Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 minutes ago, Ukforthemoment said:

Ελέγχουν ταυτότητες πριν μπεις στο αεροπλάνο αν δεν κάνω λάθος.

Δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου αλλά μάλλον για χειρότερα το πας.

αυτό δεν ισχύει δλδ ?  https://antirrisies.gr/wp-content/uploads/2020/06/travel-faq-0.1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, b11_34284291 είπε

Δοκίμασε και θα δεις.

Πως στο καλό έφτασες τα πράγματα τόσο χάλια ρε φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να ασχοληθείς λίγο πιο σοβαρά με το πρόβλημα σου , ψάξε στο ίντερνετ άρθρα και νομοθεσίες περί ανυποταξίας και μη περιμένεις μέσα από ένα φόρουμ να λυθεί το πρόβλημα σου.

https://www.lawspot.gr/nomika-blogs/antonios_kepesidis/anypotaktos-exoterikoy-i-esoterikoy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εξαγορά θητείας στα 33, η ηλικία υπολογίζεται προσθέτοντας 32 στην χρονολογία γέννησης; Δηλαδή εγώ που είμαι του 1992 μπορώ να εξαγοράσω από 1/1/2025;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gingerbread είπε

Για την εξαγορά θητείας στα 33, η ηλικία υπολογίζεται προσθέτοντας 32 στην χρονολογία γέννησης; Δηλαδή εγώ που είμαι του 1992 μπορώ να εξαγοράσω από 1/1/2025;

Ναι, περισσότερα εδώ: https://www.stratologia.gr/sites/default/files/plhr_ent/4.pdf

Αναφορά σε κείμενο

Για τον υπολογισμό της ηλικίας στρατολογικά ως ημερομηνία γέννησης λογίζεται η 1η
Ιανουαρίου του έτους εγγραφής στο δημοτολόγιο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, μολις βγηκε η μετάθεση μου για Α Μακ στο 6ο ετεθ Ροδου, μαχητής - οπλίτης. Καμια προσφατη γνωμη για το πως ειναι τα πραγματα τωρα εκει? Ζεστό νερό θελω να εχω για μπανιο το βραδυ και ας κολυμπώ σε σκατα ολη την υπόλοιπη μερα.

Δυστυχως ειχα δηλωσει Ναουσα και Δράμα αλλα δεν ειχα καμια διασύνδεση οπότε δεν. 

Επεξ/σία από XarisArgy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχει ζεστό νερό (αν θα φτάνει για όλους είναι άλλη ιστορία).

Αλλά πρασινομπερές που μάλιστα ήθελε Δράμα/Νάουσα και θες οπωσδήποτε ζεστό νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας δώσανε τα χαρτιά για σπεν, και εμένα γράφει Καστελόριζο.

Το ερώτημα μου είναι αν μετά τα σπεν θα με πάνε αλλού η όχι? Γιατί μερικοί μου είπαν κάνω μόνο σπεν εκεί, και μετά πάω αλλού.

 

Ps: δεν με πείραξε καθόλου το Καστελόριζο

Επεξ/σία από BlackRose56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα της Ελλάδος παιδιά, ορκίστηκα χθες και με στέλνουν Κω, συγκεκριμενα 2/472 ΤΕΠΠ (80 ΑΔΤΕ). Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε για την συγκεκριμένη μονάδα? Πως μπορώ να βρω το τηλέφωνο να συννενοηθώ (σε περίπτωση που αργήσω να πάω και πρέπει να ενημερώσω κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Zahoe69 είπε

Καλημέρα της Ελλάδος παιδιά, ορκίστηκα χθες και με στέλνουν Κω, συγκεκριμενα 2/472 ΤΕΠΠ (80 ΑΔΤΕ). Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε για την συγκεκριμένη μονάδα? Πως μπορώ να βρω το τηλέφωνο να συννενοηθώ (σε περίπτωση που αργήσω να πάω και πρέπει να ενημερώσω κλπ).

Έχει τα ραντάρ στα φυλάκια αλλά χωρίς εκπαίδευση στα ραντάρ, πως σε στέλνουν αμέσως εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα παίδες. Θα ήθελα αρχικά να εκφράσω την εξής απορία: στο φύλλο άδειας απουσίας αναγράφονται 7 ημέρες, πρακτικά λέει ότι θα πρέπει να βρίσκομαι στη θέση μου στις 06/04. Ωστόσο το φύλλο πορείας λέει ότι παρουσιάζομαι στις 08/04. Πώς δικαιολογείται η 1 μία μέρα κενή, και εν τέλει πρέπει να είμαι στη μονάδα μου στις 06/04 ή στις 08/04; Τέλος, παρουσιάζομαι στο 3/2/476 ΤΗΠ στο Διδυμότειχο, αν έχει οποιοσδήποτε κάποια πληροφορία για το τι παίζει θα το εκτιμούσα, καθώς με μία πρόχειρη αναζήτηση τα περισσότερα αποτελέσματα φαίνονται outdated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ακούγεται εξίσωση τριτέκνων - πολυτέκνων, έχει ακουστεί και για τη θητεία, δηλαδή τα τέκνα τρίτεκνων θα κάνουν εξάμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...