Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, kokorikoue είπε

Σύμφωνα με ανάλογη εντολή , πάνε για ΕΩΣ 27 Μαρτίου οι μεταθέσεις. Δεν ξέρω τι θα γίνει με όσους έχουν πάρει ήδη φύλλα πορείας και βρίσκονται στον τόπο κατοικίας τους. Δεν ξέρω αν θα ανακληθούν όλοι

Εγω εχω ηδη στα χερια μου το φυλλο πορειας και ειμαι στον τοπο μου με αδεια οπου θα παρουσιαζομουν την πεμπτη. Και με πηραν τηλεφωνο απο την παλια μου μοναδα( που ουσιαστικα ακομα ειναι η μοναδα μου) και μου ειπαν επιστρεφεις οπως ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωωω, χαμός γενικά. Αν και λογικό με όσα γίνονται

Είναι έγκυρες οι πηγές σας για τις 27 του μήνα; Γιατί κι εμένα μου είπαν ότι έχουν παγώσει όλα, χωρίς να αναφερθεί συγκεκριμένη ημερομηνία

Επεξ/σία από paranoid_android
Λάθος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι και εγώ. Για 10 ήμουν, πάγωσε η μετάθεση μου. Οπότε πάνε για 27;

Να ρωτήσω κάτι; Είναι ορατό ενδεχόμενο η επέκταση θητείας για την 363 λόγω των όσων γίνονται;

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 χρονια που ειχαν πιασει τους 2 Ελληνες στρατιωτικους οι τουρκοι ειχαν παγωσει ολες οι μεταθεσεις για 2 μηνες.Τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα και περιμενουν ενα ακομα χειροτερο καλοκαιρι(ειναι πιο ευκολο να περασουν οι λαθρομεταναστες μεσα απο το ποταμι γιατι πεφτει η σταθμη πολυ χαμηλα,δεν χρειαζονται καν βαρκα,περπατωντας θα περνανε).Περα απο τα πολυ χοντρα βυσματα μην περιμενετε να φυγετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σημείωμα κατάταξης για να παρουσιαστώ στο Σουφλί Έβρου στις 10/3. Επειδή θέλω να πάρω να αναβολή για ψυχολοχικούς λόγους, ξέρει κανείς τη διαδικασία; Πρέπει να παώ στο στρατόπεδο την ημέρα που πρέπει να παρουσιαστώ και να μου δώσουν χαρτί για να πάω για εξέταση σε φρουραρχείο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tonicocacola είπε
Μου ήρθε σημείωμα κατάταξης για να παρουσιαστώ στο Σουφλί Έβρου στις 10/3. Επειδή θέλω να πάρω να αναβολή για ψυχολοχικούς λόγους, ξέρει κανείς τη διαδικασία; Πρέπει να παώ στο στρατόπεδο την ημέρα που πρέπει να παρουσιαστώ και να μου δώσουν χαρτί για να πάω για εξέταση σε φρουραρχείο;

Την διαδικασία για αναβολή μπορείς να την ακολουθήσεις και από την Αθήνα. Πάρε ένα τηλέφωνο την στρατολογία για να σε ενημερώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Την διαδικασία για αναβολή μπορείς να την ακολουθήσεις και από την Αθήνα. Πάρε ένα τηλέφωνο την στρατολογία για να σε ενημερώσουν.

Οκ ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παρουσιάζομαι 12/3 Έβρο στον Λαγό, θα ανέβω με αμάξι, αν θέλει κάποιος να ανέβουμε μαζί και να μοιραστούμε τα έξοδα ας νου στείλει π.μ 

Επεξ/σία από nikοs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, παρουσιάζομαι 10/3 Νέα Σαντα στο Κιλκίς. Ξέρει κανένας παλιός αν η Σαντα στέλνει σε συγκεκριμένα στρατόπεδα μετά ή μπορεί να πας οπουδηποτε; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα στρατόπεδα στα οποία κατατάσσεστε βρίσκονται κατά κανόνα σε κοντινή απόσταση από το ΣΥΠΟ. Δηλαδή, δε μπορεί εσύ να παρουσιαστείς Νέα Σάντα και η μονάδα σου να είναι στον Έβρο..

Κάπου εκεί θα σε στείλουν. Ένα από αυτά τα στρατόπεδα είναι και αυτό της Ασσήρου.

Επεξ/σία από Asevastos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gpasxa είπε

Καλησπέρα σε όλους, παρουσιάζομαι 10/3 Νέα Σαντα στο Κιλκίς. Ξέρει κανένας παλιός αν η Σαντα στέλνει σε συγκεκριμένα στρατόπεδα μετά ή μπορεί να πας οπουδηποτε; Ευχαριστώ.

Ασσυρο, Λαγκαδά, Πολυκαστρο και στην ιδια Σαντα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Υπηρετω τωρα τη θητεια μου σειρα 363.Απολυομαι τον ιουλιο και τον σεπτεμβρη θα παω μονιμα στο εξωτερικο. Ομως εκατσε τωρα μια δουλεια στο εξωτερικο και θα ηθελα να παω. Ξερετε αν μπορει να γινει κατι στην περιπτωση μου; Απαλλαγη ι5 ξερω δινουν μονο αν οντως εχεις σοβαρο ιατρικο προβλημα. Αναβολη ξερω μπορει να παρει ο οποιοσδηποτε αλλα σε 6 μηνες θα μου ξαναρθει το χαρτι και θα ειμαι εξω. Ξερετε αν γινεται τιποτα για εξαγορα των υπολοιπων μηνων;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Μπαινω αυριο πρωι Ρέθυμνο. Το Χαρτι μου γραφει τεχνικο. Ξερετε τι παιζει γενικότερα? Ηλεκτρολόγος μηχανικός ειμαι. Θα κανω εκπαίδευση και Σπεν στο Ρέθυμνο? Η θα με πανε αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...