Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, ChristosTs είπε

Να ξες επειδή ήμουνα Πεντάγωνο μέχρι πριν λίγους μήνες, το ΜΥΠΕΘΑ έχει γίνει ένα 15% πιο τέντα, λιγότερα απάτητα κτλ. Ακόμα θεωρείται τοπ, απλά λέω. Ας μην είμαστε και άπληστοι. 

Ψυχουλες μου και εσείς. Τι τραβάτε. 

Πλήρης κατάργηση του στρατού σε όλο τον κόσμο, αν δεν έχουν οι άλλοι όπλα δεν μπορούν να σου επιτεθούν.

Iq200

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήρθε και η σειρά μου να παρουσιαστώ την Τετάρτη. Επειδή έχω διαβάσει διαφορά και έχω μπερδευτεί, η διάρκεια της βασικής εκπαίδευσης μέχρι να γίνει η ορκομωσια πόσο είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, naruto14 είπε

Ήρθε και η σειρά μου να παρουσιαστώ την Τετάρτη. Επειδή έχω διαβάσει διαφορά και έχω μπερδευτεί, η διάρκεια της βασικής εκπαίδευσης μέχρι να γίνει η ορκομωσια πόσο είναι; 

Ορκίζεσαι την τρίτη παρασκευή από όταν θα μπεις. Άρα αφού μπαίνεις 12/3, ορκίζεσαι 29/3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Ορκίζεσαι την τρίτη παρασκευή από όταν θα μπεις. Άρα αφού μπαίνεις 12/3, ορκίζεσαι 29/3

Άψογος. Ευχαριστώ!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/3/2024 στις 7:24 ΜΜ, kostakou01 είπε

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι με βύσμα στο Πεντάγωνο θητεία και εκεί που είμαι αρχίζει να χαλάει η φάση και να μας πηγαίνει σταδιακά 1-1. Όντας κάτοχος Type-C Ultra Fast charge βύσματος, θέλω να μου προτείνετε αν ξέρετε κάποια μετάθεση με όσο το δυνατόν περισσότερα απάτητα. Χρειάζεται να δουλέψω για προσωπικούς λόγους και αυτή τη στιγμή εκεί που βρισκομαι, δεν μπορω

ΕΠΟΧΕΣ 93 με ακοντιο και ασπιδα που ειμασταν καλες μεταθεσεις με 1 μεσα 3-4 εξω ηταν η ΣΣΕ τα ΕΚΕΜΣ και το 482ΤΔΒ στον Καρέα. Ρωτα μια μιας και οπως εχει γινει ο στρατος ΚΟΛΕΓΙΟ οπου και να πας μια χαρα θα εισαι.

Στις 7/3/2024 στις 9:39 ΠΜ, BlueBlade είπε

Μου μυρίζει τρολ.

Αρχικά αν είσαι πεντάγωνο, δε παίζει να μην γνωρίζεις την μυθική βυσματική μονάδα γνωστή και ως ΜΥΠΕΘΑ και άρα δε θα ρώταγες.

Επίσης γιατι δε ρωτάς το βύσμα σου;

  Σωστος το ξεχασα το MY/ΠΕΘΑ. Ειχα ενα φίλο ο οποιος εφευγε καθε μερα στις 2 το μεσημερι με 4-5 υπηρεσιες μονο το μηνα :D 

Επεξ/σία από dream21
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dream21 είπε

Σωστος το ξεχασα το MY/ΠΕΘΑ. Ειχα ενα φίλο ο οποιος εφευγε καθε μερα στις 2 το μεσημερι με 4-5 υπηρεσιες μονο το μηνα :D 

Συγκριτικά με άλλους αυτός έσταζε.

Είχα γνωρίσει παλικαράκι με πολιτικό βύσμα της κυβέρνησης τότε που πάταγε στο στρατόπεδο μόνο 1 φορά τον μήνα. Και δεν εννοώ ότι έφευγε μεσημέρι. Αλλά ότι δεν πάταγε καθόλου πλην της μιας αυτής φοράς για υπηρεσία.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε να εφαρμοστεί κάποτε στο στρατό κάτι αντίστοιχο με την ψηφιακή κάρτα εργασίας τι κλάμα έχει να πέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

!!ΣΟΣ!!

 

Απαγόρευση εξόδου από τη χώρα λόγω στρατού.

Έχω απαγορευτεί να φύγω από τη χώρα λόγω στρατού. Τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτό;

Επεξ/σία από b11_34284291
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, b11_34284291 said:

!!ΣΟΣ!!

 

Απαγόρευση εξόδου από τη χώρα λόγω στρατού.

Έχω απαγορευτεί να φύγω από τη χώρα λόγω στρατού. Τι μπορούμε να κάνουμε γι' αυτό;

προσπαθησε να φυγεις να δουμε αν τελικα δουλευει αυτο το $#@: κρατος

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, vamvakoolas είπε

προσπαθησε να φυγεις να δουμε αν τελικα δουλευει αυτο το $#@: κρατος

τσαμπα θα φτάσω στο αεροδρόμιό μου φαίνεται, αν το κάνω αυτό Κάποιος να προτείνει κάτι ή έστω να ξέρει τι συμβαίνει σε αυτήν την κατάσταση;.

Επεξ/σία από b11_34284291
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι εν ενεργεία οπλίτης? Είσαι ανυπότακτος? Όταν μας εξηγήσεις τι ακριβώς είσαι και για ποιον λόγο θέλεις να φύγεις στο εξωτερικό τότε μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος στο φόρουμ.

Το να πετάς ένα μήνυμα περί απαγόρευσης εξόδου δεν λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Είσαι εν ενεργεία οπλίτης? Είσαι ανυπότακτος? Όταν μας εξηγήσεις τι ακριβώς είσαι και για ποιον λόγο θέλεις να φύγεις στο εξωτερικό τότε μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος στο φόρουμ.

Το να πετάς ένα μήνυμα περί απαγόρευσης εξόδου δεν λέει κάτι.

ανυπότακτος

Ελέγχεται η στρατολογική κατάσταση κατά την έξοδο από την Ελλάδα προς άλλη χώρα Σένγκεν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, b11_34284291 είπε

ανυπότακτος

Ελέγχεται η στρατολογική κατάσταση κατά την έξοδο από την Ελλάδα προς άλλη χώρα Σένγκεν;

Ελέγχουν ταυτότητες πριν μπεις στο αεροπλάνο αν δεν κάνω λάθος.

Δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου αλλά μάλλον για χειρότερα το πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...