Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πάρει τηλέφωνο τη Παρασκευή και μου είπαν ότι θα περαστούν τα στοιχεία μέσα σε αυτή την εβδομάδα. Δε νομίζω ότι χρειάζεται άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Είχα πάρει τηλέφωνο τη Παρασκευή και μου είπαν ότι θα περαστούν τα στοιχεία μέσα σε αυτή την εβδομάδα. Δε νομίζω ότι χρειάζεται άγχος.

Καλως. Παντως ειναι μαλακια γιατι απο γνωστους που παρουσιαζονται αεροπορια και ναυτικο γνωριζουνε εδω και 1 εβδομαδα που παρουσιαζονται και ποτε.

Και εχω να κανω και μια ερωτηση. Αν γνωριζει κανεις τι παιζει με τις μεταθεσεις αν εισαι προστατης.Γιατι οταν ειχα παρει τηλεφωνο στρατολογια πριν κοψω αναβολη για το τι γινεται με μεταθεση στην περιπτωση του προστατη μου ειχαν πει οτι θα υπηρετησω 8 μηνες και δικαιουμαι μεταθεση στον τοπο μου. Και οταν ξανα πηρα τηλεφωνο μετα που διεκοψα αναβολη για να ρωτησω τι δικαιολογητικα χρειαζομαι μου ειπαν οτι ειμαι 8 μηνω αλλα δεν δικαιουμε μεταθεση. Γνωριζει κανεις τι ισχυει?

Επεξ/σία από cask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cask είπε

Καλως. Παντως ειναι μαλακια γιατι απο γνωστους που παρουσιαζονται αεροπορια και ναυτικο γνωριζουνε εδω και 1 εβδομαδα που παρουσιαζονται και ποτε.

Και εχω να κανω και μια ερωτηση. Αν γνωριζει κανεις τι παιζει με τις μεταθεσεις αν εισαι προστατης.Γιατι οταν ειχα παρει τηλεφωνο στρατολογια πριν κοψω αναβολη για το τι γινεται με μεταθεση στην περιπτωση του προστατη μου ειχαν πει οτι θα υπηρετησω 8 μηνες και δικαιουμαι μεταθεση στον τοπο μου. Και οταν ξανα πηρα τηλεφωνο μετα που διεκοψα αναβολη για να ρωτησω τι δικαιολογητικα χρειαζομαι μου ειπαν οτι ειμαι 8 μηνω αλλα δεν δικαιουμε μεταθεση. Γνωριζει κανεις τι ισχυει?

Δικαιούσαι μετάθεση μετά από τέσσερις μήνες. Κάνεις 8μηνο και να προσέχεις τα χαρτιά επειδή δε καταλαβαίνουν και πολλά οπότε μπορεί να χρειαστεί να πας στη στρατολογία παραπάνω από μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cask είπε

το ιδιο θεμα εχω και εγω που παρουσιαζομαι στρατο ξηρας. Και σημερα που βαζω τα στοιχεια μου μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν βρεθηκε προσωπο με τα υποβληθεντα στοιχεια. Ενω μεχρι χθες μου ελεγε οτι ειναι να παρουσιαστω με την ΣΤ εσσο νεμβριου αλλα δεν εχει οριστει μερος και ημερομηνια ακομα. Λετε να παρω κανα τηλεφωνο στρατολογια να δω τι παιζει. Μην εχει γινει καμια μαλακια και με εχουν βαλει με Α εσσο 2019?? Υπαρχει κανενας εδω που να παρουσιαζεται στρατο ξηρας το νοεμβριο και να του εχει βγαλει το συστημα ποτε και που παρουσιαζεται??

Φιλε και εμενα αλλες φορες μου βγαζει οτι δεν βρεθηκε προσωπο με αυτα τα στοιχεια και αλλες κανονικα οτι ειμαι υποχρεος καταταξης με την στ εσσο.Λογικα θα κολλαει το συστημα επειδη ενημερωνουν τα στοιχεια των φανταρων.Παντως απο τη στιγμη που σου λεει οτι θα παρουσιαστεις νοεμβριο δεν γινεται να το αλλαξουν.Υπομονη και βλεπουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για στρατολογικη χρηση. Διακοπη κανεις ετσι κι αλλιως με απλη αιτηση, βεβαιωση σπουδων (για στρατολογικη χρηση) προσκομιζεις για να φανει οτι εκανες ορθη χρηση της αναβολης λογω φοιτησης σε σχολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, AllNatural είπε

Για στρατολογικη χρηση. Διακοπη κανεις ετσι κι αλλιως με απλη αιτηση, βεβαιωση σπουδων (για στρατολογικη χρηση) προσκομιζεις για να φανει οτι εκανες ορθη χρηση της αναβολης λογω φοιτησης σε σχολη.

Σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περάστηκαν σε εμένα. 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ). Μου αρέσει που μας βάζουν να δηλώσουμε που θέλουμε να παρουσιαστούμε. Ωραία αρχίσαμε...

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάστηκα ότι για το που θα παρουσιαστούμε δε θα μας το παίξουν και πολύ σκληροί. Αφού ρωτούσαν κιόλας. Μετά για μονάδα λογικό να μας στείλουν όπου "υπάρχουν ανάγκες".

Να δω πως στο πού**ο θα πάω από Πρέβεζα στην Αλεξανδρούπολη τώρα :lol:.

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Περάστηκαν σε εμένα. 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ). Μου αρέσει που μας βάζουν να δηλώσουμε που θέλουμε να παρουσιαστούμε. Ωραία αρχίσαμε...

Spoiler

 

Το πρωί δεν στο εμφάνιζε και τώρα σου γράφει που θα πας;  επίσης σε ποια ιστοσελίδα το είδες;  stratologia.gr? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cask είπε

το ιδιο θεμα εχω και εγω που παρουσιαζομαι στρατο ξηρας. Και σημερα που βαζω τα στοιχεια μου μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν βρεθηκε προσωπο με τα υποβληθεντα στοιχεια. Ενω μεχρι χθες μου ελεγε οτι ειναι να παρουσιαστω με την ΣΤ εσσο νεμβριου αλλα δεν εχει οριστει μερος και ημερομηνια ακομα. Λετε να παρω κανα τηλεφωνο στρατολογια να δω τι παιζει. Μην εχει γινει καμια μαλακια και με εχουν βαλει με Α εσσο 2019?? Υπαρχει κανενας εδω που να παρουσιαζεται στρατο ξηρας το νοεμβριο και να του εχει βγαλει το συστημα ποτε και που παρουσιαζεται??

Πότε έκοψες αναβολή; Όταν πήγα να την κόψω την είχα ρωτήσει αν μπαίνω σίγουρα νοεμβριο, και μ πε όσοι τη κόβουν Ιούλη σίγουρα, πιο μετά παίζεται.

Από κατάταξη κι εγώ στα ίδια με σένα είμαι πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...