Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρουσιάστηκαν σήμερα το πρωί. Αυτό έχει να κάνει με την απόσταση παλιας-νέας μονάδας. Χώρια οι ειδικές συνθήκες τώρα λόγω κορωναιου.

Επεξ/σία από Asevastos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, billydot είπε

Ρε παιδιά με τις μεταθέσεις του 5μηνου για το γκρουπ που θα έφευγε Απρίλιο 8 τι γίνεται? Κανείς δεν αναφέρει τίποτα σαν να μην υπάρχουμε 

Παίρνουν μεταθέσεις κανονικά αυτή την εβδομαδα. Έτσι ακούγεται, έτσι λεει και ο φίλος παραπάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα  , εχω την εξής απορία,  θελω να μπω ε.δ λοκ εχω ακουσει οτι το μεγαλο πευκο ειναι καλυτερο απο την ρεντινα , σε καθαριότητα σε εκπεδευση , υσχηει ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Andre44 είπε

Καλησπέρα  , εχω την εξής απορία,  θελω να μπω ε.δ λοκ εχω ακουσει οτι το μεγαλο πευκο ειναι καλυτερο απο την ρεντινα , σε καθαριότητα σε εκπεδευση , υσχηει ;  

Μεγαλο Πευκο και καθαριοτητα δεν πανε μαζι φιλε. Οσους περναν ΤΠΕΝ στο Μεγαλο Πευκο μετα στις μοναδες τους λενε ατπενιστους. Τα συμπερασματα δικα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, φοβερή καθαριότητα στο ΚΕΕΔ, έχω ξαναγράψει το σκηνικό που πριν την ορκωμοσία βούλωσαν τα σιφόνια και είχαν ανέβει όλα τα σκατόνερα στις τουλέτες και ξυριζόμασταν με τα άρβυλα που κολυμπούσαν σ' αυτά. Και είχαν ορίσει τουαλετοφύλακες γιατί κάποια όρνια δεν ήξεραν τι πρέπει να κάνουν σε μια τουαλέτα.

Και βέβαια ζεστό νερό, τουλάχιστον στον 1ο Λόχο δεν έπαιξε ποτέ και απ' ότι άκουσα γενικά δεν είχε ζεστό νερό ο 1ος λόχος, σαν πιο μάχιμος και καλά. Όχι ότι οι άλλοι που είχαν έφτανε για όλους, άντε να προλάβαιναν πέντε άτομα και περίμεναν μερικές δεκάδες από πίσω.

Και μην ξεχάσω το πλοίο της αγάπης στα μαγειρία, όλη αυτή τη δυσωδία από τις κονσέρβες με τα τυριά και τα σάπια αποφάγια.

  • Sad 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Πολύ παιδιά

3 ώρες πριν, iamskg είπε

Μεγαλο Πευκο και καθαριοτητα δεν πανε μαζι φιλε. Οσους περναν ΤΠΕΝ στο Μεγαλο Πευκο μετα στις μοναδες τους λενε ατπενιστους. Τα συμπερασματα δικα σου.

Οποτε που με προτείνεις να παω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimitrisf41 Με βάση ένα σήμα που κυκλοφορεί αναφέρει ότι δεν θα υπάρξουν άδειες Πάσχα, αλλά όπως και για όλα τα θέματα στο στρατό επικρατεί ράδιο αρβύλα, το ΓΕΕΘΑ δεν έχει βγάλει επίσημη ανακοίνωση στο site, όπως έβγαλε για τις άδειες των ΝΣ. Θεωρητικά δεν υπάρχει ακόμη επίσημη ανακοίνωση. Υπάρχουν μονάδες που ακόμη μιλάνε για γκρουπακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Ειναι να μπω τον Μαϊο "κανονικα" και θελω να παρω απο τωρα καποια πραγματα μην τρεχω τελευταια στιγμη ειδικα με αυτα που γινονται.

1)Απο sleeping bag να παρω καλοκαιρινου τυπου μιας και θα μπω Μαϊο;

2)Λουκετα να παρω τα κλασσικα αυτα που εχουν στο ιντερνετ η αξιζει να παω σε καποιον κλειδαρα για ξεχωριστο κλειδι κλπ.;

3)Εχει κανεις να μου προτεινει πατους για αρβυλες; Εχω βρει αυτους εδω μιας και διαβασα καπου οτι της magnum ειναι καλοι γενικα: https://www.armyland.gr/products/5/44/s/s/1374/

Επεξ/σία από Petalidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.οτι να νε τον 20 με 30€.

2.απο  jumbo να παρεις το ιδιο ειναι.παρε φτηνα 2-3 να ανοιγουν μ οτι να νε κλειδια.και κανα 2 καλουτσικα για ντουλαπα κ σακο.

3.τζαμπα λεφτα.μην παρεις τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, soundou είπε

1.οτι να νε τον 20 με 30€.

2.απο  jumbo να παρεις το ιδιο ειναι.παρε φτηνα 2-3 να ανοιγουν μ οτι να νε κλειδια.και κανα 2 καλουτσικα για ντουλαπα κ σακο.

3.τζαμπα λεφτα.μην παρεις τπτ

Γιατι θα ειναι πεταμενα λεφτα οι πατοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...