Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια όντως ισχύει αυτο για την ορκωμοσία? Οτι μεχρι τοτε δεν θα εχουμε καμια εξοδο? Εχουμε δηλαδή εγκυρη πηγη? Περιμενα πως και πως να βγω αυριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, michael94 είπε

Παιδια όντως ισχύει αυτο για την ορκωμοσία? Οτι μεχρι τοτε δεν θα εχουμε καμια εξοδο? Εχουμε δηλαδή εγκυρη πηγη? Περιμενα πως και πως να βγω αυριο. 

Εμάς στο στρατόπεδο μας το είπε λοχαγός σήμερα. Τι να σου πω... Το θεωρώ έγκυρο ενώ το μεσημέρι μας είχαν πει θα βγείτε αύριο και κανόνισαν ποιοι αύριο ποιοι μεθαύριο κτλπ... Δεν μας κορόιδευαν δηλαδή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Στα Γρεβενά σήμερα το πρωί στην αναφορά μας είπαν ότι Σάββατο και Κυριακή θα βγούμε έξω μισοί μισοί και το μεσημέρι τι ακύρωσαν... 

Ωπ συνάδελφος??? Τι λοχο είσαι φίλε??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο υπεύθυνος του 1ου γραφείου (σε μονάδα στο ΓΕΣ) μου είπε ξεκάθαρα ότι στους νεοσύλλεκτους της Β ΕΣΣΟ θα δοθεί άδεια ορκομωσίας 15 ημερών, προφανώς λόγω του ιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aris St είπε

Εμένα ο υπεύθυνος του 1ου γραφείου (σε μονάδα στο ΓΕΣ) μου είπε ξεκάθαρα ότι στους νεοσύλλεκτους της Β ΕΣΣΟ θα δοθεί άδεια ορκομωσίας 15 ημερών, προφανώς λόγω του ιού.

Ναι μας το είπε και ο διοικητής σημερα. 

Ουσιαστικά 13 Απριλίου θα παρουσιάσουμε Έβρο η όπου είναι ο καθένας. Δεν μας χάλασε. Η μόνη χαζομάρα ότι μετά από λίγο θα ξαναβγεί για Πάσχα και θα πέσει πολύ πήγαινελα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πήραν αναβολή οι μεταθέσεις μέχρι 10/4; Ξεφτίλα κλασσικά... Και στις 5/4 θα δώσουν μέχρι 20/4 και θα το τραβάνε ένας θεός ξέρει μέχρι πότε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Όντως πήραν αναβολή οι μεταθέσεις μέχρι 10/4; Ξεφτίλα κλασσικά... Και στις 5/4 θα δώσουν μέχρι 20/4 και θα το τραβάνε ένας θεός ξέρει μέχρι πότε...

Μέχρι 27/3 ήξερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ναι μας το είπε και ο διοικητής σημερα. 

Ουσιαστικά 13 Απριλίου θα παρουσιάσουμε Έβρο η όπου είναι ο καθένας. Δεν μας χάλασε. Η μόνη χαζομάρα ότι μετά από λίγο θα ξαναβγεί για Πάσχα και θα πέσει πολύ πήγαινελα 

Υπάρχει περίπτωση να βάλουν όσους χρειάζεται να ταξιδέψουν με αεροπλάνο/πλοίο στο πρώτο γκρουπ ώστε να αποφύγουν τις πολλές μετακινήσεις μετά από μια βδομάδα;

Έχει ακουστεί κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, lionTK είπε

Υπάρχει περίπτωση να βάλουν όσους χρειάζεται να ταξιδέψουν με αεροπλάνο/πλοίο στο πρώτο γκρουπ ώστε να αποφύγουν τις πολλές μετακινήσεις μετά από μια βδομάδα;

Έχει ακουστεί κάτι τέτοιο;

Αυτό είναι μια καλη ερώτηση αλλά δύσκολα οργανώνεται κάτι τέτοιο... Όλοι οι νέοι θα πάρουν πρώτο γκρουπ δηλαδή και οι παλιοί θα περιμένουν; δύσκολο αν και μας βολεύει, εδώ δεν έχει ακουστεί τίποτα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Asevastos είπε

Διάβασα στο γνωστό blog με τα παράπονα φαντάρων για 10/4, το είπε και ένας ακόμη σε έναν φίλο...

Αν θες στείλε ένα πμ για ποιο λες, γιατί το γνωστό δεν είναι γνωστό σε όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2020 στις 12:45 ΜΜ, Asevastos είπε

Όντως πήραν αναβολή οι μεταθέσεις μέχρι 10/4; Ξεφτίλα κλασσικά... Και στις 5/4 θα δώσουν μέχρι 20/4 και θα το τραβάνε ένας θεός ξέρει μέχρι πότε...

Δεν ισχυει αυτο κατι διοικητες την βγαλαν αυτην τη φημη. Εγω εχω ακουσει απο εγκυρη πηγη οτι θα γινουν στις 27.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...