Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια οσοι φευγουμε με μεταθεση μας ειπαν οτι αυριο 27 θα μας μεταφερουν με λεωφορειο του στρατου και θα μας βαλουν κατευθειαν στην καινουργια μοναδα. Ισχυει και αλλου αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://parousiasi.army.gr/

Η σελιδα αυτη αφορα το στρατο ξηρας ?η και το ΠΝ

2 ώρες πριν, andreasgt21 είπε

Καλημέρα, ναι Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟΣ

χωρις να έχει οριστοκοποιηθεί ημερομηνια και τοπος λέει .

Εγω Β ΕΣΣΟ  ΜΑΙΟ λενε χωρις ακριβη τοπο και ημερομηνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dionisis1925 είπε

13ΔΕΕ Παπάγου αλλά θα φας πήξιμο , καλύτερα Πεύκο .  

Τώρα πεύκο είμαι ήταν να φύγω τρίτη μετά την ορκομωσία αλλά μου λένε θα κάνω εδώ τπεν και ειδικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κανεις πως μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους για να παω με την επόμενη ΕΣΣΟ. Είμαι με του Μαιου αλλα θελω να μπω με την επόμενη, εκτός απο κάποια προβλήματα προσωπικά βρίσκομαι και στην διαδικασια πτυχιακής στο μεταπτυχιακό (είμαι εν πτυχω) και με όλα αυτα που γίνονται ΔΕΝ θα εχω τελειωει μεχρι τον Μαιο.

 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από erhall0102
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Racerr είπε

https://parousiasi.army.gr/

Η σελιδα αυτη αφορα το στρατο ξηρας ?η και το ΠΝ

Εγω Β ΕΣΣΟ  ΜΑΙΟ λενε χωρις ακριβη τοπο και ημερομηνια

Army = στρατός

Λογικά μόνο για ξηρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, erhall0102 είπε

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανεις πως μπορώ να πάρω αναβολή για κοινωνικούς λόγους για να παω με την επόμενη ΕΣΣΟ. Είμαι με του Μαιου αλλα θελω να μπω με την επόμενη, εκτός απο κάποια προβλήματα προσωπικά βρίσκομαι και στην διαδικασια πτυχιακής στο μεταπτυχιακό (είμαι εν πτυχω) και με όλα αυτα που γίνονται ΔΕΝ θα εχω τελειωει μεχρι τον Μαιο.

Ευχαριστω

Άμα δεν έχεις πάρει ξανά αναβολή για κοινωνικούς λόγους μπορεί να την πάρεις εύκολα. Χρειάζεσαι το χαρτί κατάταξης και μία βεβαίωση σπουδών (για να φανεί ότι όντως κάνεις μεταπτυχιακό). Πας σε ένα ΚΕΠ και συμπληρώνεις μια υπεύθυνη δήλωση και είσαι κομπλέ. Απλά να ξέρεις ότι όσοι παίρνουν την εν λόγω αναβολή μπαίνουν στη μεθεπόμενη ΕΣΣΟ οπότε για να μπεις στην επόμενη απλά την ακυρώνεις κάποια στιγμή (ρώτα στη στρατολογία)

Επεξ/σία από DaemonLord92
τυπογραφικά λάθη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DaemonLord92 είπε

Άμα δεν έχεις πάρει ξανά αναβολή για κοινωνικούς λόγους μπορεί να την πάρεις εύκολα. Χρειάζεσαι το χαρτί κατάταξης και μία βεβαίωση σπουδών (για να φανεί ότι όντως κάνεις μεταπτυχιακό). Πας σε ένα ΚΕΠ και συμπληρώνεις μια υπεύθυνη δήλωση και είσαι κομπλέ. Απλά να ξέρεις ότι όσοι παίρνουν την εν λόγω αναβολή μπαίνουν στη μεθεπόμενη ΕΣΣΟ οπότε για να μπεις στην επόμενη απλά την ακυρώνεις κάποια στιγμή (ρώτα στη στρατολογία)

Οχι δεν έχω πάρει.

Έχω περάσει όλα τα μαθήματα στο μεταπτυχιακό αλλα δεν έχω ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις μου (διπλωματική ειμαι εν πτυχω), είμαι ενεργος φοιτητής για το έτος 2019-2020 και χρειάζομαι κάποιους μηνες ακόμα. Δεν εχω χαρτί καταταξης αλλα στο συστημα φαινεται οτι μπαινω τον Μαιο. Είχες κανει εσυ τέτοια αίτηση;

Επεξ/σία από erhall0102
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, erhall0102 είπε

Οχι δεν έχω πάρει.

