Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Cozmos123 είπε

Πολιτικά άκουσα δεν υπάρχει λόγος να έχω μαζί μου αφού δεν θα βγαίνω καθόλου έξω; για κινητό θα πάρω ένα που έχω μούφα, σαμπουάν και αφρόλουτρο από 1 νόμιζα είναι αρκετό μεγάλα μπουκάλια είναι. Πόσο θα χρησιμοποιώ  κάθε φορά έλεος δηλαδή.

Ναι πολιτικά δεν χρειάζεται να πάρεις καθόλου. Με αυτά που θα παρουσιαστείς είσαι μια χαρά. Για στρατιωτικά μπλουζάκια μιλάω εγώ.

Σαμπουάν και αφρόλουτρο και διάφορα αναλώσιμα μην σε απασχολούν τόσο. Λογικά θα έχει και στο ΚΨΜ αρκετά αλλά και στις εξόδους σου θα μπορείς να προμηθευτείς από έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

Ναι πολιτικά δεν χρειάζεται να πάρεις καθόλου. Με αυτά που θα παρουσιαστείς είσαι μια χαρά. Για στρατιωτικά μπλουζάκια μιλάω εγώ.

Σαμπουάν και αφρόλουτρο και διάφορα αναλώσιμα μην σε απασχολούν τόσο. Λογικά θα έχει και στο ΚΨΜ αρκετά αλλά και στις εξόδους σου θα μπορείς να προμηθευτείς από έξω.

Πρέπει δηλαδή να πάρω έξτρα στρατιωτικά μπλουζάκια ε; το σκέφτηκα επειδή ιδρώνω και εύκολα αλλά είδα ότι δίνουν 2 ζευγάρια στις ΕΔ και λέω καλά είναι θα πάω αν είναι σήμερα, υπνοσακο δεν θα πάρω νομίζω Για λουκέτα 2 είναι αρκετά έτσι; διάβασα παρέχει και ο στρατός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cozmos123 είπε

Πρέπει δηλαδή να πάρω έξτρα στρατιωτικά μπλουζάκια ε; το σκέφτηκα επειδή ιδρώνω και εύκολα αλλά είδα ότι δίνουν 2 ζευγάρια στις ΕΔ και λέω καλά είναι θα πάω αν είναι σήμερα, υπνοσακο δεν θα πάρω νομίζω Για λουκέτα 2 είναι αρκετά έτσι; διάβασα παρέχει και ο στρατός.

Σου δίνουν 2 T-shirt και 2 μακρυμάνικα.

Θεωρείς ότι με αυτά μπορείς να βγάλεις 3 εβδομάδες; Πάρε καμιά 10αριά T-shirt. χαμένα δεν θα πάνε να είσαι σίγουρος. Ο υπνόσακος στον στρατό είναι απαραίτητος. Όσοι δεν πήρανε χτυπούσαν τα κεφάλια τους στον τοίχο. Αλλά δεν ξέρω τι ισχύει με το ΚΕΕΔ γιαυτό δεν στο έχω προτείνει. Δεν ξέρω αν το επιτρέπουν ή όχι.

1 ώρα πριν, paranoid_android είπε

Σειρά 364 που έχετε μέσο, βγήκε σε κανέναν μετάθεση/φύλλο πορείας σήμερα; 

ρε φίλε εδώ δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος. Γιατί δεν ρωτάς το βύσμα σου να σου πει ακριβώς τι συμβαίνει με την μετάθεση σου; Σου εξήγησα και πριν τι ισχύει. 

Όσοι είναι να φύγουν ενημερώνονται αρκετά νωρίς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Σου δίνουν 2 T-shirt και 2 μακρυμάνικα.

Θεωρείς ότι με αυτά μπορείς να βγάλεις 3 εβδομάδες; Πάρε καμιά 10αριά T-shirt. χαμένα δεν θα πάνε να είσαι σίγουρος. Ο υπνόσακος στον στρατό είναι απαραίτητος. Όσοι δεν πήρανε χτυπούσαν τα κεφάλια τους στον τοίχο. Αλλά δεν ξέρω τι ισχύει με το ΚΕΕΔ γιαυτό δεν στο έχω προτείνει. Δεν ξέρω αν το επιτρέπουν ή όχι.

ρε φίλε εδώ δεν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος. Γιατί δεν ρωτάς το βύσμα σου να σου πει ακριβώς τι συμβαίνει με την μετάθεση σου; Σου εξήγησα και πριν τι ισχύει. 

Όσοι είναι να φύγουν ενημερώνονται αρκετά νωρίς. 

Κατάλαβα θα πάω για μπλουζάκια, όντως εκτός αν κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι δεν επιτρέπουν υπνοσακο, Τέλος πάντων είμαι πολύ αγχωμένος αν και ανυπομονώ να μπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Cozmos123 είπε

Κατάλαβα θα πάω για μπλουζάκια, όντως εκτός αν κάνω λάθος κάπου διάβασα ότι δεν επιτρέπουν υπνοσακο, Τέλος πάντων είμαι πολύ αγχωμένος αν και ανυπομονώ να μπω.

