Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως θα ζητήσεις αναβολή για λόγους υγείας ή για κοινωνικούς λόγους από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης? Αυτές οι διαδικασίες προϋποθέτουν το σημείωμα κατάταξης και μετά μπορείς να κινηθείς όπως εσύ θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 Μαρτη μπαινω ΚΕΕΔ. Σχετικα με την ακτινογραφία θώρακος που ζητανε, γνωριζει κανεις αν μπορώ να την κανω και σε κεντρο υγειας αντι για Νοσοκομείο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

Πως θα ζητήσεις αναβολή για λόγους υγείας ή για κοινωνικούς λόγους από την στιγμή που δεν σου έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης? Αυτές οι διαδικασίες προϋποθέτουν το σημείωμα κατάταξης και μετά μπορείς να κινηθείς όπως εσύ θέλεις.

Έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης. Απλά ρωτάω αν γνωρίζει κανείς ή έχει κάνει το ίδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 λεπτά πριν, Taflathos είπε

Έχει έρθει το σημείωμα κατάταξης. Απλά ρωτάω αν γνωρίζει κανείς ή έχει κάνει το ίδιο. 

Για να πάρεις αναβολή μέσω Φρουραρχείο θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία 5 ημέρες πριν την ημερομηνία κατάταξης, για αναβολή για κοινωνικούς λόγους θα πρέπει να κάνεις αίτηση στην στρατολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Taflathos said:

Λάθος δικό μου. Ψυχίατρο όχι ψυχολόγο. 
 

Ναι το ξέρω για κοινωνικούς ότι είναι μια φορά. Απλά σκέφτομαι ότι ίσως με συμφέρει να ζητήσω από τώρα με χαρτί γιατρού αλλά δε ξέρω αν θα μου ζητήσουν μετά να παρουσιαστώ μέσα στο Μάρτη. 

Άνθρωπε μου εσύ θες αναβολή. Μέχρι εδώ καλά. Αν πάρεις για κοινωνικούς θα πας στην μεθεπόμενη ΕΣΣΟ. Χωρίς να χρειαστεί να παρουσιαστείς στο στρατόπεδο ή στο Φρουραρχείο.

Αν πάρεις για ψυχιατρικούς λόγους θα πρέπει να πας Φρουραρχείο 5 ή 10 μέρες πριν (ανάλογα τι γράφει το χαρτί σου. Και φυσικά εργάσιμες μέρες) με τα κατάλληλα έγγραφα σου. Εκεί θα σε παραπέμψουν στην επιτροπή  απαλλαγών. Θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού και να παρουσιαστείς στο ΝΝΚ για να σε δει η επιτροπή. Δηλαδή δεν είναι ότι πας Φρουραρχείο και τέλος. Έχει διαδικασία μετά. Το αν θα είναι Μάρτη ή Απρίλη αρχές δε ξέρω. Απλά στην επιτροπή δεν έχει δε μπορώ εκείνη τη μέρα, βάλτε με άλλη. Εκεί σου λένε τάδε μέρα και τάδε ώρα έλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, w95chris είπε

Άνθρωπε μου εσύ θες αναβολή. Μέχρι εδώ καλά. Αν πάρεις για κοινωνικούς θα πας στην μεθεπόμενη ΕΣΣΟ. Χωρίς να χρειαστεί να παρουσιαστείς στο στρατόπεδο ή στο Φρουραρχείο.

Αν πάρεις για ψυχιατρικούς λόγους θα πρέπει να πας Φρουραρχείο 5 ή 10 μέρες πριν (ανάλογα τι γράφει το χαρτί σου. Και φυσικά εργάσιμες μέρες) με τα κατάλληλα έγγραφα σου. Εκεί θα σε παραπέμψουν στην επιτροπή  απαλλαγών. Θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού και να παρουσιαστείς στο ΝΝΚ για να σε δει η επιτροπή. Δηλαδή δεν είναι ότι πας Φρουραρχείο και τέλος. Έχει διαδικασία μετά. Το αν θα είναι Μάρτη ή Απρίλη αρχές δε ξέρω. Απλά στην επιτροπή δεν έχει δε μπορώ εκείνη τη μέρα, βάλτε με άλλη. Εκεί σου λένε τάδε μέρα και τάδε ώρα έλα. 

Οκ αυτό ήθελα να καταλάβω. Όποτε ζητάω για κοινωνικούς λόγους για να είμαι σίγουρος τώρα και κοιτάω για ψυχιατρικούς λόγους αργότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μπερδευτεί σχετικά με τον τύπο της φωτογραφίας που θα πρέπει να συνοδεύει την ακτινογραφία. Έχω στην κατοχή μου ασπρόμαυρες που είχα χρησιμοποιήσει για την ταυτότητα μου σχετικά πρόσφατα. Είναι κομπλέ αυτές ή χρειάζεται να βγάλω έγχρωμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, XarisArgy είπε

11 Μαρτη μπαινω ΚΕΕΔ. Σχετικα με την ακτινογραφία θώρακος που ζητανε, γνωριζει κανεις αν μπορώ να την κανω και σε κεντρο υγειας αντι για Νοσοκομείο? 

Μην την κάνεις πριν μπεις, θα βγάλει κίνηση το ΚΕΕΔ για 401 να πας να την κάνεις εκεί μαζί με πολλούς ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα, στο σημείωμα κατάταξης λεει αν μενεις μακρια μπορεις να επικοινωνήσεις με το τοπικο φρουραρχειο ή την αστυνομία για να μετακινηθείς με εξοδα της υπηρεσίας. Τι περιλαμβάνει αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για 124 ΠΒΕ - Τρίπολη 

Τα στοιχεία που συμπληρώσαμε στο esso.haf (πχ βάρος ύψος) ισχύουν ή θα μας κάνουν μετρήσεις την ημέρα κατάταξης και θα τα συλλέξουν από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sok77 είπε

Ερώτηση για 124 ΠΒΕ - Τρίπολη 

Τα στοιχεία που συμπληρώσαμε στο esso.haf (πχ βάρος ύψος) ισχύουν ή θα μας κάνουν μετρήσεις την ημέρα κατάταξης και θα τα συλλέξουν από την αρχή.

γιατί? ψήλωσες στο μεταξύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...