Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση. Μου έχει ανακοινωθεί για κατάταξη με την Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟ, αλλά λόγω όλων όσων συμβαίνουν λέω να μπω για ιούλιο. Η ερώτηση είναι ποια είναι η διαδικασία για αυτό. Σας Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, phanispal είπε

Πάρ' την κι αν δε σε ικανοποιήσει πάρε άλλη.

Άμα ούτε η δεύτερη πάρε τρίτη.

Κ.ο.κ..

Ρε φίλε προφανώς και κάνω πλάκα. Αλλά επειδή είδα μερικούς φαντάρους να την φοράνε ρώτησα για γνώμη.  Αν πχ είναι πιο ελαφριά, δεν υδρωνει τόσο εύκολα και έχει τεχνολογίες για παράδειγμα όπως οι φανέλες ποδοσφαίρου κτλ και επειδή κάνει 50 ευρώ όχι ένα εκατομμύριο ρώτησα. Αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, andreasgt21 είπε

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση. Μου έχει ανακοινωθεί για κατάταξη με την Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟ, αλλά λόγω όλων όσων συμβαίνουν λέω να μπω για ιούλιο. Η ερώτηση είναι ποια είναι η διαδικασία για αυτό. Σας Ευχαριστώ!

Φίλε λογικά η Γ ΕΣΣΟ δεν θα μπει Μάιο. Είναι θέμα χρόνου να το ανακοινώσουν. Τώρα για το πότε θα πάει κανείς δεν ξέρει. Αναλογως πως πάει η κατάσταση με τον κορονοιο. Ίσως Ιούλιο. 

Εκτός αν εσύ θες οπωσδήποτε να μπεις το φθινόπωρο. Οπότε σίγουρα θα χρειαστείς αναβολή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nimi είπε

Μάγκες κάτι άσχετο με την όλη κατάσταση...για το σμσ Χαλκηδόνα έχει κανείς άποψη...ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΣΣΜ ειναι ζωαρα και αν εισαι και διαβιβαστης ακομη καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Asevastos είπε

Ότι καλύτερο διάβασα το 2020 τα posts σας mhtsian & xarhs😆

Μάγκες μόλις έμαθα ότι Παρασκευή φεύγουμε και εμείς (Δ ΕΣΣΟ 2019). 😁

Χαχαχαχα ΔΕΝ έχω βύσμα ειλικρινά.. Αμεταθετο είχα δηλώσει, μου ήρθε μετάθεση. Πάμε να φύγουμε ξεσπάει πανδημία. Έπρεπε να μπούμε με την 363 για να έρθει το τέλος του κόσμου; τουλάχιστον θα εχω να λέω ιστορίες στα γεράματα! 

 

Κανονικά θα φύγουν πάντως και 27 του μήνα και 8 Απριλίου όσοι είναι Δ εσσο και έχουν βγει οι μεταθέσεις 5μηνου. Δεν θα αλλάξει κάτι, εκτός και αν πέσει κομήτης μέχρι την Δευτέρα! 

20 ώρες πριν, Xarhsxarhs είπε

Εμείς ρε μάγκες που είμαστε 6 μήνες κοντά μακριά από τις οικογένειες μας και τα σπίτια μας γιατί να μην πάρουμε μετάθεση ; Γιατί να μην έχουμε εμείς προτεραιότητα και μετά τα βυσματα ; Που δεν έχουν δυσκολευτεί ούτε λίγο ; 

Γιατί ποτέ στην Ελλάδα δεν πας μπροστά αν δεν έχεις βύσμα η γνωστό η και εγώ δεν ξέρω τι. 

Ήμουν 5.5 μήνες σχεδόν Σαμοθράκη, και μετά τα σπεν της σειράς μου και της 364 φύγανε οι μισοί γτ είχαν βύσμα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Racerr είπε

ρε παιδια κι εγω που πρεπει να μπω μαιο οντως ιουλιο θα παει?