Έχω περάσει όλα τα μαθήματα στο μεταπτυχιακό αλλα δεν έχω ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις μου (διπλωματική ειμαι εν πτυχω), είμαι ενεργος φοιτητής για το έτος 2019-2020 και χρειάζομαι κάποιους μηνες ακόμα. Δεν εχω χαρτί καταταξης αλλα στο συστημα φαινεται οτι μπαινω τον Μαιο. Είχες κανει εσυ τέτοια αίτηση;

Ναι την έκανα πρόσφατα για να μπω Ιούλιο. Χρειάζεσαι όμως το χαρτί κατάταξης. Όταν θα σου έρθει θα μπορείς να κάνεις την αίτηση μέχρι και τη μέρα που πρόκειται να παρουσιαστεις και θα σε ενημερώσουν απο το ΚΕΠ για το αμα εγκριθηκε η αιτηση σου. Μη σκας ομως, απο τη στρατολογια μου είπαν οτι εγκρινονται ολες οι αναβολες για κοινωνικους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lionTK είπε

Έχει κανείς κάποια επίσημη ενημέρωση από τη μονάδα του σχετικά με τα ΣΠΕΝ της σειράς 365 και το πότε θα ξεκινήσουν;

Εμας ξεκίνησαν σήμερα στο Ρέθυμνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Toyroyfoy είπε

@Orpheas1992 κόλλησε το ταγκ κ δεν μπορώ να το βγάλω, ακολουθεί το κανονικό μήνυμα

Νεκρός εν ενεργεία στρατιωτικός από μονάδα της Ξάνθης, συλλυπητήρια στους δικούς του. Σήμερα ίσως αναφερθεί κάτι για την κατάσταση που επικρατεί στα στρατόπεδα και γενικά στον ΕΣ.. 

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/212782/koronoios-nekros-50xronos-stratiotikos-apo-ti-xanthi

Δυστυχως θα εχουμε κι αλλα περιστατικα μεχρι να παρουν σοβαρες αποφασεις. Μεχρι στιγμης η γραμμη απο το ΓΕΣ ειναι για γελια, στρατοπεδα φυλακές, ο ενας πανω στον αλλο, τα στελέχη και οι ταχυδρομοι μπαινοβγαινουν κανονικα, αναφορές συνέχεια μη τυχον και το σκασει κανεις....10 φορες χειροτερες συνθηκες σε σχεση με πριν τον κορονοιο.

Και δεν ασχολειται κανεις.

Μονο σε καποια στρατοπεδα, με πρωτοβουλίες των διοικητων τους, δινονται άδειες και μαζεμενες εξοδοι για αποσυμφόρηση.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε
12 ώρες πριν, Toyroyfoy είπε

@Orpheas1992 κόλλησε το ταγκ κ δεν μπορώ να το βγάλω, ακολουθεί το κανονικό μήνυμα

Νεκρός εν ενεργεία στρατιωτικός από μονάδα της Ξάνθης, συλλυπητήρια στους δικούς του. Σήμερα ίσως αναφερθεί κάτι για την κατάσταση που επικρατεί στα στρατόπεδα και γενικά στον ΕΣ.. 

https://www.cnn.gr/news/ellada/story/212782/koronoios-nekros-50xronos-stratiotikos-apo-ti-xanthi

Δυστυχως θα εχουμε κι αλλα περιστατικα μεχρι να παρουν σοβαρες αποφασεις. Μεχρι στιγμης η γραμμη απο το ΓΕΣ ειναι για γελια, στρατοπεδα φυλακές, ο ενας πανω στον αλλο, τα 

 

Hello guys.

5μηνοι της 363 αλλά και σειρά 364, για πείτε, πήρατε μεταθεση;

(Καταλάθος έγινε παράθεση σε προηγούμενο μήνυμα κι επειδή είμαι από κινητό δε μπορεί να σβηστεί )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, χαίρομαι πολύ για εσένα αλλά και γενικά για την δική σας σειρά που εν τέλει έληξε αίσια ακόμα και με αυτή την καθυστέρηση 

Σήμερα σου ήρθε;ποτέ φεύγεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...