipping και του ήρθε σε 5 μέρες. 

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, george1807 είπε

Θα σου πει αν είναι φυσιολογική η όλη καθυστέρηση και αν όχι θα προχωρήσει σε επαναποστολη της κάρτας. Σε γνωστό μου είχε καθυστερήσει μίλησε με το support και του έστειλαν άλλη με tracked shipping και του ήρθε σε 5 μέρες. 

Μπορείς μέσα από το app να τα κάνεις όλα αυτά χωρίς καν να μιλήσεις με support. Βέβαια, ίσως έχεις δίκιο και να εξυπηρετεί η δεύτερη αποστολή να είναι συστημένη!

Screenshot_20190122-143603_Revolut.jpg

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους. Ενδεχομένως χαζή ερώτηση.

Μένω μονίμως Αγγλία. Έχω ένα λογαριασμό στην Ελλάδα με κάποια ευρώ τα οποία θα ήθελα να χαλάσω στην Αγγλία. Αν βγάλω revolut Αγγλία η Ελλάδα έχει κάποια διαφορά για αυτό που θέλω να κάνω; ( Εννοώ μηπως αν τη βγάλω Αγγλία μπορώ να στέλνω εμβάσματα μόνο σε λίρες, ενώ αν τη βγάλω Ελλάδα εμβάσματα μόνο σε ευρώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, neverme είπε

Καλησπέρα σε όλους. Ενδεχομένως χαζή ερώτηση.

Μένω μονίμως Αγγλία. Έχω ένα λογαριασμό στην Ελλάδα με κάποια ευρώ τα οποία θα ήθελα να χαλάσω στην Αγγλία. Αν βγάλω revolut Αγγλία η Ελλάδα έχει κάποια διαφορά για αυτό που θέλω να κάνω; ( Εννοώ μηπως αν τη βγάλω Αγγλία μπορώ να στέλνω εμβάσματα μόνο σε λίρες, ενώ αν τη βγάλω Ελλάδα εμβάσματα μόνο σε ευρώ)

Προς το παρόν δεν έχει καμία διαφορά. Στο μέλλον λόγω brexit δεν ξέρω αν θα αλλάξει κάτι. Έτσι και αλλιώς σου παρέχει τη δυνατότητα να έχεις λογαριασμό και σε λίρες και σε ευρώ αλλά και σε άλλα νομίσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kosmasdel είπε

Αυτό που πλέον έχουμε δικό μας IBAN πώς γίνεται; Η Revolut έγινε τράπεζα εκτός από εταιρεία προπληρωμένης κάρτας;

Μέσα από την εφαρμογή επιλέγεις τον λογαριασμό που θες (σε ευρώ πχ) και σου βγάζει το iban του. Εδώ και 1,5 μήνα έχει πάρει άδεια ευρωπαϊκού τραπεζικού συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, george1807 said:

Μέσα από την εφαρμογή επιλέγεις τον λογαριασμό που θες (σε ευρώ πχ) και σου βγάζει το iban του. Εδώ και 1,5 μήνα έχει πάρει άδεια ευρωπαϊκού τραπεζικού συστήματος.

Ναι ξέρω πώς κάνεις top up! Απλά επειδή πλέον το iban είναι δικό της αναρωτήθηκα πώς γίνεται. Άρα σιγά σιγά θα είναι η 1η virtual τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kosmasdel είπε

Ναι ξέρω πώς κάνεις top up! Απλά επειδή πλέον το iban είναι δικό της αναρωτήθηκα πώς γίνεται. Άρα σιγά σιγά θα είναι η 1η virtual τράπεζα.

Προς το παρόν δεν έχει κάποια πρακτική διαφορά σε σχέση με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και πάλι. Μόλις πήγα στο paypal να συνδέσω τον λογαριασμό μου και δεν μ αφήνει.

Τι παίζει? Γνωρίζει κανείς? Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

Αποδεκτές χώρες

Μπορείτε να προσθέσετε έναν τραπεζικό λογαριασμό από τις ακόλουθες χώρες του χώρου SEPA:

  • Αυστρία
  • Βέλγιο
  • Κύπρος
  • Εσθονία
  • Φινλανδία
  • Γαλλία
  • Γερμανία
  • Ελλάδα
  • Ιρλανδία
  • Ιταλία
  • Λετονία
  • Λουξεμβούργο
  • Μάλτα
  • Ολλανδία
  • Πορτογαλία
  • Ισπανία
  • Σλοβακία
  • Σλοβενία
  • Άγιος Μαρίνος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, termitiss είπε

Καλησπέρα και πάλι. Μόλις πήγα στο paypal να συνδέσω τον λογαριασμό μου και δεν μ αφήνει.

Τι παίζει? Γνωρίζει κανείς? Μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

Αποδεκτές χώρες

Μπορείτε να προσθέσετε έναν τραπεζικό λογαριασμό από τις ακόλουθες χώρες του χώρου SEPA:

  • Αυστρία
  • Βέλγιο
  • Κύπρος
  • Εσθονία
  • Φινλανδία
  • Γαλλία
  • Γερμανία
  • Ελλάδα
  • Ιρλανδία
  • Ιταλία
  • Λετονία
  • Λουξεμβούργο
  • Μάλτα
  • Ολλανδία
  • Πορτογαλία
  • Ισπανία
  • Σλοβακία
  • Σλοβενία
  • Άγιος Μαρίνος

Φαίνεται να σταμάτησαν την υποστήριξη για Ηνωμένο Βασίλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2019 στις 5:49 ΜΜ, george1807 είπε

Φαίνεται να σταμάτησαν την υποστήριξη για Ηνωμένο Βασίλειο

Λόγω Brexit θεωρείς; Γιατί είναι λίγο περίεργο μιας και πήρε banking licence στο ΗΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, πόσο καιρό max  μπορεί να κάνει να έρθει η κάρτα;

Η πρώτη μου είχε έρθει ακριβώς την ημερομηνία που έλεγε η Rev. Η καινούρια θα έπρεπε να φτάσει στις 12 Φεβ, σύμφωνα με την Rev κι ακόμα την περιμένω.

Δεν βιάζομαι να την χρησιμοποιήσω κι είπα να μην πατήσω το "Δεν έχω λάβει την κατά μου" μέχρι την Δευτέρα.

Να το πατήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yilliy είπε

Ρε παιδιά, πόσο καιρό max  μπορεί να κάνει να έρθει η κάρτα;

Η πρώτη μου είχε έρθει ακριβώς την ημερομηνία που έλεγε η Rev. Η καινούρια θα έπρεπε να φτάσει στις 12 Φεβ, σύμφωνα με την Rev κι ακόμα την περιμένω.

Δεν βιάζομαι να την χρησιμοποιήσω κι είπα να μην πατήσω το "Δεν έχω λάβει την κατά μου" μέχρι την Δευτέρα.

Να το πατήσω;

Συνήθως κάνει όσο λέει. Από εκεί και πέρα είναι θέμα του κούριερ. Άμα μέχρι την Τρίτη δεν σου έχει έρθει δήλωσε το και θα σου στείλουν καινούργια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...