Προς το περιεχόμενο

Τι θόρυβο έχετε σπίτια σας;


kitharas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Πότε δεν μπόρεσα να καταλάβω το τράβηγμα επίπλων κάθε μέρα, και γενικά αυτή την "σπαστική μετακομιση" που κάνουν μερικα άτομα κάθε μέρα. 

Δηλαδή, τι σκατά κάνουν ρε φίλε; 🤔τραβάνε σύνθετα, καναπέδες και τραπέζια έτσι για χαβαλέ;  

Εντάξει εγώ δεν έχω θέματα ιδιαίτερα, μόνο κάθε Σάββατο κάτι κωλοφοιτηταρια που στριγγλιζουν σαν χαζά ξημερώματα, και κάτι μηχανάκια με εξατμίσεις που σε κουφαινουν το  μεσημέρι η βράδυ. 

Πες τα ρε φίλε .Τα ίδια εχω και εγω .Τι σ..α σέρνουν συνεχώς ;

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, cumulus είπε

Πες τα ρε φίλε .Τα ίδια εχω και εγω .Τι σ..α σέρνουν συνεχώς ;

Κάτι άκυρες ώρες, πχ 3 το μεσημέρι η 1 το βράδυ ακούς σύρσιμο κάνα 2λεπτο.

Και αντε πες να γίνεται αραιά και που, καθαρίζει, αλλάζει τα έπιπλα, κτλπ κτλπ

Αλλά τι σκατά κάνουν, όταν το κάνουν κάθε μέρα; 🤔

Τι να πεις.. Υπομονη.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τη λαϊκή. Κάθε βδομάδα, από τις 02:30-03:00 θα αρχίζει το πανηγύρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Πότε δεν μπόρεσα να καταλάβω το τράβηγμα επίπλων κάθε μέρα, και γενικά αυτή την "σπαστική μετακομιση" που κάνουν μερικα άτομα κάθε μέρα. 

Δηλαδή, τι σκατά κάνουν ρε φίλε; 🤔τραβάνε σύνθετα, καναπέδες και τραπέζια έτσι για χαβαλέ;  

Εντάξει εγώ δεν έχω θέματα ιδιαίτερα, μόνο κάθε Σάββατο κάτι κωλοφοιτηταρια που στριγγλιζουν σαν χαζά ξημερώματα, και κάτι μηχανάκια με εξατμίσεις που σε κουφαινουν το  μεσημέρι η βράδυ. 

Δε βαζουν τσοχακια. Αυτο ακουγεται. Και μη νομιζεις, και συ να σύρεις μια καρέκλα χωρίς τσοχάκι, από κάτω θα γίνει σεισμός. Εγώ  έχω βάλει σε ότι έπιπλο μετακινείται γιατί με εκνευρίζει ακόμα και μένα να το ακούω.

Συνήθως αυτά που ακούγονται πάντως είναι παλιές καρέκλες τραπεζαρίας και μεταλλικές καρέκλες βεράνταας. Εκεί να δεις θόρυβο!

Α! Ξέχασα και της μη-λαδωμένες τέντες. Στρίγκλισμα για 5 λεπτά τουλάχιστον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μιας που αναφέρθηκε η λαϊκή... 

Άλλο αυτό πάλι. 

Προς τι ρε παιδιά αυτές οι στριγγλιες; γιατί φωνάζουν έτσι; πιστεύουν ότι φέρνεις πελατεία; 

Βλέπω ότι ο πάγκος έχει κολοκυθάκια, Μαρούλια, και οτιδήποτε άλλο,Επισεις έχω ματιά και βλέπω την τιμή σου, πρέπει να αμολας στριγγλιες μέσα στα αυτιά μου; έλεος πια,και μερικά άτομα ειναι άκρως υπερβολικοί, σε σημείο που απλά θέλεις να φύγεις και να πας πιο εκεί, και όχι να ψωνίσεις από αυτόν.... 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή και εγω εχω λαϊκή 4 μήνες το χρόνο κάτω από το σπίτι και μάλιστα ημέρα Σάββατο κάνω το εξής κόλπο .Βαζω το aircondition στη λειτουργία ανεμιστήρα σε full ταχύτητα και καλύπτει σχεδόν όλο το θόρυβο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κι αν ακούγεται περίεργο μου την σπάνε απίστευτα τα αεροπλάνα, ειδικά οι πτήσεις ανάμεσα 11-1 το βράδυ, που έχει ησυχία και τα ακούς πολύ δυνατά 

Οκ σπαστικοι οι καγκουρες, τα σκυλιά οι συναγερμοι, αλλά είναι περιοδική ενόχληση, μπορεί πχ μια βδομάδα να μην ακούσεις τίποτα, αλλά τα μαμημενα τα αεροπλάνα είναι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cumulus είπε

Πες τα ρε φίλε .Τα ίδια εχω και εγω .Τι σ..α σέρνουν συνεχώς ;

Είναι θείες που έχουν μανία με την καθαριότητα, τα μετακινούν για να σφουγγαρίσουν από κάτω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kitharas είπε

Βρίσκω noise machines (για λευκό θόρυβο). Κάτι τέτοιο που λες δε το βρίσκω...

Κάποιες από αυτές έχουν και noise canceling ή sound masking δυνατότητες. Μην περιμένεις θαύματα, όμως ακόμα και οι white noise machines βοηθούν. Ρίξε μια ματιά προς Amazon μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d3v4st4tor είπε

Κάποιες από αυτές έχουν και noise canceling ή sound masking δυνατότητες. Μην περιμένεις θαύματα, όμως ακόμα και οι white noise machines βοηθούν. Ρίξε μια ματιά προς Amazon μεριά.

Σ ευχαριστώ για τη πληροφορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kitharas είπε

Σ ευχαριστώ για τη πληροφορία!

Κουράγιο ευχομαι, προσωπικά έμενα σε μεγάλη πόλη σε πολυκατοικία με φοιτητές, οπότε ο ύπνος ήταν μιά απατηλή πολυτέλεια. Μετά από ένα ατύχημα που  είχα μετακόμισα στο πατρικό μου στο χωριό γιά ανάρωση... και έμεινα μόνιμα εκεί. Πέτρινοι τοίχοι 90cm πάχος, έβαλα και κουφώματα αλουμινίου και ο ύπνος έγινε απόλαυση. Χαλάλι οι δυσκολίες της επαρχίας μπροστά στον καθαρό αέρα και τον ποιοτικό ύπνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκυλιά προφανώς που πλέον έχουν γίνει μάστιγα... Φυσικά δε φταίνε αυτά αλλά το ζώα που τα έχουν, που νομίζουν οτι πήραν σκυλί και το πήρε όλη η γειτονιά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Όσο κι αν ακούγεται περίεργο μου την σπάνε απίστευτα τα αεροπλάνα, ειδικά οι πτήσεις ανάμεσα 11-1 το βράδυ, που έχει ησυχία και τα ακούς πολύ δυνατά 

Οκ σπαστικοι οι καγκουρες, τα σκυλιά οι συναγερμοι, αλλά είναι περιοδική ενόχληση, μπορεί πχ μια βδομάδα να μην ακούσεις τίποτα, αλλά τα μαμημενα τα αεροπλάνα είναι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ 

Εισαι πολυ τυχερος αν εκει που μενεις ακους τα αεροπλανα 11-1 και μαλιστα πολυ δυνατα.

Σημαινει οτι βρισκεσαι σε πολυ ησυχο σημειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...