Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρηζόταν το ούλο μου και πήγα ΣΤΕΠ να δω τι παίζει. Ο οδοντίατρος μου είπε ότι μάλλον θα χρειαστώ αφαίρεση φρονιμίτη (ή και φρονιμιτών) και μου έγραψε παραπεμπτικό για Στρ. Νοσοκομείο.

Προς μεγάλη μου έκπληξη ενημερώθηκα από συνάδελφο ότι μάλλον θα πάρω και καμιά 2-3 μέρες αναρρωτική. Ισχύει κάτι τέτοιο; :D

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Asevastos είπε

Πρηζόταν το ούλο μου και πήγα ΣΤΕΠ να δω τι παίζει. Ο οδοντίατρος μου είπε ότι μάλλον θα χρειαστώ αφαίρεση φρονιμίτη (ή και φρονιμιτών) και μου έγραψε παραπεμπτικό για Στρ. Νοσοκομείο.

Προς μεγάλη μου έκπληξη ενημερώθηκα από συνάδελφο ότι μάλλον θα πάρω και καμιά 2-3 μέρες αναρρωτική. Ισχύει κάτι τέτοιο; :D

Nαι παίζει - η αφαίρεση φρονιμίτη είναι χειρουργείο και δεν είναι πάντα εύκολες περιπτώσεις.

Επεξ/σία από djcat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Asevastos είπε

Πρηζόταν το ούλο μου και πήγα ΣΤΕΠ να δω τι παίζει. Ο οδοντίατρος μου είπε ότι μάλλον θα χρειαστώ αφαίρεση φρονιμίτη (ή και φρονιμιτών) και μου έγραψε παραπεμπτικό για Στρ. Νοσοκομείο.

Προς μεγάλη μου έκπληξη ενημερώθηκα από συνάδελφο ότι μάλλον θα πάρω και καμιά 2-3 μέρες αναρρωτική. Ισχύει κάτι τέτοιο; :D

Αναρρωτική από τις δικές σου, ναι. Τις 12 ειδικές, οπότε πάρτες και κάντο μόνο αν είσαι κοντά στην απόλυση και σου έχουν μείνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Δε κατάλαβα. Όταν εννοείς από τις δικές μου; Τις 15 κανονικές που δικαιούμαι; Είμαι στους 3 μήνες. Πρέπει να γίνει γιατί πρέπει να αφαιρεθεί, πιέζει το ούλο και πρήζεται κάθε τρεις και λίγο.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 

Μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ 2020 και ήθελα να ρωτήσω που βλέπουμε σε ποια μονάδα θα πάω μετά. Μου λεει μόνο τον τόπο που πρέπει να παρουσιαστώ. Μπήκα στο https://katataxi.army.gr/ αλλά δεν λέει την μονάδα. Ξέρετε πως μπορώ να την μάθω;

Eπίσης, τι είναι το ΤΔΒ στην πράξη;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, than97 είπε

Καλησπέρα! 

Μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ 2020 και ήθελα να ρωτήσω που βλέπουμε σε ποια μονάδα θα πάω μετά. Μου λεει μόνο τον τόπο που πρέπει να παρουσιαστώ. Μπήκα στο https://katataxi.army.gr/ αλλά δεν λέει την μονάδα. Ξέρετε πως μπορώ να την μάθω;

Eπίσης, τι είναι το ΤΔΒ στην πράξη;

Ευχαριστώ πολύ!

Θα το μάθεις στο ΣΥΠΟ. Ο μόνος τρόπος να το μάθεις από τώρα είναι να βρεις κάποιον που έχει πάει να σου πει.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Asevastos είπε

 Δε κατάλαβα. Όταν εννοείς από τις δικές μου; Τις 15 κανονικές που δικαιούμαι; Είμαι στους 3 μήνες. Πρέπει να γίνει γιατί πρέπει να αφαιρεθεί, πιέζει το ούλο και πρήζεται κάθε τρεις και λίγο.

Tις 12 ειδικές που έχεις, που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αναρρωτικές, φοιτητικές και/ή αγροτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Tις 12 ειδικές που έχεις, που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αναρρωτικές, φοιτητικές και/ή αγροτικές.

Ααα δε γνώρισα αυτή τη κατηγορία. Ούτε φοιτητής είμαι πλέον ούτε αγρότης οπότε κομπλέ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Tις 12 ειδικές που έχεις, που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως αναρρωτικές, φοιτητικές και/ή αγροτικές.

Κανονικα ο κανονισμος λεει οτι παιρνεις απο τις δικες σου τις 15 και οταν σου τελειωσουν και το εχεις αναγκη εξεταστικη,αναρρωτικη κτλπ κτλπ τοτε παιρνεις απο τις ειδικες,μιας και δεν αναγνωριζουν αδεια απολυσεως σου λεει δεν εχεις και λογο να τις κρατας.Αυτος το εμαθα πέρυσι που ημουν μεσα και ειχε δημιουργηθει θεμα με τις αδειες.Ασχετα που δεν το κανει κανενας ετσι εκτος αν πεσεις σε κανενα στραβοξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2020 στις 2:08 ΜΜ, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα παιδιά, ξέρουμε πότε περίπου θα γίνει η ορκωμοσία της Α ΕΣΣΟ?

 που θα πας?
εγω μπαινω θηβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2020 στις 5:58 ΠΜ, salonika91 είπε

Έχεις ένδειξη για ΕΛΔΥΚ.θα περάσεις από επιτροπή που εκεί θα δηλώσεις 3 λόγους για τους οποίους θέλεις η δεν θέλεις να πας Κύπρο.Αν δηλώσεις ότι θες να πας (και τηρείς τα κριτήρια) κατά 90%+ θα πας. αν πεις 3 λόγους που δεν θέλεις να πας δεν σημαίνει ότι δεν θα σε στείλουν κιόλας.

Είχα σειρα μου που δήλωσε ότι δεν θέλει να πάει και τον έστειλαν με το ζόρι.

πες μου 3 καλους λογους για να τους πω
εχω και γω ΕΛΔΥΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DIMITRISK97 είπε

 που θα πας?
εγω μπαινω θηβα

Α ΕΣΣΟ κι εγώ στην Λάρισα 23/1. Απ'οτι διάβασα και παραπάνω η ορκωμοσία είναι την 4η παρασκευή από την κατάταξη. Εμείς μπαίνουμε την 2η εβδομάδα, την 1η μπαίνουν οι όσοι είχαν πάρει ξανά αναβολή, οπότε η ορκωμοσία θα είναι στις 7/2 και μάλλον θα έχουμε 10 μέρες άδεια μετά.

 

'Εχουμε κανέναν που να έχει παρουσιαστεί 485τβδ Λάρισα; Στην εκπαίδευση της αεροπορία στρατού τι παίζει;

 
Επεξ/σία από than97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...