Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να λυθούν οι απορίες για την κατάταξη. Εμένα από την προηγούμενη εβδομάδα μου έχει βγάλει για 19/11 124 ΠΒΕ. Αν διαβάσετε και σε άλλο φόρουμ που έχει πληροφορίες για στρατό το σάιτ της στρατολογίας έχει θέματα γιατί ανεβάζουν το που έχει καταταγεί ο καθένας. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχει λυθεί το θέμα. Αν κάποιος βιάζεται τόσο πολύ να μάθει μπορεί να πάει στην στρατολογία ή να καλέσει εκεί. Όσον αφορά τα σημειώματα κατάταξης συνήθως τέλη Οκτωβρίου αρχές Νοεμβρίου τα παραλαμβάνουμε. Το καλύτερο είναι να κάνουμε ένα τηλέφωνο στην πλησιέστερη αστυνομική αρχή για να έχουμε το χαρτί στο χέρι μας έγκαιρα και όχι τελευταία στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, cask είπε

βγηκε σ εμενα. Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 541 Τάγμα Εθνοφυλακής (541 ΤΕ) (ΑΦΑΝΤΟΥ) στις 12-11-2018 .

Καλή θητεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σωμα ερευνας και πληροφορικης ξερει κανεις τιποτα? Πρεπει να εχεις το πτυχιο? Γιατι εγω ειμαι στους Ηλεκτρολογους Μηχανικους Πολυτεχνειο Πατρων, αλλα δεν εχω τελειωσει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

Για σωμα ερευνας και πληροφορικης ξερει κανεις τιποτα? Πρεπει να εχεις το πτυχιο? Γιατι εγω ειμαι στους Ηλεκτρολογους Μηχανικους Πολυτεχνειο Πατρων, αλλα δεν εχω τελειωσει ακομα.

https://katataxi.army.gr/el/content/enimerosi-opliton-ep

Εγώ έκανα αίτηση πριν βγω πτυχιούχος.
Επίσης εδώ λέει " Δεν θα υπηρετούν ως Στρτες (ΕΠ) όσοι δεν κατέχουν πτυχίο δηλ. είναι φοιτητές κατά την ημερομηνία κατάταξής τους."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 121/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Διαβιβάσεις.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 290 Μ/Κ ΤΠ (ΜΥΡΙΝΑ) στις 15-11-2018 .

αν κατάλαβα καλά είναι στο Λιβαδοχώρι Λήμνου. Τι ξέρουμε για εκεί? Επίσης είμαι από Θεσσαλονίκη και λογικά θα πάω με καράβι από Καβάλα. Θα έχει καράβι εκείνη τη μέρα κ η ώρα που θα έχει θα βολεύει ή θα έχουμε θέμα? Τα έξοδα καλύπτονται και για το κτελ και για το καράβι? Και αν ξέρει κάποιος τι κάνεις στις διαβιβάσεις ουσιαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 298 που είπε κάποιος νωρίτερα, εγώ που μπήκα Σεπτέμβρη επιτρέψτε μου να σας πω μια άποψη. Όποιος θέλει να γκρινιάζει ολημερίς θα βρει αιτίες. Ο διοικητής είναι εξαιρετικός, οι εγκαταστάσεις καινούργιες, υπάρχει κψμ ψησταριά με πίτες και πάμε εκεί όταν δεν μας αρέσει το φαΐ. Τώρα που είμαστε ακόμα σπεν πάει περίπου 3-4 έξω, 1 μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Βασίλης Σαμαράς είπε

Επίσης είμαι από Θεσσαλονίκη και λογικά θα πάω με καράβι από Καβάλα. Θα έχει καράβι εκείνη τη μέρα κ η ώρα που θα έχει θα βολεύει ή θα έχουμε θέμα?

Η ερώτηση είναι ρητορική ή όχι;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AllNatural είπε

Απλως περιμενεις. Φανταζομαι θες να καταταχθεις ιανουαριο 2019.

Ναι. Αυτο που λενε οτι πρεπει να μπεις ηλεκτρονικα να δηλωσεις που θες να πας, πιο μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...