Αναμενε ανακοίνωση. Κανείς δεν ξέρει αυτή τη στιγμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αναμενε ανακοίνωση. Κανείς δεν ξέρει αυτή τη στιγμή 

λογια του αερα δεν μου κανουν...φιλος που εχει τον αδερφο του σε θητεια τωρα κανονικα μπαινουν ..στρατος ειναι αυτος ειναι δυνατον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Racerr είπε

λογια του αερα δεν μου κανουν...φιλος που εχει τον αδερφο του σε θητεια τωρα κανονικα μπαινουν ..στρατος ειναι αυτος ειναι δυνατον?

Δεν σε κατάλαβα? Ποια λόγια του αέρα. Και εγω θητεία κάνω. Κάθε μέρα μας άλλαζαν τον τρόπο της ορκωμοσίας. 2 μέρες πριν την άδεια μας την ακύρωσαν. Κανείς δεν ξέρει τίποτα και αλλάζουν όλα κάθε ώρα. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Θες να σου πει ελα κανονικά να χουμε μέχρι τότε 5000 κρούσματα και 100 νεκρούς και να μπεις να κολλήσεις όλο τον κόσμο; η να σου πουν ακυρο και τελικά τα πράγματα να πάμε πολύ καλά? Περιμένεις και βλέπουμε. Έχεις 1μιση μήνα καιρό έτσι κ αλλιώς δεν μπαίνεις την Δευτέρα και δεν ξέρεις τι σου γίνεται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κάνετε έτσι; εμείς τι να πούμε οι παλιοί; Δεν είχαμε ούτε smartphones. Είχαμε τρανσιστορακι. Και μέχρι να μας δεί η μάνα μας έκανε μήνες. Καλά θα περάσετε. Θα το θυμάστε το σκηνικό και θα γελάτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, G-pal είπε

Ρε φίλε προφανώς και κάνω πλάκα. Αλλά επειδή είδα μερικούς φαντάρους να την φοράνε ρώτησα για γνώμη.  Αν πχ είναι πιο ελαφριά, δεν υδρωνει τόσο εύκολα και έχει τεχνολογίες για παράδειγμα όπως οι φανέλες ποδοσφαίρου κτλ και επειδή κάνει 50 ευρώ όχι ένα εκατομμύριο ρώτησα. Αυτό 

Μόνο ένα παιδί γνώρισα στο στρατό που είχε αγοράσει δική του στολή και αυτό επειδή έγινε μπέρδεμα την ημέρα κατάταξης και του έδωσαν εντελώς λάθος νούμερα, αλλά και επειδή ήθελε να την κρατήσει μετά.

Δεν έχει κάποια σημαντική διαφορά, άντε μόνο να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής, μέχρι εκεί όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μόνο ένα παιδί γνώρισα στο στρατό που είχε αγοράσει δική του στολή και αυτό επειδή έγινε μπέρδεμα την ημέρα κατάταξης και του έδωσαν εντελώς λάθος νούμερα, αλλά και επειδή ήθελε να την κρατήσει μετά.

Δεν έχει κάποια σημαντική διαφορά, άντε μόνο να έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής, μέχρι εκεί όμως.

Ευχαριστώ πολύ.

18 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Άρβυλα πάρτε after market!

Απλά θέλει άδεια από τον ιατρό ή τον διοικητή. Θα σας μείνουν και μετά. Είναι παναλαφρα και στεγανοποιουν.

Ναι έχω πάρει αρβύλα και όντως κάνουν διαφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν σε κατάλαβα? Ποια λόγια του αέρα. Και εγω θητεία κάνω. Κάθε μέρα μας άλλαζαν τον τρόπο της ορκωμοσίας. 2 μέρες πριν την άδεια μας την ακύρωσαν. Κανείς δεν ξέρει τίποτα και αλλάζουν όλα κάθε ώρα. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Θες να σου πει ελα κανονικά να χουμε μέχρι τότε 5000 κρούσματα και 100 νεκρούς και να μπεις να κολλήσεις όλο τον κόσμο; η να σου πουν ακυρο και τελικά τα πράγματα να πάμε πολύ καλά? Περιμένεις και βλέπουμε. Έχεις 1μιση μήνα καιρό έτσι κ αλλιώς δεν μπαίνεις την Δευτέρα και δεν ξέρεις τι σου γίνεται. 

το κινητο πως το περασες? το χαρτι πριν ποσο καιρο σου ηρθε ? ασχετο με αυτα που λεμε απλα περιμενουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...