Και εγώ έχω διαβάσει ότι δεν επιτρέπουν. Το βλέπεις όμως, αν το επιτρέπουν είτε πες στους δικούς σου να σου φέρουν ένα, είτε περίμενε μέχρι την πρώτη έξοδο για να πάρεις ένα από έξω.

Το άγχος είναι λογικό. Είναι ένα νέο περιβάλλον που πρέπει να προσαρμοστείς. Υπομονή και καλή θητεία εύχομαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 στρατιωτικα φανελακια.καμια 10ρια.

πολλες στρατιωτικες καλτσες 10+

πολλα μποξερακια 10+

λουκετα για τωρα θες για τις βαλιτσες σου,το λουκανικο(δεν ξερω αν εχουν στις ε.δ ή τι εχουν) και για φοριαμο.αργοτερα στην μοναδα θες και ενα για το οπλο.

σπρευ για τα ποδια καλο θα ηταν να παρεις.θα εισαι ολη μερα με αρβυλες.

να σπασουν λουκετα δεν νομιζω αλλα λεφτα και κινητο παντα πανο σου

4 ώρες πριν, Cozmos123 είπε

Λοιπόν παιδιά Είμαι μέσα έξω έτοιμος (Τρίτη μεγάλο πευκο) έχω ακτίνα θώρακα τα πάντα όλα πήγα για ψώνια και θα ήθελα να μου πείτε αν μέσα έξω είμαι κομπλέ, αν θα ήταν καλό να πάρω κάτι παραπάνω τέλος πάντων. Αυτά που πείρα είναι σαμπουάν,αφρόλουτρο 2 σαπούνια ξυραφάκια υγρό μαντίλα, μπατονετες και αλλά προϊόντα υγιεινής, από ρούχα μόνο αυτά που θα φοράω όταν πάω και 2-3 έξτρα ζευγάρια μάλλινες κάλτσες και μποξερακια φυσικά, πιστεύετε είμαι κομπλέ για το πόσο θα κάτσω πεύκο; και λουκέτα πείρα 2 θέλω παραπάνω; και το τελευταίο πράγμα, είναι όντος τόσο άσχημα τα πράγματα με τις κλεψιές όπως μου λένε; Υπάρχει περίπτωση να σπάσουν λουκέτα, αν είναι δεν θα πάρω κινητά ούτε τίποτα.. 

 

Επεξ/σία από salonika91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες παιρνετε οποια ξυραφακια σας βοηθουν να ξυριζεστε πραγματικα γρηγορα -και
διχως να κοβεστε, εννοειται! Ενα δικο μου παραδειγμα τα: Wilkinson Extra Sensitive 3 😃

Επισης με γλυτωσε, απο (σιγουρες) καμπανες: 1 μικρη ξυριστικη μηχανη μπαταριας! 🔝
Μαλιστα ηταν απο εκεινα που ενιοτε διαλεγα να εχω τσεπωμενα: μαζι με καποια αλλα
στανταρ π.χ. κινητο, δευτερα κλειδια, χαρτομαντηλα, ζευγαρι γαντια μιας χρησης, κλπ..

^^ ενα παραδειγμα: ημουν ΑλφαΜιτης σε πυλη, δεν εχω ξυριστει (κατιτις δικαιολογουμενο εντος, Εβρος γαρ!),
και πεφτει ειδοποιηση οτι ερχεται...Ταξμαν σε 15-20 λεπτα ολως αναπαντεχα! Βγαζω ξυριστικη & μια χαρα! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 5/3/2020 στις 5:13 ΜΜ, kti23 είπε

Ανυπομονώ και εγώ να γίνει επιστράτευση και να είμαι από τους πρώτους μαζί με την ελίτ 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.b36425b72abbb11600c56078d126177d.png

Πρόσεχε μόνο μην σου τύχουν αυτοί εδώ που είναι ήδη πάνω αντί για αυτούς που ποσταρες. ;)

Spoiler

lagos-evros_0.jpg?itok=eus0XBUG

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, paranoid_android είπε

Σειρά 364 που έχετε μέσο, βγήκε σε κανέναν μετάθεση/φύλλο πορείας σήμερα; 

Για 10 Μαρτίου είναι οι χορηγήσεις. Τώρα, αν φάτε πόρτα λόγω κατάστασης, προς το παρόν δε φαίνεται να υπάρχει απόφαση επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με ανάλογη εντολή , πάνε για ΕΩΣ 27 Μαρτίου οι μεταθέσεις. Δεν ξέρω τι θα γίνει με όσους έχουν πάρει ήδη φύλλα πορείας και βρίσκονται στον τόπο κατοικίας τους. Δεν ξέρω αν θα ανακληθούν όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...